Author Topic: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija  (Read 4842 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bosne

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav svima,  :uzdravlje:
imam 24 god, diplomirao na kemijsko-tehnoloskom fakultetu, te imam pitanje u svezi ukrcaja na brod.

Zanimam me dali bi se mogao zaposliti u svojoj struci ( npr. rad na poslovima primjene i kontrole materijala, analize sirovina i proizvoda, voñenje pojedinih faza proizvodnih procesa u kemijskoj, prehrambenoj i srodnim industrijama i slicno . . .), ovo je samo primjer. Nigdje u popisu poslova nemogu naci nista slicno, a logicno mi je da na brodu sa 2-3 tisuce putnika postoji neka grana te djelatnosti,  pa molim za pomoc.

Nemam radnog iskustva u struci, posto sam tek diplomirao, ali sam uvik radio preko student servisa razlicite poslove, (konobar, recepcija, . . .). Imam komunikativnost i radne navike, također engleskim baratam vrlo dobro...

Pregledao sam vecinu prijasnjih postova i nisam naisao na slicnu temu,
iako sam se satra za doc do diplome, zanima me dali VSS ima utjecaj na placu ako bi se zaposli npr kao konobar, sto nema veze sa mojom strukom...   -()-

Pozdrav svima, i pohvala na masu korisnih informacija,
posebice za nas mlade koji se tek upustamo u ove vode ! 

 =""     =""     =""

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #1 on: 20/October/2010 »
Pregledaj malo pozicije na stranicama kompanija. Naletio sam nekoliko puta na pozicije iz tvoje branše. Ne sjećam se više kad, gdje i kako se zovu pozicije (potražit ću). Vezane su za recikliranje, kontrolu otpadnih voda, zdravstvene standarde i sl.

Sigurno će ti pomoći ako imaš neke ISO 14000, ISO 22000, HACCP, HALAL, IFS i sl certifikate. Ja imam samo za Internal Auditora za te sustave i ISO 9001:2000 pa znam da su me pitali odakle mi to i zašto ih imam jer to inače treba za xxxx(ne sjećam se) pozicije.

Ako nemaš, ne može škoditi da nabaviš jer ti je to sigurno plus ako misliš na takve pozicije na brod.

Prosurfat ću još malo pa se javim ako naletim na nešto o tome.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline bosne

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #2 on: 20/October/2010 »
Upravo me te pzicije zanimaju? , dali ima netko sa slicnim obrazovanjem, koji se sve poslovi mogu obavljat?

Naravno da sam spreman nabavit hasap i te iso norme, ako bi koristili.

Svaki mi je savjer doborodsao!

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #3 on: 20/October/2010 »
mozda bi mogao raditi kao environmental officer. to uglavnom rade indijci, al bio je i jedan iz bih koliko se sjecam. kontaktiraj ep, mozda imaju kakav info.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #4 on: 20/October/2010 »
Za environmental officer promoviraju iznutra, jer ta osoba mora znati stotine brodskih procedura, a osim toga, gdje sam ja radio, environmental officer je vrlo bliska sa kapetanom, i važan je član malobrojne komandne strukture.
Ne možeš tu stavit novajliju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #5 on: 20/October/2010 »
sanitation officer. jedan i po stripe, oko 1600 usd plata i entry level.

Offline bosne

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #6 on: 21/October/2010 »

 Naravno da ne ciljam odma za nikakvog sefa  oT, vec mi je u interesu prvo naucit posal i steci iskustvo, samo da je vezano uz struku...
Zanima me jeli ima environmental officer ljude ispod sebe? (kao asistente ili kadete nekakve...) ?

 =""    =""    =""

peanutz

  • Guest
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #7 on: 22/October/2010 »
Na Carnival Miracle-u je bio decko iz Hrvatske, Dejan, koji radi kao sanitat. officer, kaze to mu je Sinisa ponudio sam jer je zavrsio hemiju, samo to znam... I znam da je stalno skakao sa broda na brod...

Offline bosne

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #8 on: 22/October/2010 »
Jeli imas mozda mail ili kontakt od dejana ili sinise-(jeli ovo tocan mail info@employment-power.com) ?  :moli:
Moram doznat sto vise,
jer moram pocet trazit posao na kopnu ako nema sanse za  brod -()- ....

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #9 on: 23/October/2010 »
jer moram pocet trazit posao na kopnu ako nema sanse za  brod -()- ....

Zašto ne tražiš posao i na kopnu i na brodu istovremeno? Nije međusobno isključivo.

Nisam se prestao javljati na oglase na kopnu ni kad sam dobio posao na brodu. Već skoro godinu dana se javljam na oglase na moj-posao.net čisto da vidim da li će me netko zvati na interview. Još uvijek ništa.

Moj savjet ti je da počneš odmah tražiti posao na kopnu te da nastaviš i kad budeš na brodu. Realno je da bi prije mogao na brod nego negdje na kopno, a ako dobiješ posao u struci na brodu - super referenca za kopno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline bosne

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #10 on: 23/October/2010 »
Hvala na savjetu  ="",
meni je zelja ukrcat se na brod, ali naravno da bi ja i na kopnu. Problem dolazi radi moje struke, zato mi je i pomogao puno ovaj forum jer nisam uopce znao dali ima tu mjesta za moju struku?

Ovih cu dana poslati neke molbe u agencije, i firme za na brod,  a nakon toga cu na  kopnu...
Posao na brodu ima prednosti novac,  putovanje po svijetu, te steceno iskustvo a ja sam mlad i zeljan avanture, i mislim da bi nedostatke lako prebrodio...

Za sad se informiram ovdje na forumu, jer imam tu puno nepoznanica,
npr zanima me jeli postoji asistent za snitation officer  -()-,
 jer bi se ja za to prijavio posto nemam iskustva?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kemijski iženjer,smjer prehrambena tehnologija
« Reply #11 on: 23/October/2010 »

npr zanima me jeli postoji asistent za snitation officer  -()-,
 jer bi se ja za to prijavio posto nemam iskustva?

Postoji assistant, ali to nije officer nego samo supervisor.

Evo EP ima u opisu poslova i Vessel Sanitation Officer - http://www.kreninabrod.com/Forms/Carnival/Hotel%20Ops%20-%20JD%20-%20Sanitation%20Officer.pdf
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)