Author Topic: Posao u pozoristu  (Read 3478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bobi rokson

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Posao u pozoristu
« on: 19/October/2010 »
Radim 6 godina u pozoristu kao tehnicar scenske rasvete i imam iskustva u radu sa inteligentnom rasvetom (muvinzi,skeneri,laseri...) i svemu sto se moze voditi preko DMX controle ! Zanima me da li postoji mogucnost da se pronadje posao na brodu vezano za scenu i rasvetu?
Radio bih bilo sta vezano za rasvetu pa me zanima koji su poslovi sve moguci,preko kojih agencija i sve sto znate vezano za scenska desavanja zelim da znam!!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao u pozoristu
« Reply #1 on: 19/October/2010 »
EP iz Zagreba je zapošljavala na posao Sound & Light Technician, i to na Disney Cruise Line, pitaj njih.

SHOW CONTROL ENGINEER

Responsibility for installation, set-up, operation and maintenance of all Show Control Systems and equipment. Partnering and giving leadership to the Lighting/Special Effects Technicians in the maintenance of all Show Control equipment, including intelligent and generic lighting, video projection and Control Systems, pyrotechnics and Special Effects Systems and other devices. Minimum 5 years of related experience, preferrably in theatrical environment as Master Electrician or Chief Electrician or in similar role as a Show Control Systems Operator. *Ability to work at heights and with heavy equipment required.

To apply: send your CV to dcl.entertainment.technicians@disney.com with Subject line: SCE100914 - Show Control Engineer - Your Last Name

Izvor: http://www.dcljobs.com/job-listings.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bobi rokson

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Posao u pozoristu
« Reply #2 on: 19/October/2010 »
Sefe,hvala ti na brzom odgovoru i izvini za  pp  ...nemoj me  :tuctuc:  hahahaha :uzdravlje:

Offline njobe80

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Posao u pozoristu
« Reply #3 on: 17/January/2011 »
procitao sam vas odgovor kolegi i zahvalan sam jer sam htio isto pitanje postaviti

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Posao u pozoristu
« Reply #4 on: 17/January/2011 »
Ja san takoder htio taj posao ali san otisa kao fotograf, evo ovako je to izgledalo na mom brodu (NCL). Imas Stage techniciane i Lounge techniciane. Da bi radija na stageu trebas vise znanja i u 90% slucajeva te unaprijede iz Lounge techniciana. Lounge tech nema neki za*****an posa, svakodnevno spaja jedan te isti razglas za dva, tri razlicita benda, rasvjetom se uopce ne bavi i to je sve. Dovuklja box sa rackovima i samo spoji kao i jucer, band svira on stoji i boli ga uvo, zvuk je jednom bio toliko uzasan da je to bilo cudo ali to njega nije puno zamaralo. Takodjer je zaduzen da otkloni kvarove ako se nesto dogodi sa audio video instalacijama na brodu, recimo nema zvuka sa LCD projektora u sali za predavanja onda on dodje i rjesi problem, vecinom im treba malo duze vrimena a nekad uopce nista ne rjese, jednom ovaj nije znao da spoji LCD projektor sa laptopom oT.

Stage tech ima daleko zahtjevniji i odgovorniji posa, prisustovao sam jednom showu i sve sta mogu reci je svaka cast Light Techu jer stvarno je vrhunski to odradio ali opet nema tu filozofije ako se razumis u Skenere, Moving headove samo naprjed a i nisi sam tako da gledas i ucis od drugih ako imas mota i iskustva povatas to sve za jedan dan.

Dakle, posao nije tezak a postoje i manje zahtjevne pozicije s kojih te kasnije unaprjede. Radi se malo, nema komunikacije s gostima (neprocjenjivo) moj idealni posa na brodu, zelim ti srecu da ga dobijes :uzdravlje:

Takodjer da ti kazem da je samo dva puta tjedno Cruise Production Show koji se radi mjesecima i na njemu je Rasvjeta mrak dok je ostalim danima neki manje bitan Show za ciju pripremu se nema dosta vrimena i rasvjeta je naravno ruglo (nesto sklepano na brzinu). Sta se tice zvuka ista stvar, bandovi koji znaju sta oce od tehnicara (uhodani brodski bendovi) imaju solidan zvuk dok ovi drugi zvuce prelose.

Na kraju, Apriori takodjer zaposljava za Light tehnicara mozes pitati i tamo.