Author Topic: In Port Manning  (Read 10986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
In Port Manning
« on: 03/May/2009 »
Vecina Cruise kompanija zahtjeva da se na brodu u svakom trenutku nalazi minimalan broj posade, koji bi mogao obnasati duznosti u slucaju neprilike. Razlozi su sigurnost, protivpozarna zastita, pomoc pri eventualnoj evakuaciji ...

Ideja je da ako Kapetan napusti brod, njegov zamjenik (Staff Captain) mora ostati.

Ovo je jedna od pojava koja ce vas nekada (kada se svi drugi uvjeti za izlazak sa broda poklope), zaustaviti.
Svoj bedz morate za vrijeme In Port Manning-a drzati na posebnom mjestu, i nema zezanja sa time.

Na Disneyu toga nisam imao, ali na Princess-u itekako.
No, toleriralo se da se duznost zamjeni sa onim tko nema namjeru otici sa broda, pa nije bilo tako strasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #1 on: 03/May/2009 »
In Port Manning sam najmanje volela od svih 'aktivnosti' jer logicki (i u praksi) na kruzeru ce uvek biti propisan broj ljudi i bez port manninga! odnosno uvek ima dosta ljudi koji ostaju na brodu (citaj: rade) dok su ostali napolju. Ako se ne varam propisano je 30% od ukupnog crew-a mora ostati na brodu ,tako je bar bilo na Silversea.
Na NCL-u to nismo imali ali kad sam presla za Silversea  jednom nedeljno ti je zagarantovano da ces biti in port manning i to po marfijevom zakonu u luci koju niko ne propusta pa cak ni filipino,dakle zamena je skoro pa nemoguca...
in port manning nije nista strasno ali je dodatno frustrirajuce kad znas da si potpuno slobodan 4-5 sati a nalazis se na primer u Sidneyu,New Yorku ili nekoj luci gde stajete samo taj jedan put i znas da se ima sta videti.    oT  A izlazak napolje cini dobro protiv stresa isto koliko i spavanje  :D

da ponovim in port manning nije strasan ali kad se doda tokom nedelje in port maning,pa boat drill,pa neki trening,pa USPH...sve to oduzima slobodne sate ili prolongira radno vreme za odredjene departmente i to one koji najvise i najteze rade   oT

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #2 on: 04/May/2009 »
ja sam danas u port mainingu i naravno da ga ne postujem, je*e mi se nek mi daju tri vorninga, nakon sesnaest dana crossinga nima sansi da ne izadjen vani

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #3 on: 04/May/2009 »
ja sam danas u port mainingu i naravno da ga ne postujem, je*e mi se nek mi daju tri vorninga, nakon sesnaest dana crossinga nima sansi da ne izadjen vani

ako te security pusti 'vanka'...samo napred   :rtfm:  :embarrased:

Offline Duke

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #4 on: 05/May/2009 »
Nama ukinuli IPM pre neki dan, Oceania Cruises vise nema boje, sem za dva specijalna tima...  :run:
Two basic rules of working on the ship:

1. Don't fuck around!
2. Make sure you follow up the first rule!

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #5 on: 06/May/2009 »
Nama ukinuli IPM pre neki dan, Oceania Cruises vise nema boje, sem za dva specijalna tima...  :run:


Možeš li nam malo pojasniti šta znači ovo?  =""

hvala unaprijed!  ::yes::
Hoću da idem na brod......[

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: In Port Manning
« Reply #6 on: 06/May/2009 »
E ... ni meni nije jasno ...  ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Duke

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #7 on: 19/May/2009 »

Možeš li nam malo pojasniti šta znači ovo?  =""

hvala unaprijed!  ::yes::

IPM - In Port Manning - svaki crew member ima IPM duty, safety number i odredjenu "boju". Postoji 5 boja i svaki dan je druga. Kad ti je "boja" ne mozes napolje, simple. Kod vecine safety officer-a nismo mogli da zamenimo "boju", sto zanci da day off provodis na brodu.  oT

Trebalo im je malo duze da skapiraju da u svakom momentu ima vise nego dovoljno crew-a ma duznosti...

Sada postoje samo dva specijlna tima, koja cine po dva fire squad-a i svaki dan jedan od njih "dezura" na brodu... Oficiri imaju svoja posebna zaduzenja...

eto...
Two basic rules of working on the ship:

1. Don't fuck around!
2. Make sure you follow up the first rule!

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #8 on: 19/May/2009 »
IPM - In Port Manning - svaki crew member ima IPM duty, safety number i odredjenu "boju". Postoji 5 boja i svaki dan je druga. Kad ti je "boja" ne mozes napolje, simple. Kod vecine safety officer-a nismo mogli da zamenimo "boju", sto zanci da day off provodis na brodu.  oT

Trebalo im je malo duze da skapiraju da u svakom momentu ima vise nego dovoljno crew-a ma duznosti...

Sada postoje samo dva specijlna tima, koja cine po dva fire squad-a i svaki dan jedan od njih "dezura" na brodu... Oficiri imaju svoja posebna zaduzenja...

eto...

Hvala puno na odgovoru!!!  :uzdravlje:
Hoću da idem na brod......[

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Odg: Re: In Port Manning
« Reply #9 on: 25/August/2009 »
ja sam danas u port mainingu i naravno da ga ne postujem, je*e mi se nek mi daju tri vorninga, nakon sesnaest dana crossinga nima sansi da ne izadjen vani

E ovo je moj covjek! :)

Tako i ja u Vankuveru, izaso i vratio se, a na povraku, na ulazu mi uzese laminex i ostah bez njega citava 3 sea days :) (na brodovima je glupost ne ogranicena!)
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: In Port Manning
« Reply #10 on: 12/August/2010 »
Evo vidim tema je malo zamrla pa imam pitanje za Carnival crew da malo pojasni kako je in port manning organiziran na njihovim brodovima, hvala unaprijed  ="" =""
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: In Port Manning
« Reply #11 on: 12/August/2010 »
Ukinuto na NCLu, hvala dragom Bogu...inace, ako ste IPM, onda se tako uvede u kompjuteru i pri izlasku vam se vidi na ekranu tako da vas Security team ne pusta van...

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Odg: Re: In Port Manning
« Reply #12 on: 31/August/2010 »
E ovo je moj covjek! :)

Tako i ja u Vankuveru, izaso i vratio se, a na povraku, na ulazu mi uzese laminex i ostah bez njega citava 3 sea days :) (na brodovima je glupost ne ogranicena!)

Hahahahah, ovo je show !!! Nasmija me tako slatko svaka cast hahaha 3 sea days hahahahha ludnica :)

IPM po meni je isto s****, samo sto je dobra stvar sto bilo kada mozes da sredis s mednazerom da te neko zamjeni , pokrije ili slicno, samo se dogovoris s nekim ako imas vremena i to je to , jednostavno je, jer uvjek neko iz departmenta ostaje svakako na brodu, a i masa ljudi radi tako da bas ne kontam ZASTO mora neko da ostane..Na Princessu je jos uvjek aktivno to , nazalost.... Bice bolje :)