Author Topic: Lista poslova  (Read 42495 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Lista poslova
« on: 09/October/2010 »
Ide li se jos na te rjecne i dali je istina ovo za penziju ako se odradi 5 god,sta bi jel previse tesko u restoranu,kako je placeno godisnji...i kako je u cabinana...3-4etvero ili 7-8 hihihih
Naravno da se ide,da istina je za penziju,nakon 5 punih godina,što bi bilo 6 sezona i dva mj.Btw(nema ih puno koji su uspijeli to izgurati)
Restoran hmmm,ovisno o RM i brodu,ali jako teško,ali opet lakše nego kuhinja!
Godišnji primaš punu plaču bez tipa naravno jer si kod kuće!
U kabinama je većinom 2 ljudi,svaki brod ima i 4 kabine s 3 ljudi,ostale su po dvoje,pa koja te zapadne!

Ponukan pitanjima ljudi gdje je najteže napravio sam ovu listu najtežih poslova prema najlakšim!
utility-(dishwasher)-najteža pozicija na brodu!
Lundary-ne toliko fizički teška koliko vremenski i na kojoj temperaturi radiš!
waiter-puno side jobova i skakanja po stepenicama
junior chef-jako puno trčanja i svako jutro radiš od 5.40
pastry chef-ajme cijeli dan u kuhinji s dva sata odmora ak si sretan,odnosno ak sio jako brz!
chef the partie-nema puno trčanja ali provodiš jako puno vremena u kuhinji!
Sailor-odlični uvijeti ali tuče po tebi i kiša i snijeg i led!
sous chef,zadužen za glavna jela,jako puno odgovornosti,ali ne pretjerano fizički teško
ex.chef-velika odgovornost,svi te jebu,od gostiju preko HM,do officea!
cabin,stew.-uvijek se za*****.da je  to holiday zanimanje(prosijek 8-9 sati dnevno rada,i to ne pretjerano teškog)
recepcija-puno smijanja s gostima,ali ništa posebno
maser-efikasno eventualno 3 sata rada dnevno uz dobru plaču!(najbolja pozicija na brodu ukoliko možeš dirati stare raspadnute babe!)
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #1 on: 09/October/2010 »
genijalno mi je kako ljudi percipiraju tudje poslove.  :rolleyes:

pogotovo ovo "smijanje s gostima" na recepciji.  =""

ja bih samo nadodala da je steinericama (spa) financijski stanje dosta lose. vjerojatno lova varira od broda do broda, no spa cure su redovito imale male place, iako im je radno vrijeme bilo dosta dobro.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #2 on: 09/October/2010 »
genijalno mi je kako ljudi percipiraju tudje poslove.  :rolleyes:
pogotovo ovo "smijanje s gostima" na recepciji.  =""
ja bih samo nadodala da je steinericama (spa) financijski stanje dosta lose. vjerojatno lova varira od broda do broda, no spa cure su redovito imale male place, iako im je radno vrijeme bilo dosta dobro.

Kolega očito govori o riječnim brodovima. Sumnjam da su 100% usporediva iskustva iz spa sa 3000 gostiju i 500.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lista poslova
« Reply #3 on: 09/October/2010 »
Sumnjam da su 100% usporediva iskustva iz spa sa 3000 gostiju i 500.

Nebo i zemlja. Zajedničko je jedino da oba broda plutaju na vodi.
3.000 je sada ispodprosječna brojka, Oasis ima 6296 max broj putnika + Crew: 2165, ukupno 8461.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #4 on: 09/October/2010 »
Naravno da govorim o riječnim brodovima,do sad sam ih promjenio 6 i na svakom je isto,uostalom pitaj blackya s ovog foruma,koji je maser i koji če ti reći koliko tko radi.
ili nekog iz houskeepinga,vjeruj mi ja ne percipiram kako si ti navela već govorim realno!
I DA OVO SE ODNOSI NA RIJEČNE BRODOVE,KOJA SU TOTALNA SUPROTNOST OD OCEANACA!
A recepcija se doslovce odnosi smijanje s gostima,prodavanje razglednica,i mjenjanje valute!!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #5 on: 10/October/2010 »
Jel postoje na recnom brodu poslovi u magacinu kao sto postoje na prekookeancima?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #6 on: 11/October/2010 »
Jel postoje na recnom brodu poslovi u magacinu kao sto postoje na prekookeancima?
Ne,svaki department ima svoje skladište o kojem brinu šefovi pojedinih departmenta!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline gogo

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #7 on: 14/October/2010 »
Pozdrav,kako prolaze bar weiteri,koliko rade i kako,a bartederi...
Sta rade i kakve su im side duties...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #8 on: 14/October/2010 »
Pozdrav,kako prolaze bar weiteri,koliko rade i kako,a bartederi...
Sta rade i kakve su im side duties...
Bar waiteri i bartenderi imaju odlično radno vrijeme,u ovoj listi sam ih izostavio,valjda sam zaboravio na njih
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #9 on: 23/October/2010 »
Quote
cabin,stew.-uvijek se za*****.da je  to holiday zanimanje(prosijek 8-9 sati dnevno rada,i to ne pretjerano teškog)
recepcija-puno smijanja s gostima,ali ništa posebno
maser-efikasno eventualno 3 sata rada dnevno uz dobru plaču!(najbolja pozicija na brodu ukoliko možeš dirati stare raspadnute babe!)

E ovako ne mogu a de se ne osvrnem na ovu konstataciju.... da za cabin stw. je uglavnom tacno, sem za embarcation i disembarcation tad je izgibija....

Sto se tice recepcije i maser stvarno nije fer i realno ovakvo opisivanje! Naravno da njihov posao nije fizicki naporan kao neke druge pozicije, ali ne postoji samo fizicki umor. Djevojke sa recepcije imaju jako puno odgovornosti i jaaako puno papirologije, pogotovo jos ako im je naporan hotel menager pa ih maltretira redovno. I one znaju raditi cesto i po citav dan bez pauze. To provjereno znam i odgovorno tvrdim. Jer uvijek imaju nesto dodatno. To sto se one stalno smiju, pa nekima izgleda da nemaju sta drugo raditi njima je to u opisu posla, one moraju uvijek biti nasmijane i kad ih neko iznervira sto je jako cesto, a ni to nije bas lako svima se keziti kad radis citav dan i nije ti ni do cega, a jos ovamo imas hotel menagera koji ti kvoca nad glavom.....

Isto tako sto se tice masera, oni pored masaza imaju i dodatne poslove, narvno nista fizicki tesko. Ali dugi radni sati. Eto igrom slucaja,cimerka i najbolja kolegica na brodu mi je maserka, pa znam x puta da je radila bez pauze citav dan, ili sat vremena pauze. Ali naravno to niko ne vidi, jer one pobogu ''nista ne rade''. I jos nesto kad su gosti na brodu kad recimo nisu otisli na izlet, maser iako nema masazu zakazanu(znaci u svoje slobodno vrijeme), ne smije izlaziti van broda i mora biti na ''ocima gostiju'', ako slucajno nekom od njih padne na pamet ''O vidi maserka, mogla/o bi sad na masazu''. Tako da su oni tu jokeri za sve. Maser pored masaza pomaze i recepciji i housekeepingu, i baru i restoranu kad je potrebno. Jedino jos ne u kuhinju, a ni to me ne bi cudilo.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #10 on: 23/October/2010 »
Pričaš o jednom brodu,ja o 6 brodova,oni toliko stoje na empressu samo zbog Lucie,i nemoj pričati koliko maser radi i psihički i fizički,ajde recepcija možda sam i preterao malo ali ne puno!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #11 on: 01/December/2010 »
Pozdrav svima, student sam nautike iz Splita sa prilično širokim interesom oko eventualnog budućeg posla. Ovaj topic mi izgleda najprimjereniji za pitanje koje imam... dakle, kako je ustrojen nautical department ili nešto slično na river cruiserima (za teretne brodove (naše) sam već upoznat otprilike), koje su točno te pozicije i koliko dođe mornara, i eventualno vođa palube/kormilara, časnika palube/kapetana, strojara po jednom brodu. Ukratko, koje su sve pozicije vezane za navigaciju na toj vrsti brodova i ako se slučano zna koje su otprilike plaće za njih? Unaprijed hvala na svim mogućim odgovorima!  :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #12 on: 14/December/2010 »
3 sailora 1300€+tip
1 engineer 1500€+tip
sec.capitan 4000€+tip
first capitan 7000€+ tip
Plaće su neslužbene,netko ima više netko manje,ja ti govorim koliko sam saznao iz glasina!

i to je to!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #13 on: 14/December/2010 »
Opa Miki! Za mornara se podudara sa onim što sam dosad iskopao što mi je jako drago. Ovo ostalo je i više nego dobrodošao novi info... 1st i 2nd captain imaju kao na osrednjim bulk carrierima na moru šta je za moja razmatranja sasvim OK, samo računam da za 2nd captaina treba prethodno provesti bar deset godina na rijeci i onda još čekati dok se i otvori slučajno pozicija jer ne vjerujem da se sa ovih brodova tako lako odlazi, vjerojatno svi drže poziciju grčevito kao pit bullovi. Dodao bi samo za engineera, bratov mi školski prijatelj (brodostrojari), nije iša na more nego na river cruisere, vrti negdje oko 2500 sve skupa što od plaće što od tipa, ali nisam u kontaktu za provjerit info... Hvala ti puno za odgovor Ledeni! Da te ne gnjavim više, ako može samo još jedno pitanje, koliko je kormilara/steermana, jedan ili dva kao i kapetana ili možda te pozicije uopće i nema na tvojoj kompaniji? Eto samo još to i hvala još jednom!  :uzdravlje:

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Lista poslova
« Reply #14 on: 09/December/2011 »
Pozdrav svim buducim kolegama! Htela sam da me informisete ako znate u vezi pozicije Program Manager. Naime, predstavnik kompanije Viking mi je predlozio ovu poziciju na intervjuu, i naveo mi neke detalje, medjutim cenila bih kada bi neko pruzio info iz prve ruke..Da li je naporan posao, plata..i sl..Hvala unapred ;)