Author Topic: Stambeni krediti za pomorce  (Read 6473 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Stambeni krediti za pomorce
« on: 19/October/2010 »
Jedna velika stvar.....kreditno sposobne....

traži se platna lista, a koliko ljudi koji rade na cruiserima ima isplatnu listu?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #1 on: 19/October/2010 »
Ja sam imao ... imat će ju i fotografi, shop, purseri ... i svi oni koji ne rade isključivo za tip.

Pretpostavljam da su konobari u banani?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #2 on: 19/October/2010 »
Problem nije samo u platnim listama.
Kad sam se raspitivao/istraživao o tome, u svim bankama su mi rekli da moram biti zaposlen na neodređeno ili bar imati ugovor o radu na onaj rok na koji želim dobiti kredit.
Ovi naši ugovori na par mjeseci im ništa ne znače.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #3 on: 19/October/2010 »
Nisam čuo da među pomorcima ima zaposlenih na neodređeno, osim u Jadranplovu i domaćim firmama.
Osim toga, zar se banke ne osiguravaju hipotekama i sličnim stvarima?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #4 on: 19/October/2010 »
Normalno da sam i to pitao: "Koji je smisao 'kredita za pomorce' ako samo mali postotak pomoraca može dobiti takav kredit bez nekih velikih instrumenata osiguranja?" Odgovor je bio: polica životnog osiguranja i/ili hipoteka u nekom omjeru, jamac i sudužnik (idealno iz nekih državnih firmi).

Drugim riječima, 'krediti za pomorce' se mogu zvati i 'krediti za nezaposlene' s obzirom na instrumente osiguranja koje uvjetuju.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #5 on: 19/October/2010 »
Ukoliko je korisnik kredita pomorac na stranom brodu mora priložiti:

- Potvrdu poslodavca/agencije o radnom statusu i mjesečnim primanjima u posljednjih 12 mjeseci;
- Kopiju (original na uvid) pomorske knjižice iz koje je vidljiv ukrcaj i iskrcaj s broda;
- Ugovor o radu koji je produživan najmanje jednom u zadnjih godinu dana;
- Devizni račun otvoren u Banci preko kojeg prima plaću;

Osoba zaposlena u inozemstvu mora priložiti potvrdu poslodavca o radnom statusu i mjesečnim primanjima;
Original zadnje platne liste ili mirovine (odnosno ovjerena kopija) za sve sudionike u kreditu;
Original Izvatka iz zemljišnih knjiga, ne stariji od 30 dana;
Procjenu vrijednosti nekretnine, osim u slučaju da se radi o novoj nekretnini;
Policu osiguranja založene nekretnine vinkuliranu u korist Banke;
Pravomoćno rješenje o uvjetima građenja za zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2. odnosno pravomoćna potvrda glavnog projekta za zgrade čija je građevinska površina veća od 400 m2; Troškovnik, kopija projekta za izgradnju (original na uvid), ukoliko je objekt upisan u zemljišne knjige prije 01.10.2007. sa zabilježbom da nema priložene građevinske dozvole, a ista nije ishodovana, potrebno je dostaviti odgovarajuće uvjerenje nadležnog upravnog tijela da za predmetni objekt nije potrebna dozvola i/ili rješenje o izvedenom stanju, odnosno dostaviti uporabnu dozvolu za predmetni objekt

KAO ŠTO REKOH PLATNA LISTA JE UPITNA!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #6 on: 19/October/2010 »
Ukoliko je korisnik kredita pomorac na stranom brodu mora priložiti: - Potvrdu poslodavca/agencije o radnom statusu i mjesečnim primanjima u posljednjih 12 mjeseci; - Kopiju (original na uvid) pomorske knjižice iz koje je vidljiv ukrcaj i iskrcaj s broda; - Ugovor o radu koji je produživan najmanje jednom u zadnjih godinu dana; - Devizni račun otvoren u Banci preko kojeg prima plaću; Osoba zaposlena u inozemstvu mora priložiti potvrdu poslodavca o radnom statusu i mjesečnim primanjima; Original zadnje platne liste ili mirovine (odnosno ovjerena kopija) za sve sudionike u kreditu; Original Izvatka iz zemljišnih knjiga, ne stariji od 30 dana; Procjenu vrijednosti nekretnine, osim u slučaju da se radi o novoj nekretnini; Policu osiguranja založene nekretnine vinkuliranu u korist Banke; Pravomoćno rješenje o uvjetima građenja za zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2. odnosno pravomoćna potvrda glavnog projekta za zgrade čija je građevinska površina veća od 400 m2; Troškovnik, kopija projekta za izgradnju (original na uvid), ukoliko je objekt upisan u zemljišne knjige prije 01.10.2007. sa zabilježbom da nema priložene građevinske dozvole, a ista nije ishodovana, potrebno je dostaviti odgovarajuće uvjerenje nadležnog upravnog tijela da za predmetni objekt nije potrebna dozvola i/ili rješenje o izvedenom stanju, odnosno dostaviti uporabnu dozvolu za predmetni objekt
KAO ŠTO REKOH PLATNA LISTA JE UPTNA!!!!

Aha. A plaću naravno primaš na devizni račun u domaćoj banci.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Stambeni krediti za pomorce
« Reply #7 on: 19/October/2010 »
Ja da,preko RBA Hrvatska,al ja radim na riječnom brodu!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]