Author Topic: Dolar - usponi i padovi  (Read 102337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #30 on: 02/December/2009 »
ledeni,nadam se da neces biti u pravu.tj svi se mi nadamo da ce biti bar priblizno isto.ipak idemo raditi gdje nam je plata u dolarima,zasto se onda i ne nadati i razmisljati kako izvuci najbolje iz svega toga tj dollara,zato sam i postavio ovu temu da razmijenimo malo misljenja.moje misljenje je da nemoze biti gore nego sto je sad,mada nikad se nezna.kina,rusija,indija sve vise preuzimaju primat u svijetu,dok amerika i dalje kaska i pljacka svijet,sto preko nafte sto preko drugih stvari.nagrade i stimulansi direktorima i menadzerima banaka nikada nisu bili veci,iako su te iste banke trazile pomov vlade da opstanu(one koje su uspjele) ne vidim nikakvu logiku
pozdrav

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #31 on: 02/December/2009 »
Alternativa je da radis na Evropskim kruzerima  :deda:

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #32 on: 02/December/2009 »
Alternativa je da radis na Evropskim kruzerima  :deda:
that's a whole different ball game my friend. jer tu vrijede druga pravila a vecinom se trazi evropski drzavljani
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #33 on: 02/December/2009 »
pa da,jeste to alternativa.jos bi mi prednost bila sto perfektno pricam njemacki.al ipak sam se odlucio za americke   :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #34 on: 02/December/2009 »
that's a whole different ball game my friend. jer tu vrijede druga pravila a vecinom se trazi evropski drzavljani
nije tako care,ima ona agencija iz varaždina i ona se specijalizirala samo za europske brodove,ne čine mi se loši jedino su preskupi,provizija +karta 1300€ a tu još dodaj 30€nekakav draft liječnički 150€ pa tečaj za spašavanje na moru 130€ i nekakav još certifikat koji ideš u rijeku na tečaj isto 130€ znači sve ukupno skoro 2000€ i možeš na brod,plača je konobarima 900€+tips pa di vidi dal se to isplati
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #35 on: 03/December/2009 »
nije tako care,ima ona agencija iz varaždina i ona se specijalizirala samo za europske brodove,ne čine mi se loši jedino su preskupi,provizija +karta 1300€ a tu još dodaj 30€nekakav draft liječnički 150€ pa tečaj za spašavanje na moru 130€ i nekakav još certifikat koji ideš u rijeku na tečaj isto 130€ znači sve ukupno skoro 2000€ i možeš na brod,plača je konobarima 900€+tips pa di vidi dal se to isplati
Ledeni,jesi ti 100% siguran u sve to!? Da li je ta agencija provjerena?

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #36 on: 03/December/2009 »
thug life,ha??? :uzdravlje:   i ja se pitam koliko je to sigurno.al da ne gubimo temu....

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #37 on: 03/December/2009 »
thug life,ha??? :uzdravlje:   i ja se pitam koliko je to sigurno.al da ne gubimo temu....
Yah..Thugin' till' i die.. ;D Fo' life..

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #38 on: 03/December/2009 »
 ::yes::

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #39 on: 03/December/2009 »
a gle što je više sigurno danas,prevaranata na svakom koraku,tip se cini ok,kaže da je to podružnica mediatora iz sl.a koliko sam cuo oni su u redu,prijateljica korisnice valzg navodno je bila preko njih,i da se vrača 13.12 nazad pa se obratite njoj,ali kažem čini mi se ok samo jako preskupo za 2000€moraš raditi mjesec i pol pa sad kome se isplati.... a evo i posta od valzg koja opisuje iskustva njene frendice koja je išla preko njih http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1045.msg12380;topicseen#msg12380
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #40 on: 04/December/2009 »
a zasto da neko ide preko nekih xy agencija???nije mi jasno.ja sam se odlucio da idem na brod,prijavio se za interviju,otisao i prosao.glavni je bio 04 10 u bg u hotelu M a vec mi javljeno da 13 12-og budemo u miamiu.neznam zasto da izmisljamo TOPLU VODU i ISPRAVLJAMO KRIVU DRINU?

Offline Zoran

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #41 on: 04/December/2009 »
Pa dobro dino82, lako je tebi pričati sad kad znaš da ideš 13.12, ali što da odlučim ja koji znam da mi je interw. u 2. ili 3. mj. i kad znam da se prije ljeta neču ukrcati na brod ćak i ako prođem interw. koji sigurno neće biti lagan i konkurencija će biti velika, da ne govorim što bi bilo ukoliko nebi prošao interw. S druge strane čovjek mi nudi ukrcaj već 1.1. ili 20.2.2010. i to sigurno (jest da traži 1300 e, ali tek kad se ukrcaš) na jednoj xy kompaniji na kojoj waiters imaju plaću 900 e plus tips, te im izađe 1500-1800 e mj. Što bi ti odlučio da si na mom mjestu?? Ali mislim da smo fulali temu jer se o ovoj temi raspravlja na drugom postu.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #42 on: 04/December/2009 »
U jeeeee dolar je bas pao....

plata u Gift shopu je 700$ sto je negde oko 462, 93 eura mesecno....... ""]]


Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #43 on: 06/December/2009 »
Zorane,ti najbolje znas sta je za tebe najpovoljnije i sta ti najbolje odgovara.a ti ak nemozes cekati,odluci dali dati vise novca pa otici ranije ili cekati pa ustedjeti 200-300 e.u svakom slucaju ces te pare brzo zaraditi kad odes.  :uzdravlje:

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Dolar - usponi i padovi
« Reply #44 on: 07/December/2009 »
U jeeeee dolar je bas pao....

plata u Gift shopu je 700$ sto je negde oko 462, 93 eura mesecno....... ""]]



Sta si ti uradila prosla si intervju za Gift? kakvih 700$ kazu da uzimaju 1500$???