Author Topic: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg  (Read 38768 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline nelekg

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile

Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg...Inace sam iz Kragujevca i imam 24 god.... Ivan i Djordje su ok momci... Mada sam pricao sa Ivanom...Razgovor je bio na engleskom... Inace sam aplicirao za (utility cleaner) Pre dolaska... moram sam da donesem kopiju pasosa,kopiju diplome, CV, 3 slike, uverenje da nisam osudjivan koje kosta ( 600 din) i preporuke.... Nisam doneo svu dokumentaciju... inace da bih ste isli dalje... morate da spremite 50 eura za prevodjenje dokumenata, 21 euro za test iz engleskog Berlitz, 15 evra za personal profile test... oni vas spreme za generalni intervju i posle toga sta bude... ako prodjete placate obuku 335 eura, viza i razgovor sa ambasadom 100 eura, lekarski 85 eura... u sustini 100 evra za spremanje u startu se daje... ovo ostalo kada budete sigurni da ste dobili posao... moje misljenje je da je sve ovo ok... ja idem sada sledece nedelje da se spremim za ove testove pa sta bude :)

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #1 on: 09/October/2010 »
Za uverenje da nisi osudjivan kazes da je za posao, i moraju besplatno da ti daju... Mene su 2 puta pitali ''Za posao jel tako?'', posle minut ''Rekao si za sta ono bese?''... Kako im je slatko da uzmu pare!  :D Tako da recite ZA POSAO.

Inace sve ostalo potvrdjujem, sem sto moram malo ovu recenicu da prepravim:

''morate da spremite 50 eura za prevodjenje dokumenata, 21 euro za test iz engleskog Berlitz, 15 evra za personal profile test, u sustini 100 evra za spremanje u startu se daje... ''

Ne morate vi nista, mozete i da odustanete od svega  :D Nista se ne mora... Oni vam kazu tamo koliki je procenat uspesnosti za tu poziciju, pa birajte...

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #2 on: 09/October/2010 »
Za uverenje da nisi osudjivan kazes da je za posao, i moraju besplatno da ti daju... Mene su 2 puta pitali ''Za posao jel tako?'', posle minut ''Rekao si za sta ono bese?''... Kako im je slatko da uzmu pare!  :D Tako da recite ZA POSAO.

da slazem se sa tribalkingom ali ako vas pitaju zaposlenje u zemlji ili inostranstvu onda im naravno kazete da se zaposljavate u zemlji i pre toga imajte u vidu neku nasu domacu firmu, u suprotnom ako kazete da idete na brod , gospoda ce vam rado naplatiti to uverenje 580,00 rsd   b00/

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #3 on: 10/October/2010 »
morate da spremite 50 eura za prevodjenje dokumenata, 21 euro za test iz engleskog Berlitz, 15 evra za personal profile test...

Za prevodjenje cega!?i sta je personal profile test!?!?

da li ce jos nesto izmisliti samo da bi uzeli kintu!?...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #4 on: 10/October/2010 »
Za prevodjenje cega!?i sta je personal profile test!?!?

da li ce jos nesto izmisliti samo da bi uzeli kintu!?...


Pa za prevod dokumentacije na engleski jezik, naravno. Personal profile test je psiho test koji kompanije zahtijevaju. Sta je tu cudno?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #5 on: 10/October/2010 »
Ma da uzimaju kintu! Zamisli uzmu ti 50 eura da bi se samo iscimali kod sudskog tumaca, da bi TEBI preveli sva tvoja dokumenta (uverenje da nisi osudjivan, diplomu skole, do 5 stranica), salju ti materijal da se TI spremis za interview, da bi TEBI pomogli, da mozes TI da odes na brod, i za sredjivanje TVOJE dokumentacije...

A za psiho test ti uzima psiholog 15 eura.... Nadam se da ce tebi vise.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #6 on: 10/October/2010 »
A za psiho test ti uzima psiholog 15 eura.... Nadam se da ce tebi vise.

Svašta... :pop1:

Šefe, molim te, odreaguj, ovo je već vrijeđanje  :rtfm:
 :ban:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #7 on: 10/October/2010 »
Vredjanje? Taj lik koji kaze da otimaju pare je mogao sve to da procita u safecruise temama... Umesto da je odmah govorio da izmisljaju u agenciji za pare koje trebaju da se daju, bolje bi mu bilo da je procitao nesto na forumu.

A sto se tebe tice Seaman ne razumem zasto palis vatru? Nikoga nisam vredjao... Da si ti nesto napisao ja ne bih odma' kukao sefu, neka sef odluci da li ce da me banuje ili ne.... a ne da to ucini zbog tebe.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #8 on: 10/October/2010 »
Predlažem da se ovo riješi arbitražom ili vansudskom nagodbom, ukoliko je moguće.
Kod Šefa na sudu ima previše neizvjesnosti za obje strane. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #9 on: 10/October/2010 »
Fascinira vjera nekolicine da im se posao treba dati bez interview-a, da im se treba omogućiti da zarađuju nekoliko prosječnih plaća a da oni sami samo potpišu ugovor i kažu "može".

To valjda dok ne odrastu i shvate kako svijet funkcionira.  :rolleyes:

...........

Zapravo i može tako, ali trebaju biti superkvalificirani i pisati direktno kompaniji gdje žele posao.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #10 on: 10/October/2010 »
Fascinira vjera nekolicine da im se posao treba dati bez interview-a, da im se treba omogućiti da zarađuju nekoliko prosječnih plaća a da oni sami samo potpišu ugovor i kažu "može".

To valjda dok ne odrastu i shvate kako svijet funkcionira.  :rolleyes:





Nevidim da sam ja spomenuo ikakav intervju u kontekstu!?
Sefe veoma mi je poznata citava procedura sta i kako,2006-ta nije bila tako davno,ali tada nije bilo Berlitz i ostale gluposti..koliko se secam prevod mogu i sam da uradim,i do maximum dve strane(diploma i da nisi krivicno gonjen) kao sto sam i morao,ali se nesecam da me je to izaslo 50 evra...nevidim koje su ostale 3 strane!?...mozda je poskupelo :rtfm:

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #11 on: 10/October/2010 »
Ma da uzimaju kintu! Zamisli uzmu ti 50 eura da bi se samo iscimali kod sudskog tumaca, da bi TEBI preveli sva tvoja dokumenta (uverenje da nisi osudjivan, diplomu skole, do 5 stranica), salju ti materijal da se TI spremis za interview, da bi TEBI pomogli, da mozes TI da odes na brod, i za sredjivanje TVOJE dokumentacije...

A za psiho test ti uzima psiholog 15 eura.... Nadam se da ce tebi vise.

Netreba meni ni prevod,ni materijal, ni pomoc...a moram da te razocaram da mi nece uzeti vise za psiho test,
zato sto sam ja vec clan posade te iste kompanije gde i ti radis no;;;

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #12 on: 10/October/2010 »
Po onome sto smo citali na forumu agencija Safecruise ima najminimalnije moguce troskove od svih agencija, i ja sam isao preko nje... I momci se ubijaju koliko pomazu svim kandidatima, ja sam kritikovao tvoj post samo zato sto si rekao da oni ''izmisljaju razloge da uzmu kintu''.

Ne zelim bezveze da se nastavljam, posto ovo moze da traje u nedogled. Svi smo ovde da saznamo sto vise o zivotu na brodu, da bi pomogli jedni drugima.

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #13 on: 11/October/2010 »
Po onome sto smo citali na forumu agencija Safecruise ima najminimalnije moguce troskove od svih agencija, i ja sam isao preko nje... I momci se ubijaju koliko pomazu svim kandidatima, ja sam kritikovao tvoj post samo zato sto si rekao da oni ''izmisljaju razloge da uzmu kintu''.

Ne zelim bezveze da se nastavljam, posto ovo moze da traje u nedogled. Svi smo ovde da saznamo sto vise o zivotu na brodu, da bi pomogli jedni drugima.

I ja se slazem da bi ovo moglo da traje u nedogled,samo sam hteo da kazem da pola od tih nazovi "obaveznih" stvari pred intervju,pre par godina uopste nije bilo...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #14 on: 12/October/2010 »
Drustvo drago,ja danas predao kompletna dokumenta.
Inace za poziciju assistant buffet steward potrebno je jedno pismo preporuke.
I naravno 50e da se sve to prevede i overi kod tumaca.
Kad se sve sabere i oduzme,Safecruise je nambr. 1 i po pitanju troskova,ali i
pripreme (mada tek treba da se odrzi trening).
Bas sam pitao Ivana kad se otprilike moze ocekivati odlazak ako prodjem intervju,i rekao mi je u roku od par nedelja,tj. kontam da do nove godine sam vec na brodu.
A i negde sam procitao da su ta egzoticna mesta najbolja u zimskim mesecima  :D
Javljam dalji tok desavanja,pozdrav svima  :yahoo: