Author Topic: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?  (Read 114181 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile



ENgleski jezik
Evo postavicu linkove ka audio books, books in pdf, software da Vam pomogne kod ucenja jezika,

preporucujem sajt gdje imate bas sve: http://englishtips.org/

Isticem sledece linkove jer su dobri za pocetnike

Basic Survival Practice Book  
Welcome to this exciting and practical course for people who need English for work or travel.
http://englishtips.org/2007/08/16/survival_english__new_edition.html

Takođe preporučujem: pronouncing software, advance grammar in use, essential grammar in use
550 Requested action not taken: mailbox unavailable


seaman_grin

  • Guest
Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #2 on: 19/October/2007 »
http://www.esl-lab.com

ja sam se ovako igrao...tj difficult mi je uglavnom sto posto, mada ono treba i drzati koncentraciju minutu ili dve...
english trening naravno...

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #3 on: 10/October/2010 »
nisam zelio otvarati novu temu, pa eto da pitam ovdje...
koliko amerikanci (carnival) daju pažnje engleskom jeziku, mislim ja ću raditi posao koji zahtjeva vrlo dobar, štoviše odličan engleski i puno priče, pa me zanima kako doživljavaju kada se u toku govora zapetlja jezik pa dođe do rečenice sa nekim ludim gramatičkim vremenom, ili se jednostavno zapetlja...
hoće li to doživjeti kao nekakvu uvredu ili će proći neopaženo, ili uz podsmijeh...
Jesu li oni svjestni da nam engleski nije mother language..

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #4 on: 10/October/2010 »
nisam zelio otvarati novu temu, pa eto da pitam ovdje...
koliko amerikanci (carnival) daju pažnje engleskom jeziku, mislim ja ću raditi posao koji zahtjeva vrlo dobar, štoviše odličan engleski i puno priče, pa me zanima kako doživljavaju kada se u toku govora zapetlja jezik pa dođe do rečenice sa nekim ludim gramatičkim vremenom, ili se jednostavno zapetlja...
hoće li to doživjeti kao nekakvu uvredu ili će proći neopaženo, ili uz podsmijeh...
Jesu li oni svjestni da nam engleski nije mother language..

Kao i sve u životu ovisi od osobe do osobe.
Iz mog osobnog iskustva s amerima (ne na brodu), oni su svjesni da su oni narod koji znaju samo svoj jezik - nešto malo ih zna španjolski, ali to je zanemarivo u odnosu na druge narode. Tako da kad nalete na nekoga tko govori još jedan jezik... nemaju ti oni šta reći kad si ti za njih doktor znanosti i poliglot. Ali ako naletiš na sirovinu (kakvih ih je mnogo), mogući su podsmjesi, ispravci, zezanje i sl. - kako bi sami sebe uvjerili u svoju poljuljanu percepciju američke superiornosti.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #5 on: 10/October/2010 »
Hahah.. Evo kod mene je bas jucer bio gost jedan Amer iz Minesote,i kao pricamo mi nesto,kad ce on odjednom : "A kako ti znas NAS jezik" !?
Ali isto tako sam vidio koliko su darezljivi,odmah sam dobio 4 e baksisa  ::yes::
Tako da je sa njima najbitnije razgovarati i samo razgovarati .  +U+

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #6 on: 11/October/2010 »
U pravilu su vrlo susretljivi i pomazu ti ako zapnes. Tako da nema straha. Nesto poput nas kada upoznamo nekog tko pokusava pricati HR, cujes da mijesa vremena ali ako ga razumijes ili vidis da se trudi naci rijeci pomognes mu. Meni se do sada jos nitko nije smijao a imala sam 3 zute minute pred grupom na debarkation talku :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #7 on: 11/October/2010 »
Uglavnom su imresionirani, pa kad im još naslažeš koje sve balkanske jezike "govoriš" (hr, sr, bh, mak, slo, bug, ...), ostanu paf. Postiđeni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #8 on: 15/November/2010 »
Prilazi mi prosli last sea day gosca i pita:  Do you speak english ?

Ma jok brate gospodjo, gde ti to pada na pamet ....  :D





Koliko ti ljudi ne misle,  jednostavno zadivljujuce !

Najlakse se uci ,  vezbom !  :D

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #9 on: 15/November/2010 »
    Evo   jednog  malog  saveta  kako  možete  usavršiti   engleski  jezik  ako  živite  u   nekom  od  većih  gradova  bivše  Jugoslavije. Naime  u   Beogradu   u  ''Domu  omladine''  postoji  ''Američki  kutak''. To  je  američka  biblioteka   gde   imate  puno  knjiga  i   časopisa   na  engleskom  jeziku. Postoje  i  filmske  proekcije. Ja  sam  se  učlanio  pre  6-7  godina. Ali  ono   što  je  posebno  važno, svakog  petka   se  održava  ''conversation  hour'',  gde  jedan  Amerikanac  ili  Amerikanka  drži  čas   razgovora  na  engleskom. Priča  se  opušteno  o  raznoraznim  temama, ali   se  morate  najaviti   pre  petka   jer   vlada  prilično  interesovanje. Amerikanci  koji  drže  ove  časove   su  vrlo  opušteni, predusretljivi, i  ako  žele  da  vas  isprave   jer  ste  pogrešili  nešto  u  izgovoru, uradiće  to  diskretno. Moja  iskustva  su  odlična. Na  primer, najzanimljivije  mi  je  bilo  dok  je  časove  držala  jedna  Amerikanka, profesorka   istorije, koja  nam  je  davala  testove  sa  koledža  gde  bi  trebalo  da  rešavamo  praktične  probleme. Posle  bi    objašnjavali   to  što  smo  uradili. Prvo  bi  nas  pitala  koje  reči  iz  teksta  koji  nam  je  dala  ne  znamo. Onaj  ko  zna  neku  od  tih  reči, objašnjavao   bi  je  isključivo  na  engleskom, pomoću  sinonima. Niko  nije  smeo  da  se   podsmeva   bilo  kome  zbog   nivoa  znanja   engleskog. Učlanjenje  je  besplatno, a  naplaćuje  se   samo  fotokopiranje  i  internet. U  Srbiji  ''Američki  kutak''  postoji  i  u  Vranju, a  mislim   i  u  Novom Sadu. Pretpostavljam  da  je  ovakva   američka  biblioteka  otvorena  i  u  većim  gradovima  ostalih   ex-Yu  republika. Trebalo  bi...

    Izvinjavam  se  Šefu  ako  je   ovo  reklama, ali  hteo  sam  samo  da  pomognem.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #10 on: 15/November/2010 »
Tzv Americki Kutak je postojao i u Zagrebu prije rata, ne znam ima li sada tako sta ... sjecam se da se moglo pretplatiti na besplatni magazin
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Snooze

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #11 on: 10/January/2011 »
Ovaj sajt je odlican za ucenje kako engleskog tako i drugih jezika  ;D

http://www.livemocha.com/

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #12 on: 10/January/2011 »
http://thepiratebay.org/torrent/6070393/Rosetta_Stone_v3.4.5_(with_22_Languages_v3)


Ako imate Torrent Client onda Download-ujte Torrent File sa ove stranice (Svaki jezik ima nekoliko Level-a,obicno je 5)

Iso image trebate Mount na Virtualni CD (Magic ISO Freeware) i instalirati Jezike po zelji...

Radi se o interaktivnom ucenju jezika,tako da postoji i Speech recognition (A mozete i iskljuciti tu opciju,i ponavljati "u sebi")

Na prvom level-u ucite osnove,i napredujete do 5 level-a gdje povezujete dugacke recenice

Ja mislim da ne postoji bolja knjiga ili software od ovoga za ucenje jezika...ako neko zna neka postavi link

Evo i kratkog snimka o cemu se radi http://www.youtube.com/watch?v=id_erhvM5C8&feature=related

Kvalitet Je Kvalitet  :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #13 on: 11/January/2011 »
http://goo.gl/8fkl7 - ovdje sam malo pisao o tome.

Rosetta je  vizualno puno  ljepša, tell me more je  kompletniji (torrent link je na verziju 8, nekoliko jezika, potrebno zahtjevnije znanje engleskog ili bilo kojeg jezika  koji se ući nego kod rosette).

oba programa su interaktivni, sistem je sličan znači skinuti instalirati engine (softwer) mount ISO s jezikom i levelom, logirati se i krenuti.

ukoliko nekom treba  pojašnjenje  što znači mount ISO pitajte ili googlajte :)
ča je  život vengo fantažija

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Kako i gdje poboljšati znanje engleskog jezika?
« Reply #14 on: 11/January/2011 »
Imam Tell Me More,Learn To Speak kao i Rosseta Stone


Mada je meni ova zadnja solucija najbolja  :party:

A ni ove dvije solucije nisu za bacit..itekako su dobre  :party:

Uglavnom...ljudi moji dajte da naucimo bar 2 jezika  :yeah:


 :pop:


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"