Author Topic: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?  (Read 114550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #15 on: 11/January/2011 »
Ovaj sajt je odlican za ucenje kako engleskog tako i drugih jezika  ;D

http://www.livemocha.com/

Ova stranica je super za učenje engleskog jezika za početnike, ali i za vježbanje pričanja. Ima više nivoa, a meni najzabavnije je da možeš pričati s ljudima kojima je engleski jezik materinji i na taj način vježbati.


Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #16 on: 11/January/2011 »
Imam jednu kritiku za http://www.livemocha.com/


Diskriminacija

Hrvatski,Srpski,Albanski,Slovenski jezik postoji samo Bosanskog jezika nema


Izgledom je veoma dobar web site ali djaba kada se diskriminacija odvija u pozadini
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #17 on: 11/January/2011 »
Bitno  je da izvježbaš engleski. A hoće li pisati na srpskom, hrvatskom  il pak na bosanskom ( albanski nikako i slovenski nekako razumijem ) sasvim je svejedno jer svi mi razumijemo. Kad odeš vani negdje pa kažeš da si iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, masa njih nema pojma gdje je, misle da smo u Rusiji. A kad kažeš EX Jugoslavia e onda brate svi znaju gdje smo.

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #18 on: 04/February/2011 »
http://thepiratebay.org/torrent/6070393/Rosetta_Stone_v3.4.5_(with_22_Languages_v3)


Ako imate Torrent Client onda Download-ujte Torrent File sa ove stranice (Svaki jezik ima nekoliko Level-a,obicno je 5)

Iso image trebate Mount na Virtualni CD (Magic ISO Freeware) i instalirati Jezike po zelji...

Radi se o interaktivnom ucenju jezika,tako da postoji i Speech recognition (A mozete i iskljuciti tu opciju,i ponavljati "u sebi")

Na prvom level-u ucite osnove,i napredujete do 5 level-a gdje povezujete dugacke recenice

Ja mislim da ne postoji bolja knjiga ili software od ovoga za ucenje jezika...ako neko zna neka postavi link

Kvalitet Je Kvalitet  :party:

Kolega moze mala pomoc?Naime instalirao sam ovu verziju rosseta stone i poceo uciti,ali nakon dve lekcije mi trazi neke ljuceve da ubacim posto su od trece lekcije zakljucane.Radi se o p[ocetnom nivou znaci level1.Ako znas kombinaciju tih kljuceva bio bih ti jako zahvalan da ih postavis.Uci mi se a neznam kako da resim ovaj problem?

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #19 on: 04/February/2011 »
Pretpostavljam da nisi "registrovao" Aplikaciju...


U folderu u kojem si download-ovao Aplikaciju imas folder pod nazivom crack...kopiraj taj file u folder u kojem je instalirana aplikacija to jeste ovdje

C:\Program Files\Rosetta Stone\Rosetta Stone Version 3


Tu kopiraj taj file i trebao bi da imas puni pristup svim lekcijama i svim level-ima kao i da mozes uraditi update.....

Ako ne bude islo javi,pa cu ti poslati aplikaciju i crack koji sam ja koristio.....


 :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #20 on: 05/February/2011 »
Pretpostavljam da nisi "registrovao" Aplikaciju...


U folderu u kojem si download-ovao Aplikaciju imas folder pod nazivom crack...kopiraj taj file u folder u kojem je instalirana aplikacija to jeste ovdje

C:\Program Files\Rosetta Stone\Rosetta Stone Version 3


Tu kopiraj taj file i trebao bi da imas puni pristup svim lekcijama i svim level-ima kao i da mozes uraditi update.....

Ako ne bude islo javi,pa cu ti poslati aplikaciju i crack koji sam ja koristio.....


 :party:
E drugar jedno veliko ="" ="".Mnogo si mi pomogao,znas kako sam se mucio da instaliram ali sada sam te poslusao i sve je u redu.Bravo kralju,bas bih voleo da ima vise ljudi dobre volje,a takav kao ti bi mi dobro dosao na kruzeru :party: :plovim:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #21 on: 06/February/2011 »
Onda je dobro...Meni nekad radi crack nekad ne radi...na kraju uvijek proradi


Uglavnom sam ja zadovoljan sa aplikacijom  :pop:


Ma doci cu i ja na taj kruzer da mu kruzer  :haha: samo dok prikupim znanja i certifikata pa da se okacim za mreznog administratora  :party:


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #22 on: 07/February/2011 »
Onda je dobro...Meni nekad radi crack nekad ne radi...na kraju uvijek proradi


Uglavnom sam ja zadovoljan sa aplikacijom  :pop:


Ma doci cu i ja na taj kruzer da mu kruzer  :haha: samo dok prikupim znanja i certifikata pa da se okacim za mreznog administratora  :party:



Nadam se da hoces,kao i ja posto i ja jos nisam bio a nameravam.Zato i ucim engleski a ici cu na neke nize pozicije,nemam iskustva u ugostiteljstvu ;)

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #23 on: 07/February/2011 »
Nadam se da hoces,kao i ja posto i ja jos nisam bio a nameravam.Zato i ucim engleski a ici cu na neke nize pozicije,nemam iskustva u ugostiteljstvu ;)
Ja sam skinuo taj torrent i nikako da proradi.. cijeli dan se sa tim zaje... odustao.. stalno neki errori

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #24 on: 07/February/2011 »
Pokusaj ukucati ukucati gresku ili error pa mozda nadjes rjesenje ili postavi ovdje ukratko o kakvoj se gresci radi pa ce neko nadam se ponuditi rjesenje  ::yes::


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #25 on: 09/February/2011 »
Nadjes nekog studenta engleskog jezika i pitas ga da ti odrzi par casova konverzacijskog nivoa engleskog, a ako ti je engleski na basic onda lepo skola stranih jezika i upises neki ubrzani kurs.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #26 on: 09/February/2011 »
Ne znam onda sta bi moglo biti....
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #27 on: 11/February/2011 »
Collector 64 opet mi je potrebna pomoc.
Naime nakon uspesnog instaliranja bez problema sam prosao level1 i jako je dobar program.
Presao sam na level2,unit1 i prosao prvu lekciju.
Danas posao uciti lekciju 2 ali nece da pokrene nikako.Ne samo nju vec nijednu.
Onda sam sve dezinstalirao i ponovo instalirao level2 ali bez uspeh na kraju.Opet nece da pokrene nijednu lekciju iako mi nije jasno zasto,ako sam juce mogao bez problema.
Strasno sam se zarazio programom i sad sam u velikom problemu.
Ako znas sta bi moglo biti pomagaj -()-

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #28 on: 12/February/2011 »
Ovako na daljinu je tesko reci o cemu se radi

Ocito je negdje "konflikt"....Pokusaj instalirati aplikaciju na drugi HD (hard disk) ili na drugi particiju istog Hard Diska,naravno ako imas particije ili HD...

Ako ni tada ne bude radilo kako treba onda je pretpostavljam do Crack-a ili same Aplikacije..pod uslovom da ti je PC "clean",bez 34 vrste virusa,desetine instaliranih aplikacija,registry pun svega i svacega....

Ili mozes pokusati skinuti aplikaciju sa torrent-a ili da cekas vrijeme kada bude potrebno da ponovo instaliras Operativni Sistem.....

Meni Aplikacija radi....pretpostavljam opet da mozda je problem tvoj PC a ne aplikacija...

Ne znam sta bi moglo biti drugo..bar mi sada nista ne pada na pamet


 :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #29 on: 12/February/2011 »
imate te dvd-e na pijacama i kod pirata za sitnu lovu, nemojte se mučiti skidanjem sa interneta
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)