Author Topic: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg  (Read 38771 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #15 on: 12/October/2010 »
Ma da i iz prosle grupe su svi buffet steward-i otisli vrlo brzo...

I ja isto sada krecem u oktobru, i vracam se u aprilu... Propusticu ovu hladnu zimu ovde  :D Taman kada je trebalo ja idem.

Srecno na interview-u matori... i pazi na treningu sta ti pricaju!  :) I reci mi jel se sada ide u Budimpestu na trening?

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #16 on: 12/October/2010 »
Nista mi nisu rekli za Budimpestu,a i nadam se da necu sad morati do Budimpeste  :moli:
Samo su mi rekli da ce obavestiti o sledecim koracima.
Svakako javljam sta,kako,gde itd  :uzdravlje:

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #17 on: 12/October/2010 »
Prosli put na obuci je bila prica da je kao ovo poslednja obuka da oni dolaze u Beograd... Ne znam da li je to tacno, videcemo sta ce da ti jave.

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #18 on: 12/October/2010 »
Koliko sam ja informisan sve ce se odrzati u Beogradu.Ja isto palim tamo krajem ovog ili pocetkom sljedeceg mjeseca,zavisno od termina odrzavanja.
Audaces fortuna iuvat

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #19 on: 12/October/2010 »
zbog ucestalih problema Srba na brodu pitanje je da li ce princess i dalje regrutovati ljude iz Srbije pa samim tim nelogicno je da ce dolaziti u BG (?!)...  ???
Why Always Me?

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #20 on: 12/October/2010 »
Da Srbija je sledeca na listi za odstrel... ali jos uvek nisu rekli da nece da nas regrutuju. Rumuni i Makedonci su ukinuti... Amerikanci su poznati po njihovim statistikama, i statistike su rekle da vise od 50% rumuna odustane od ugovora, i odu ranije kuci...   :deda:

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #21 on: 12/October/2010 »
zbog ucestalih problema Srba na brodu pitanje je da li ce princess i dalje regrutovati ljude iz Srbije pa samim tim nelogicno je da ce dolaziti u BG (?!)...  ???

Ako je nelogicno da dolaze u BG onda je nelogicno i da regrutuju Srbe koji odlaze u Budimpestu na treninge.
Mada ko zna,mozda se promene kandidati kad dodju u Budimpestu  +U+

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #22 on: 13/October/2010 »
Ako je nelogicno da dolaze u BG onda je nelogicno i da regrutuju Srbe koji odlaze u Budimpestu na treninge.
Mada ko zna,mozda se promene kandidati kad dodju u Budimpestu  +U+

pa da, na to mislim... ali kazem to nije 100% tacna informacija! daj boze da nije...
Why Always Me?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #23 on: 13/October/2010 »
Ne bi me nista cudilo da se i to desi da vise ne zaposljavaju nase ljude na brodovima, jer nasi ljudi nisu navikli da rade, oni bi hlje*a bez motike, da sjede i ne rade nista, da piju nekako pivo neko ili rakiju a pare da padaju same...

ja ih zna koliko hoces, uzeo kredit pa ode na brod samo da zaradi za kredi i da otkaz, to su k****ni, ne znaju ocigledno koliko je tesko danas u Srbiji i Bosni dobiti posao, a pogotovo dobro placen posao, pa idu da se sprdaju..
Problem nas balkanaca je sto smo mi sebi previse umislili neke stvari i sto smo ponosniji nego ijedan drugi narod..Rumuni vise ne idu jer su sad dio EU, i nece da idu da rade na brod za 1200 $ jer toliko mogu da dobiju i u Rumuniji, ima ih dosta al to su sve STARI radnici koji su se zaposlili prije par godina, meni je asst photo mgr bio Rumun i kaze da nije to sto jeste i da ne dobija 2700 $ platu, ne bi sad bio na brodu za 1200 $ koliko sam ja primao prvi ugovor.

Nama ne treba nista dati osim da tucamo kamen, za rucak samo hlje*a i kajmaka, pa da se iskalimo kao licnosti (mada za nas je i kajmak gotiva kolike smo seljacine)...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #24 on: 19/October/2010 »
Imam informaciju da je preliminarni intervju 26.10. tj. sledeci utorak.
Jos jednom da pohvalim ekipu Safecruise-a, bilo je nekih problema sa dokumentacijom ali su mi maksimalno pomogli da se to sredi.
Odoh da nastavim sa ucenjem  :plovim:

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #25 on: 20/October/2010 »
Nisam siguran,ja sam se prijavio za assistant buffet steward i rekli su mi 26.10., a naknadno ce javiti u koliko je sati.
Najbolje da ih nazoves i da proveris  :pop:

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #26 on: 22/October/2010 »
da slazem se sa tribalkingom ali ako vas pitaju zaposlenje u zemlji ili inostranstvu onda im naravno kazete da se zaposljavate u zemlji i pre toga imajte u vidu neku nasu domacu firmu, u suprotnom ako kazete da idete na brod , gospoda ce vam rado naplatiti to uverenje 580,00 rsd   b00/

Hahahaha, jaoooo, kako se ja sad osjećam namagarčenim!!! Meni je kolega šalterski službenik maznuo deset evra za uvjerenje o nekažnjavanju... Bra'o ja!
Naravoučenije: prvo pročitaj forum, pa ganjaj posao!

Offline buzans

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #27 on: 22/October/2010 »
Imam informaciju da je preliminarni intervju 26.10. tj. sledeci utorak.
Jos jednom da pohvalim ekipu Safecruise-a, bilo je nekih problema sa dokumentacijom ali su mi maksimalno pomogli da se to sredi.
Odoh da nastavim sa ucenjem  :plovim:

pozdrav, u mejlu u kom su me obavestili iz agencije o terminu odrzavanja preliminarnog intervjua stoji jedna recenica: "Vezbajte engleski, pripremajte se po pitanjima za intervju i vidimo se na preliminarnom intervjuu".

i sad evo vidim da si ti Figaro napisao da nastavljas sa ucenjem.. Je li tebi Safe Cruise poslao spisak nekih pitanja?
hvala

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #28 on: 22/October/2010 »
Pa kontam da svima na mail posalju uputstvo za intervju,tj. materijal za pripremanje,spisak mogucih pitanja,kako da se obuces itd.
Meni je to Ivan poslao nakon prvog razgovora (neformalnog),znaci cisto upoznavanje,objasnjavanje sta,kako,gde,kolko itd.
Nego ja sam zapeo da ucim vina,posto su mi i to poslali izmedju ostalog,ali i hladna/topla predjela,glavna jela,salate,supe,dezerte.....

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Ja sam juce bio u agenciji Safe Cruise iz Bg
« Reply #29 on: 25/October/2010 »
Ne bi me nista cudilo da se i to desi da vise ne zaposljavaju nase ljude na brodovima, jer nasi ljudi nisu navikli da rade, oni bi hlje*a bez motike, da sjede i ne rade nista, da piju nekako pivo neko ili rakiju a pare da padaju same...

ja ih zna koliko hoces, uzeo kredit pa ode na brod samo da zaradi za kredi i da otkaz, to su k****ni, ne znaju ocigledno koliko je tesko danas u Srbiji i Bosni dobiti posao, a pogotovo dobro placen posao, pa idu da se sprdaju..
Problem nas balkanaca je sto smo mi sebi previse umislili neke stvari i sto smo ponosniji nego ijedan drugi narod..Rumuni vise ne idu jer su sad dio EU, i nece da idu da rade na brod za 1200 $ jer toliko mogu da dobiju i u Rumuniji, ima ih dosta al to su sve STARI radnici koji su se zaposlili prije par godina, meni je asst photo mgr bio Rumun i kaze da nije to sto jeste i da ne dobija 2700 $ platu, ne bi sad bio na brodu za 1200 $ koliko sam ja primao prvi ugovor.

Nama ne treba nista dati osim da tucamo kamen, za rucak samo hlje*a i kajmaka, pa da se iskalimo kao licnosti (mada za nas je i kajmak gotiva kolike smo seljacine)...
Nemoj tako prijatelju...Ima mnogo našeg naroda po svetu i mnogo njih ima normalan život u istom.Rade, žive čak šta više dobri u svom zanatu.Srbi, Hrvati, Bosanci, Albanci..Svi mi smo prestravljeni činjenicom šta nam se sve izdešavalo poslednjih decenija pa se bojimo da opet budemo odbačeni od sveta.Huligana i neradnika ima svugde...
Sada imamo loše mišljenje o nama samima.Veruj mi (a rođen sam u Nemačkoj) nije Nemac rođen kulturan nego se kultura (i mnoge druge stvari) stiče preko novčanika...Isti taj Nemac kada dođe u ex Yu postaje šljokara i mnogo se gore ponaša od nas nekulturnih i lenjih.Ali ne pišem ovo zbog toga...
Trebaš mi k'o 'leba ...Baš sam se pitao ima li ko od fotografa koji rade za Princess, koja su iskustva, uslovi rada i kolika je plata? Vidim da je početak 1200$
a tipujem na interview polovinom novembra (i još par nas sa foruma)u BG
One more time...Ne zameri mi na mišljenju  :deda:...
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja