Author Topic: 28 godina, te?an engleski, šta bi mi preporu?ili za po?etak?  (Read 2319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shelby

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Zovem se Stefan. Razmišljam o odlasku na brod. Napunio sam 28 godina, engleski govorim tečno, skoro kao maternji (učim ga od 7 godine, a živeo sam neko vreme u Americi i Evropi). Takođe, dobro znam i francuski (osnovni konverzacijski nivo) i po malo ruski. Najviše sam radio kao trgovac knjigama, neko vreme i kao Kirby prezentator. Dve godine sam radio u Telekomu kao tele-operater. Takođe, 6 puta sam bio u međunarodnim radnim kampovima (traju 2-3 nedelje), 3 puta čak bio kamp-lider (komunikacija na engleskom).

U suštini razmišljam šta bi mi bilo najbolje da radim na brodu. Hteo bih da izbegnem one najgore pozicije tipa skupljanje ležaljki ako je to moguće, to mi je jednom preporučio rođak koji je radi na brodu (sad ga ne viđam). Preporučio mi je da se prijavim za konobara, i da slažem da sam imao iskustva. Čak sam mislio u Beogradu da se zaposlim kao konobar radi sticanja iskustva...

1.Šta bi mi vi preporučili za početak?
2.Koje sve agacije rade u Beogradu i da li se razlikuju po nečemu?

Hvala unapred za svaku pomoć.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Moje mišljenje je purser...

Offline TribalKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
1. Takodje mislim purser... Zbog fluent engleskog, i dobrih mogucnosti za napredovanje...

2. A sto se tice agencije u Beogradu, SafeCruise je najbolji (po meni).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
purser ... kamp lider bi se moglo prikazati vrlo kompatibilnim iskustvom
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)