Author Topic: Danijel ,30.g. Zagreb,  (Read 17325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aero

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Danijel ,30.g. Zagreb,
« on: 05/October/2010 »
Pozdrav svim forumašima, tražiteljima zaposlenja u inozemstvu. Kad sam bio mlađi, govorio sam kako nikad neću ići tražiti posao u inozemstvu jer ne želim napuštati ovu našu divnu zemlju, svoju djecu (buduću jelte, jer nemam ih još) jer ne želim da mi djeca budu bez oca ko što sam ja bio, moj je stari još uvijek vani, i ja sam rođen vani (Austrija) i eto me sad na forumu inozemstvo-posao, tražim - posao :)

Nisam znao za ovaj froum, ali eto preko Googlea čovjek danas stvarno brzo i lako dođe do svega što mu srce želi.
Inače sam programer, po struci tehničar za telekomunikacije i trenutno sam zaposlen, ali plaća i uvijeti su za k*, suprotno općem mišljenju da programeri samo sjede u nekom finom uredu i tamo tipkaju i surfaju po facebooku i gledaju youtube fimiće - nada, nunca, zero, zip, a-a,

ali eto tražim posao u struci - zrakoplovstvo/strojarstvo, završio sam u Velikoj Gorici studij za inženjera održavanja zrakoplova - ali nema baš nešto posla u struci a nije mi ni ujak premijer ni babo predsjednik općine pa se moram borit i snalazit kao i svi drugi radni ljudi za svaku koru kruha.

Ovdje sam jer me interesiraju iskustva ljudi iz regije sa različitim poslovima i poslodavcima, što na brodu, na platformama, avio-kompanijama i sve ostalo što se nudi. Već sam malo pregledao forum i ima stvarno puno informacija, za svaku
pohvalu. Posebno hvala ljudima koji su podijelili svoju priču jer to je stvarno neprocjenjivo pogotovo za nekoga tko nije nikad bio vani i nema tog iskustva.

Prošlu Subotu ujutro, kolega s faksa i ja smo bili u Sheratonu tu u Zagrebu na Open Day za Qatar Airways Cabin Crew. Od 09:00, dva sata predavanja i prezentacije a zatim predat CV na engleskom i svije fotke i to je to. Naravno da nas nisu zvali. Pa tko bi nas zvao pored onolikih komada. Bilo je negdje oko 150 ljudi. 80% su bile žene naravno. Tako da ovaj puta ništa.

Gledao sam malo po netu, 28.11.2010. Emirates će imati isto Open Day, išao sam na njihovu stranicu, evo link (predzadnji na dnu je Zagreb):
https://ekgrpapplications.emirates.com/careersonlineapps/CC_OPENDAYS/CabinCrewOpenDays.aspx?j=f&pub=/english

pa tko voli nek izvoli.

Toliko od mene za sad, lijepi pozdrav!




Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #1 on: 05/October/2010 »
Pozdrav Danijel  :uzdravlje:

E zanima me kakav je interview za ovu Qatar airways kompaniju?!
Je`l ste samo imali predavanja i predali CV ili je bilo neko testiranje jezika (EN)?
I kako ti se sve to cini,je`l je potrebno neko predhodno iskustvo za dobijanje ovog posla?

Puno pozdrava!!!




peanutz

  • Guest
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #2 on: 05/October/2010 »
Open day za Qatar i Emirates airways nisu klasicni intervjui vec lutrija... Ne postoji jasan kriterijum za odabir kandidata te ti niko ne moze dati neki savet kako da se ponasas itd. Ima par krugova odabira i engleski se proverava tek u trecem... To je jedna opsta smejurija i cirkus jednom recju jer na OD u Beogradu dodje 500 ljudi, razlicitih, hm, struktura...

Offline aero

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #3 on: 05/October/2010 »
Open day za Qatar i Emirates airways nisu klasicni intervjui vec lutrija... Ne postoji jasan kriterijum za odabir kandidata te ti niko ne moze dati neki savet kako da se ponasas itd. Ima par krugova odabira i engleski se proverava tek u trecem... To je jedna opsta smejurija i cirkus jednom recju jer na OD u Beogradu dodje 500 ljudi, razlicitih, hm, struktura...


Točno tako, mi nismo bili pozvani dalje tako da ne znam kako izgleda intervju, ali mislim da kad su vidjeli naše cure da su imali i više nego dovoljno ženskih kandidata za radna mjesta, muške kandidate mislim da rjeđe traže, ali ne treba odustati..
Uglavnom, na različitim internet okupljalištima ljudi iz (zrakoplovne) branše se ponavlja da za cabin crew poslove je dovoljno samo da imaš puls, da znaš engleski i još jedan jezik barem naklapati, to je fakat bitno, dakle bar dva jezika, i da relativno dobro izgledaš (a ne kao neko strašilo), znači da se odmah vidi na tebi da držiš do svog vanjskog izgleda. I ipak su žene tu u malo većoj prednosti, u odnosu na muške, a i s razlogom rekao bih. Takav je to posao. A sve one priče o "excellent fittnes" i pilotskom vidu i blablabla su čista glupost. Prijateljica radi u Emirates već 5 godina, 3 god. kao cabin crew a zadnje dvije kao recruiter za njih, i kaže mi da je to psihološki filter za ljude koji nemaju samopouzdanja - jer ako si debel/debela, ružan/ružna, imaš veliki crveni prišt/crni madež/pojsekotinu od sjekire nasred čela - još uvijek imaš šanse za proći ali samo ako imaš onu karizmu i ako si svjestan samog sebe, svojih sposobnosti, nedostataka, ako si potpuno prihavtio sebe i ugodno se osjećaš u svojoj koži, i činiš da se ljudi u tvojoj prisutnosti ugodno osjećaju itd.. E to se traži! Naravno da boljim izgledom postižeš bolje šanse, ali moraš imati i nešto soli u glavi i ne biti pekmez, jer ako ti na 40.000 ft otpadne krilo ti moraš biti taj/ta koja će imati situaciju u kabini pod kontrolom. Zvuči pretjerano ali tako je, to je dio posla, uvijek postoji mogućnost da se desi havarija. Dakle, to se traži, stabilna, odrasla i odgovorna osoba na koju se možeš osloniti. No to je ipak samo ideal kojem se teži, jer u realnosti je situacija malo drukčija. Ima stvarno neljubaznih stujardesa, čak i bezobraznih i drskih, imao sam par neugodnih situacija na letovima ali to je sad druga tema.

Uglavnom, prijavljujte se na te natječaje, šaljite životopise, angažirajte profesionalnog fotgrafa da vam napravi par odličnih fotki, CV imajte na engleskom i na još jednom stranom jeziku, i šaljite svakih par mjeseci prijave, negdje mora upaliti.

BTW. RyanAir isto traži ljude za cabin crew, i 08.10.2010. u Budimpešti imaju Open Day, ali napominjem da su oni Low Costeri, što zači da štete svaki je**** dinar, pa tako i ako vas prime, sami ćete morati platiti dio školovanja u iznosu od 1.000€ a ostalih 2.000€ će vam odbijati mjesečno od plaće, ako vas prime. Sreto svima!

RyanAir
http://www.crewlink.ie/index.asp


Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #4 on: 05/October/2010 »
...jer ako ti na 40.000 ft otpadne krilo ti moraš biti taj/ta koja će imati situaciju u kabini pod kontrolom.
Ako ti na toj visini otpadne krilo... možeš jedino probati biti najglasniji u vrištanju.  :pop1:
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline aero

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #5 on: 05/October/2010 »
Ako ti na toj visini otpadne krilo... možeš jedino probati biti najglasniji u vrištanju.  :pop1:

Hahaha, slažem se, htio sam to malo slikovito dočarati pa je ispalo preslikovito  oT :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Danijel ,30.g. Zagreb,
« Reply #6 on: 05/October/2010 »
@aero, trebao bi se češća javiti, 2x si me nasmijao

1. da imaš puls
2. posjekotinu od sjekire nasred čela

 =""
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)