Author Topic: Steakhouse server-Carnival  (Read 16485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Steakhouse server-Carnival
« on: 17/October/2010 »
pozdrav svima, nova sam na forumu (valjda sam na dobrom mjestu ubacila pitanje :))
pa bi me zanimalo ako ima nekoga da radi ili je radio na Carnivalu kao Steakhouse server (Supper club server)?
Sad na zadnjem odabiru sam dobila tu poziciju...
U principu me najviše zanima ta obuka u trajanju od tri tjedna-da li iskustvo ima veliku ulogu i da li se da sve naučiti i savladati s obzirom da nemam apsolutno nikakvog iskustva ni u restoranu niti u baru?
hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoći :)

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #1 on: 24/October/2010 »
Za Super Club Servera ide se na coledge 24 dana i tamo naucis sve, ali pazi za super club se placa dodatno tako da sve mora biti perfektno.
Steahouse je samo dodatak na menu na skoro sada vec svim brodovima kompanije Carnival. Moze jedan Surf and Turf for you?
Pozdrav za CCL Triumph

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #2 on: 24/December/2010 »
Pozdrav!

Da li netko zna malo više o poziciji Steakhouse servera?
Znam samo da se ide na obuku i na kraju obuke polažeš test.
Što se dogodi ako ne položiš test? Da li te šalju odmah doma ili možeš na neku nižu poziciju?
 Najviše me zanima što te na finalnom intervju pitaju kad se prijaviš na ovu poziciju.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #3 on: 25/December/2010 »
Pozdrav!

Da li netko zna malo više o poziciji Steakhouse servera?
Znam samo da se ide na obuku i na kraju obuke polažeš test.
Što se dogodi ako ne položiš test? Da li te šalju odmah doma ili možeš na neku nižu poziciju?
 Najviše me zanima što te na finalnom intervju pitaju kad se prijaviš na ovu poziciju.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima

Evo Mare ja ću ti napisati šta znam :) Sto se tice intervjua finalnog, neznam kako ide kad se prijaviš za tu poziciju jer ja sam se prijavila bila za bar waiter, ali sam na intervjuu mu (Eric) napomenula da sam zainteresirana i za poziciju ass.waitera ili bilo koju drugu poziciju koju mi moze ponuditi a misli da bi mi odgovarala.. I eto imala sam sreće i on mi je preporučio ovo :) Pitao me gdje sam ucila engleski, da mu kazem nesto o svom radnom iskustvu i pitao me za faks (posto sam studirala hotelski i turistički menadžment)...Uglavnom skroz opušteno, u principu dao mi je tu pozicijuradi dobrog engleskog-to ti je najbitnije, bitnije od iskustva jer ja ga nemam.
Obuka traje 24 dana, praksa plus teorija, imaš nekoliko ispita, moras sve poloziti sa 85 posto. Ukoliko padneš ides na poziciju ass. waitera za prvi ugovor.. Ako te još nešto zanima pitaj..ali uzmi u obzir da ja isto još nisam otišla tako da iz prve ruke nazalost ti ne mogu reć ništa konkretno  :D

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #4 on: 25/December/2010 »
Evo Mare ja ću ti napisati šta znam :) Sto se tice intervjua finalnog, neznam kako ide kad se prijaviš za tu poziciju jer ja sam se prijavila bila za bar waiter, ali sam na intervjuu mu (Eric) napomenula da sam zainteresirana i za poziciju ass.waitera ili bilo koju drugu poziciju koju mi moze ponuditi a misli da bi mi odgovarala.. I eto imala sam sreće i on mi je preporučio ovo :) Pitao me gdje sam ucila engleski, da mu kazem nesto o svom radnom iskustvu i pitao me za faks (posto sam studirala hotelski i turistički menadžment)...Uglavnom skroz opušteno, u principu dao mi je tu pozicijuradi dobrog engleskog-to ti je najbitnije, bitnije od iskustva jer ja ga nemam.
Obuka traje 24 dana, praksa plus teorija, imaš nekoliko ispita, moras sve poloziti sa 85 posto. Ukoliko padneš ides na poziciju ass. waitera za prvi ugovor.. Ako te još nešto zanima pitaj..ali uzmi u obzir da ja isto još nisam otišla tako da iz prve ruke nazalost ti ne mogu reć ništa konkretno  :D


Hvala puno na odgovoru. U biti me zanimalo me što pita na tom finalnom intervjuu, jer sam negdje pročitala da za to mjesto moraš imati iskustva u nekim luksuznim restoranima ili hotelima. Zapravo imam u glavi cijelu zbrku pa ni sama više ne znam što bi. Kod Suzi sam se prijavila za asst. waitera, ali pošto mi zaručnik radi  kao asst. waiter na Carnival Libertyu, onda mi je rekao da se prijavim na neku lakšu poziciju ( jer kaže da nose do 20 kg težine na ramenu ) pa da idem ili za Steakhouse servera ili za Youth staff. Inače sam učiteljica i imam iskustva s djecom jer radim i u socijalnoj službi, ali me strah  da ne prođem, pa sam se prijavila kao asst. waiter jer kažu da svi skoro prolaze. Pa se jučer i danas cijeli dan dvojim oko toga, da li da riskiram pa da idem na intervju za Youth staff ili Steakhouse, ili da idem na sigurno pa samo za asst. waitera pa stisnem zube i izguram prvi ugovor, pa onda tražim promjenu. Luda sam više od razmišljanja  :hehe:

peanutz

  • Guest
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #5 on: 26/December/2010 »
Nemoj me shvatiti pogresno ali iz iskustva kazem da na Carnivalu - svako moze da dobije svaki posao. Npr. Youth Staff mozes da dobijes i bez fakulteta. Toliko o tome da trebas se plasis intervjua. Samo pucaj visoko ako vec znas engleski. Srecno!

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #6 on: 26/December/2010 »
Slažem se sa peanutzom..Ja bi ti isto preporučila onda Youth Staff..Sto se tiče ass. waitera dvije prijateljice mi to trenutno rade..kazu da posao kao posao nije težak, tj da ovisi di te stave. I da, tu poziciju sigurno mozes dobiti, kad sam ja imala intervju u 9 mjesecu samo 3,4 ljudi je otpalo radi jezika. Ne treba ti nikakav faks to je istina, mene je oko toga pitao samo zato jer sam mu rekla da nemam radnog iskustva pa me pitao kako to, pa sam mu objasnila da imam samo sezonskog radi studiranja, da nisam stigla vise iskustva steći, ali da sam spremna učiti, truditi se itd bla bla  :D
Da i meni je rečeno da zato treba iskustva u high class restoranima, al eto valjda sam imala sreće, neznam. Mislim da je engleski ono najbitnije po čemu biraju.

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #7 on: 24/February/2011 »
jao ja idem 11og, nadam se da ce sve biti ok, sa se radi tamo!??? kako se sluzi ta hrana, na kolicima ili se nosi rucno???

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #8 on: 24/February/2011 »
e da... jos jedna stvar, koje je radno vreme? posto se tu sluzi samo vecera koliko sam ja razumela, pretpostavljam da sam pre podne slobodna?!?!?!  :hehe:  :yeah:

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #9 on: 24/February/2011 »
 :waiting: :waiting: :waiting: Duskice,
Company:Royal Caribean Cruises
Ship:carnival Liberty
 :haha: :haha:

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #10 on: 24/February/2011 »
 ::yes:: najozbiljnije pitam to niko nije znao da mi kaze a forum citam i citam... i jos nista nisam nasla o steakhousu korisno!

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #11 on: 25/February/2011 »
:waiting: :waiting: :waiting: Duskice,
Company:Royal Caribean Cruises
Ship:carnival Liberty
 :haha: :haha:

xaxaxa nisam primetila..... ups... jel zna neko kako to da ispravim? gde se menjaju podatci hihihih  

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #12 on: 25/February/2011 »
nasla  oT ispravila sam tu glupost, a jel moze neko da mi pomogne o steakhousu pre puta... odlazim 11og marta  :moli:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #13 on: 25/February/2011 »
Carnival se piše s jednim l  :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Steakhouse server-Carnival
« Reply #14 on: 25/February/2011 »
Koliko vidis duskice da nema nekog ko je radio kao steakhouse server. Ono sto ja znam je da ti je liberty koledz brod gde ides na obuku pa te posle salju dalje na drugi brod gde ces provesti ostatak ugovora. Koliko ja znam steakhouse serveri rade i rucak i vecere. Ne rade svi rucak nego neko ima lunch off, pa je tad slobodan i pocinje da radi negde oko 16h pa do nekih 11 uvece ponoc zavrsavaju sa gostima i dok ociste restoran i to je to. Takodje postoje i extra duty koje imaju, a to je na embarkation day usmeravaju goste ka njihovim kabinama kad se ukrcavaju gosti na brod. Neko radi i u coffe shopu na brodu prodaje kapucina, vrucu cokoladu itd. Imaju status crew na brodu, u timu ih je oko 10 plus steakhouse hostesa koja im je sef. Vidjao sam ih dosta puta u disco baru za goste gde uz odobrenje izlaze na formal night. Jos par dana pa ces i ti sve ovo proci, pa napisi utiske za buduce servere. pozz