Posao na Brodu > Hotel & Housekeeping

Assistant Stateroom Steward/ess (Team Service) job description

<< < (3/3)

sandricak:
Pozdrav svima  :)
Da li neko ko je radi kao ass.cabin stewardess može da napiše koliko se zaradjuje?  =""
Hvala i ugodan dan svima  :-))))'

Majst0r:
Vidim spominju se Stateroom steward i Cabin steward u istoj temi.
Ne znam za druge kompanije, ali kod mene [Asst] Stateroom host radi u sobama za goste, a Cabin steward (entry level) u sobama za posadu.
Razlika u lovi, naravno, nije zanemariva. Cabin steward moze samo da sanja o napojnici od posade. (Iako ja curi koja cisti moju kabinu redovno dajem 10-20USD na placi.)

Housekeeping steward/host je zasigurno jedna od tezih (psihicki i fizicki) pozicija na brodu ma koliko se cinilo suprotno osobama koje posao nisu nikad radile.

Sto se tice zarade prica je malo slozenija. Istina je da u velikoj mjeri ovisite o dobroj volji gostiju, ali nisu svi gosti jednaki. Razlika je u vrsti gostiju/napojnicama da li plovite na jugu istocne obale - Karibima/Bahamima ili sjeveru - New York/Halifax; pa jugu zapadne obale - LA/Mexico ili sjever - Kanada/Aljaska. U Europi nisam jos cuo da se netko obogatio od napojnica.

Dalje ovisi i "gdje" radite na brodu, odnosno, kakve kabine/gosti su u pitanju - i tu ima varijacije. Nije svejedno ni na kojem ste Decku. Razlika izmedu Deck 1-4 i Deck 7+ u napojnicama nije zanemariva. Neki gosti plate $500 za kruz, a neki $5000...

Kod mene HKP za embarkation day kaze "Luggage day" - treba netko prtljagu istovariti/natovariti na kolica pa donijeti gostima do kabina, zar ne? Ovisi puno i o pojedinim menadzercicima - 2nd housekeeperima - kakav ce vam biti radni dan/ugovor. Dosta ima za*****avanja s gostima i kojekakvog ocjenjivanja pa vam je stalno netko na vratu.

Prijavljuju gosti svaki trag prasine, mrlje, miris, malo poguzvana plahta/rucnik, nije im dobar sapun, ... Pa se dogodi da zaboravite nesto tipa prebaciti TV na info kanal, upaliti/ugasiti svjetlo, ne zatvorite terasu - stalno neka upozorenja, prijetnje disciplinskim mjerama, gosti se zale na vas da ste neljubazni (i kad niste), i sl.

S druge strane, naveo sam uglavnom negativne strane price - pozitivne ionako mislite da znate.

sandricak:
Hvala Majst0r  :)

moonwalker:
Da li si oni mogu priustiti izlaske na portovima?? i ako da,,,koliko cesto?

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version