Author Topic: Dali ima koga od Vas ko je konobar a nije apsolutno znao ništa o tom poslu?  (Read 7679 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Neki dan sam bio na Marlins testu, 92%, nije težak al to svakako nije pokazatelj znanja engleskog jer kad trebam nešto reći moram razmišljat kako i šta..
Uglavnom, agent mi je rekao da mi preporučuje mjesto konobara, waiter ili šta već.. Kao da mi je tamo najbolje i zbog napojnica i rada. Čitam na forumu da ima college za konobare na brodu, vezano uz koktele,vina i sl.
Problem je u tome što sam ja anti anti alkoholičar i ne podnosim alkohol, iskreno u 27 god kap alkohola nisam stavio u usta i odmah mislim da taj posao nije za mene, da se nebi snašao, niti sam ikad nosio tacnu niti neznam razliku između votke i tekile ili bilo šta, totalno špansko selo.. jbg,iskreno.. Sad, ja mogu ići na taj college i naštrebat napamet to što se traži al opet, dali bi to bilo za mene nemam pojma.. Čuo sam da se za posao waitera brzo dobiva posao, a pošto mi je hitno prisiljen sam na tu poziciju, al ako me na intervjuu pita da nabrojim par vina , moš mislit.. I dali uopće pita to ?? Novi sam tu, pročitao sam forum 100 puta i još sam na čudu..
Dali ima koga od Vas ko je konobar a nije apsolutno znao ništa o tom poslu i snašao se .. Zahvaljujem

Offline angel88

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
1. šef će se naljutiti jer postavljaš pitanja na mjesto određeno za predstavljanja.
A sad odgovor: zaboravi college jer ćeš najvjerojatnije dobiti poziciju asst. waiter, a tu netrebaš raditi nikakve koktele itd. I da ima ljudi koji su otišli a da nisu imali pojma o konobarenju. Sve ćeš naučiti tamo, samo uči engleski i to ti je to ukratko.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
odmah mislim da taj posao nije za mene, da se nebi snašao, niti sam ikad nosio tacnu niti neznam razliku između votke i tekile ili bilo šta, totalno špansko selo.. jbg,iskreno..

Ne znam kako očajan agent treba biti kad nudi posao nekome tko nema pojma o tome šta bi trebao raditi?
Zar je moguće da je takva nestašica iskusnih konobara? Bar sada kad je završila sezona na Jadranu bi trebalo biti kandidata.

@centurioncro:
Mislim da je postupak dobivanja posla ipak kompliciraniji nego što misliš.
Jednom na brodu, sve se može naučiti, ali sumnjam da će te bez znanja/iskustva pustiti na brod.
Možda ti se posreći ako budeš dobro lagao  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Ne znam kako očajan agent treba biti kad nudi posao nekome tko nema pojma o tome šta bi trebao raditi?
Zar je moguće da je takva nestašica iskusnih konobara? Bar sada kad je završila sezona na Jadranu bi trebalo biti kandidata.

@centurioncro:
Mislim da je postupak dobivanja posla ipak kompliciraniji nego što misliš.
Jednom na brodu, sve se može naučiti, ali sumnjam da će te bez znanja/iskustva pustiti na brod.
Možda ti se posreći ako budeš dobro lagao  +U+
Ja nemam iskustva ni u konobarenju ni u slaganju kreveta niti ništa tamo.. i neznam šta ti treba iskustvo za sobara, pa valjda češ tamo naučit. Ja sam trenutno ( več 2 god ) na birou, diplomirao sam pravo a nakon toga magistrirao, a na brod bi išao jer u ovoj zemlji nema posla. A kad mi kažu da se ne prijavljujem za sobara jer treba iskustva, neš ti posla. Ne umanjujem taj posao, znam da je težak ali..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Te zahtjeve za iskustvom ne postavljaju ovdašnji "agenti" nego kompanije, koje imaju tisuće pomoćnika sobara na svojim brodovima, i logično je da će prije njima dati promociju u sobara nego riskirati sa novim, koji prvi puta dolazi na brod, a kruzer je vidio samo na slici, ... i za kojeg se ne zna hoće li izdržati 7 dana na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Mislim da je postupak dobivanja posla ipak kompliciraniji nego što misliš.
Jednom na brodu, sve se može naučiti, ali sumnjam da će te bez znanja/iskustva pustiti na brod.
Možda ti se posreći ako budeš dobro lagao  +U+

Ja sam upoznao dosta ljudi koji nisu imali pojma nista, ne samo o konobarisanju nego i za druge pozicije pa ih to nije sprecilo da odu na brod...Kao sto sam vec rekao..agencija u roku od dva dana od mesara pravi fotografa,od trgovca konobara,od kuvara pursera... oT

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Sad im je frka za ljude... U Beogradu su od 150 ljudi primili 145, a pola od njih natuca engleski... 80% ljudi je apliciralo za asst. waiter... Mislim da pola ljudi koji idu kao waiteri nemaju dana iskustva...
Na predaju para i garantnih pisama sam video kako jedan agent nagovara dva momka  :tuctuc: da idu kao fotografi, iako nemaju dana iskustva... Chinoy me je pitao gde i sa kim živim i slične gluposti, potpisao je papir na pola moje druge rečenice... Frka im je neviđena za ljude... Možda se Carnival sprema za Magic, koji ponire u maju...

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
ja radio kao konobar jako kratko,manje od 1 mjeseca ali u kafiću pa sam dobio ass. waitera... tako da restorana vidio nikad nisam i nije me strah ničega,ja smatram da nema posla koji nemogu ja naučit...šta će tražit od mene da radim tako će i bit...bilo to pranje tanjura,spremanje kreveta ili da vozim cijeli brod b00/
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Evo da ti ja recem dvi tri stvari. Pucaj na bar. Svi koji su sa nasih prostora asst waiteri traze premjestaj u bar il neki drugi department.
Jako tezak poso. Juce sam bio u dining room i gledam. Ja posto sam trainee imo dva stola i bio zaduzen za piće. Odnio par koktela, dvije case vina i to je to.

Konobari u dining room. Sve posluzit moraju. Asst nose po 12 tanjura na ramenu, neki imaju i do 60-70 metara za nosit ako su u aft a kuhinja je u mid dijelu shipa. Al ope ljudi rade. Danas gledam bili na nekom trening i svi asst waiteri sklapaju oci. Ne mogu gledat.

Shto se tice posla. Na mom college ima dosta ljudi koji nikad tacne vidili nisu. Konobarili nisu. Neki cak i nisu nikad izlazili u birceve. Al evo. Decko iz RH koji je radio ko konobar, 29godina ima. Zna radit. Prvi test pao imo 70% tocni odgovora. Drugi test pao imo 60%. Dok ovi koji radili nisu svi prosli. Nastrebali i bog.

Sve se to da naucit. College je jako dobar. Ja koi radim 7-8 godina ko konobar i kao barmen sam naucio dosta toga o koktelima, vinima. pivima, itd...znaci to prije nisam znao. Naravno da je meni lakse. Kad pisemo test uvijek prvi sam gotov. Moji su rezultati svi oko 90%. Dok recimo ovi koji strebaju oni su oko 95% i vise. Tak da ono...pojedinci naravno. Vecina je 90% i vise...recimo da sam ja medju losijima. Al nisam se doso natjecat ja ode. Bitno mi da polozim i cao bao.

Uglavnom ako zelish mozesh naucit.

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
E sada neki kazu bar je super , drugi da nije bas predivno tamo , neki da je waiter (i ass) ok i da nije tako lose kako ljudi pricaju.
Ja sam isto dobio ass waiter , nikada nisam to radio , malo sam radio za barom ali eto taj poso sam dobio i smatram da nece biti tako lose , radi se puno ali opet , konobari i najvise zaradjuju kasnije

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Ne znam kako očajan agent treba biti kad nudi posao nekome tko nema pojma o tome šta bi trebao raditi?
Zar je moguće da je takva nestašica iskusnih konobara? Bar sada kad je završila sezona na Jadranu bi trebalo biti kandidata.

Jao Shefe ne budi smesan :))) Kakvi crni iskusni konobari :))) Ja sam zavrsila svoj prvi ugovor na Carnivalu, zadnje sto sam radila je bio dining room i nisam mogla da verujem koji sve debili tamo izigravaju headwaitere...bar 40% nemaju blage,40% je naucilo sta i kako ali im je umece sa ljudima na nuli a engleski komican- a ostalih 20% je da stanes i da im se divis na svemu!!!
Carnivalu je potrebno jaaaaaako puno asst waitera zbog novog sistema sto uvode i zato sto puno asst waitera daje otkaz i menja pozicije!!! Mala je plata a radi se mnogo!!! Totalno je nelogicno da najvise radimo od svih konbara a najmanje zaradjujemo!!!
A iskustvo ti ne treba za tu poziciju!!! Najmanje sto ces raditi je sluziti goste!! Za tu poziciju samo ti treba jake noge i ledja, sto manje znas engleski to bolje i samo ciiiiiistis po ceo dan i odbrojavas dane do kraja ugovora :))))) Pozdrav !!!

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Ja imam slabo iskustva, engleski odličan... Ko da je bitno, što kaže Dejana radi šta ti se kaže, na kraju meseca dobiješ cca 1100e i pevaj... Što se kaže ovde prst u uvo i pevaj... :)

Ja sam slabiji sa strukom, hoće li me na dolasku testirati?
Čuo sam da coledge možeš da dpšbiješ tek u drugom ugovoru...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pa nije sve tak crno. Znam ja asst waitera iz hrv i srbije kojima je okej i koji se nadaju promociji team waitera pa team headwaitera itd.

Neki rade dva tri ugovora i idu do kraja. Sve je sebi kak zacrtash. Ja da sam radio zadnji par god u restoranu iso bi u dining room i odradio bi shta treba i isto bi gledo da idem napred. :)

Sve je kak ti gledash. Neki kukaju. Nekima je dobro. Nikome nije bajno. Al nigdje nije tak da ono. je*en je onaj lido deck. Tamo samo ciste.

Doce pare sa vremenom. Shta bi ja trebo reci. Evo danas radio na sea view od 7 30 do 12 30. Nisam zaradio ni dolara. Doso lik iz peru i digo cc-a 80-90 dolara u 2-3 sata. Zasto je on digo a ja nisam jer mi nesmijemo nosit monkeye na traju(koktel suvenir casa u kojoj mosh sluzit pice), monkey je 15 dolara plus 15% pa si racunaj. Prodo ih ko pljeve.

Meni je okej. Bi ce bolje. :D

Asst bar imaju fiksnu placu ak nish drugo. Gledam listu, jedan decko bar waiter za prosli cruz dobio  80 dolara. Imo losh raspored i jbeg.

Shta bi on trebo reci??

Nebojte se i bog.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Asst bar imaju fiksnu placu ak nish drugo. Gledam listu, jedan decko bar waiter za prosli cruz dobio  80 dolara.
Imo losh raspored i jbeg.

Shta bi on trebo reci??

Nebojte se i bog.

80$????

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
da, 80 dolara, znaci imamo cruzeve 3 i 4 dana, prosli cruz je bio 4 dana, imo je losh raspored i zaradio u 4 dana 80 dolara. Nije to nish cudno. Ja sam zaradio u 3 dana cruz 100 dolara a trainee sam. Sve ti to ovisi.

Kocka. Dapace kad imash dobar raspored zaradish 400-500 dolara za cruz jedan. Sve ti ovisi. Nekad lose nekad dobro. :)