Author Topic: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?  (Read 114530 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #30 on: 13/February/2011 »
@edward79

Ako oces javi se na PM pa cu ti dat link odkud sam ja skinuo rosseta stone v3.4.5. i radi pesprijekorno dosad :)


...da ne ureknem :tuctuc: (nisam perverzan)  :D
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #31 on: 14/February/2011 »
Collector 064 a i Traxx proradilo je konacno.Neznam ni sam kako posto par dana nije htelo,a onda me je nesto zezalo na slusalicama pa sam i to podesio u podesavanjima tako da sad radi.Nista nisam dirao jednostavno samo od sebe je proradilo kad sam jedno jutro upalio racunar.Pretpostavljam da je crack nesto "pobrljavio" ali sada radi.Nadam se da necu opet imati neke probleme prilikom daljeg ucenja. :moli:

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #32 on: 15/February/2011 »
Ljudi po vama dali se moze bas nauciti engleski ajmo reci vrlo dobar(4) sa ovom rosetom +nekim video chatovima ako imas volje ili bas plati pa learn kad nisi tija u skoli  :tuctuc: :rtfm:

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #33 on: 15/February/2011 »
Sa rossetom mozes naucit dosta novih rijeci i usavrsit gramatiku, ali pravo učenje jezika je kad ti svaki dan MORAS pričat sa ljudima engleski...mozes ti znat sve živo ali ako nikad ne pričaš s nekim engleski onda tek shvatis wow pa ja bas i neznam uvrštavat riječi brzo kako mi se čini da znam dok pišem.

Osobno misljenje OFC

Inače program je odličan dosta široko područje zahvaca i moze se dosta naučit iz njega...teorijski, malo dosadan kad ponavljas po 5-6 puta stvari koje fkt znas...brojat do 10, dane u tjednu, itd.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #34 on: 15/February/2011 »
Mislim da se moze nauciti i to sedmicno po nekoliko sati


Uz Rosseta Stone mozes skinuti (download) i nekoliko E-knjiga sa i interneta (doduse ilegalno ali moze  ""]] )


Samo treba imati volju,biti organizovan,ima slobodno vrijeme i to je to  :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #35 on: 15/February/2011 »
Evo upravo ucim s tom rossetom prejednostavno mi je a mislim da mi je eng los ""]] a vidit cemo mozda dodu teza pitanja  :pop1:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #36 on: 16/February/2011 »
Mozda ce ti biti teze lekcije na drugom ili trecem level-u  :waiting:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline edward79

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #37 on: 16/February/2011 »
Ja sam skinuo rosettu stone,a imam i tell me more koji je dosta tezi.Skinuo sam i learn to speak pa cu sve to izvezbati.Imam i neku knjigu za ucenje sa diskom za ponavljanje lekcija pa sam i to presao.Intezivno ucim engleski jer sam prakticno krenuo skoro od nule.
E sad me zanima sledece:posto sam po zanimanju gradjevinski inzenjer i nemam nikakvog iskustva u ugostiteljstvu,odlucio sam da se prijavim na poziciju buffet steward ili assistent buffet steward.
Zanima me misljenje koliko je potrebno znati engleski za tu poziciju,odnosno na kom nivou?
Sefe zanima me posebno tvoje misljenje?
Sto se tice rada,odvojenosti od kuce i bilo cega toga se ne plasim,jedino imam strah da li cu dobro razumeti i vladati engleskim za tu poziciju.
Svako misljenje i savet su mi dobro dosli.

Offline Equon

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #38 on: 16/February/2011 »
po meni je najlakse naucit/popravit jezik kad ga koristis negdje na nekom chatu ili bilo koji drugi nacin komuniciranja tako sto pises sa ljudima dosta je lakse nego preko nekih testova mada trebas imati osnovno znanje da bi mogao sastavljati recenice... ja sam npr naucio engleski u osnovnoj posudjivao sam knjige harry potter  oT  od druga na engleskom prije citanja sam imao 3-4 ocjenu kad sam isctio prvih 5 dijelova popravio sam engleski na 5.
Mada opet dok nisam krenuo igrat online igre i komunicirati na chatovima od igara na engleskom sa igracima teze mi je bilo sastavit recenice nego sto sam mislio da ce biti ali nakon malo vjezbe ide glatko nesvjesno ga savladas... tako isto i govor sad njega popravljam na livemochi tako sto priam sa ljudima tako mi je najjednostavnije... ajd da ne duzim vise ispisa ja cijeli roman xD

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #39 on: 16/February/2011 »
Ja sam skinuo rosettu stone,a imam i tell me more koji je dosta tezi.Skinuo sam i learn to speak pa cu sve to izvezbati.Imam i neku knjigu za ucenje sa diskom za ponavljanje lekcija pa sam i to presao.Intezivno ucim engleski jer sam prakticno krenuo skoro od nule.
E sad me zanima sledece:posto sam po zanimanju gradjevinski inzenjer i nemam nikakvog iskustva u ugostiteljstvu,odlucio sam da se prijavim na poziciju buffet steward ili assistent buffet steward.
Zanima me misljenje koliko je potrebno znati engleski za tu poziciju,odnosno na kom nivou?
Sefe zanima me posebno tvoje misljenje?
Sto se tice rada,odvojenosti od kuce i bilo cega toga se ne plasim,jedino imam strah da li cu dobro razumeti i vladati engleskim za tu poziciju.
Svako misljenje i savet su mi dobro dosli.

Ja koliko sam vidija po pricama drugih veterana netreba ti bas neki engleski,zato no sikiriki  +U+

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #40 on: 25/February/2011 »
Mnogo sporo skida  Rosetu sa onog torenta sto si postavio Collector ali ipak hvala :)
evo skidam sa ruskog sajta ovu verziju
Rosetta Stone v.3.4.7 (Windows), v.3.4.5 (Mac OS X), русификатор, English (American) Level 1 v3.7.5.2.r2, Level 2,3,4,5 v3.7.5.2.r1 [2010, ISO, ENG]
Valjda cu se snaci oko instalacije :D

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #41 on: 01/March/2011 »
Ma ta Rosseta je živi shit.. Mislim da svi znaju da je Milk is white ili girls are eating.. to je za one koje nikad nisu rekli riječ engleskog..ne vidim baš svrhu toga.. Ja iz toga nisam ništa naučio..

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #42 on: 01/March/2011 »
To sto si ti napisao je lekcija na lvl 1. unit 1. ... to su sami počeci...čekaj kad dodjes do 3-4-5 lvl-a ;)
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #43 on: 02/March/2011 »
Slika I Prilika brzina prijenosa ne zavisi od mene  :uzdravlje:


Ma Rosseta je vazda puno pametovala  :haha:

Ja licno koristim Rosseta Stone aplikaciju i zadovoljan sam,nemam neku specijalnu zamjerku.

Sto znas iz Rosseta-e to ne ucis,sto ne znas to ucis  -()-

Recimo ja pripremam ispit iz knjiga koje su na engleskom,pa se opet zbunim kada mi Rosseta prikaze sliku na koju trebam da uklopim odredjenu recenicu.Rijeci su jedno,gramatika je drugo.Rijeci znam,gramatiku skoro pa nikako  :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #44 on: 02/March/2011 »
Ma znam da ne zavisi  ;D
Skinuo sam i instalirao tu rusku verziju radi  :D