Author Topic: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka  (Read 9251 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« on: 21/October/2010 »
Poz,

ja sam Pedja, rodom iz Sombor (verovatno je velik % očeva bio u vojsci u So, bar mi tako vecina ljudi kazu kada spomenem odakle sam), a "udao" se u Umku. Godiste je 1982. Cura zahteva lagodniji zivot, mene niko ne zove ni na razgovor za posao gde se prijavim, zeleo bih veci monitor, neki bolji sat, malo kvalitetniju odecu itd. pa sam se u poznim-mladim godinama odlucio za "zivot" na brodu. PopajU, dolazim.

Zavrsio sam samo srednju cetvorogodisnju, krenuo na visu, postao lenj s vremenom i nisam zavrsio. Oko 4 godine se bavim web dizajnom, odsek front-end develop. S obzirom da sam nesposoban da nadjem ekipu da radimo projekte, u poslednje vreme nije bilo vecih prihoda.

Btw, prvi put sam poduvao u junu u Zagrebu gde sam isao preko Sea Agency collaborating w/ Employment Power, a nedavno su mi iz EP javili za telefonski intervju. Malo sam vec bio i odustao od ideje, ali rekoh - "why not?" I tako sam prosao intervju i dobio posao A/V Staff-a za Carnival.
Da se rauzmemo, nisam kamerman, nisam A/V pro. Vise entuzijast. Iskreno... mislim da je CCL u nedostatku ljudstva, kad su mene primili. Nije da ne znam. S kablovima i tehnikom sam od malih nogu, ali sam slab sa definicijama i iskustvom s istim. Na intervjuu sam lepo rekao da imam "basic knowledge of cabling" i "good knowledge of Premiere" na opasku lika da imam "very good Premiere". Istina je da sam radio s tim programima, pravio drugu prezentacioni DVD (odbojka), licni mini-dokumentarac o Umci itd. Ali sigurno nisam advanced. Ni u kom pogledu sem web reona. Ali se liku koji je vodio intervju svidelo sto sam web dizajner i da ce trebati raditi omote za wedding DVD itd.
Verovatno i sto A/V Staff nije vise toliko fini posao, vec treba se malo i uprljati, nositi televizore itd. Bar mi je tako opisao sve lik na intervjuu.

Lurkovao sam forumom do sada, procitao dosta korisnog, na neke stvari jos nisam nasao odgovor, ali cu pitati u odgovarajucem (pod)forumu.

TL;DR
Ja sam Pedja (28) iz Srbije, idem na Carnival krajem novembra/pocetkom decembra za poziciju A/V Staff. Nadam se da ce biti nasih s kojima cu moci provoditi vreme.

Poz :)
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #1 on: 21/October/2010 »
Zdravo matori, A/V Staff je sasvim kul job, a sve što trebaš znati ćeš naučiti na brodu za tjedan dana.
Najvažniji i najteži dio (dobivanje posla) je iza tebe.
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #2 on: 21/October/2010 »
Hvala. U vise navrata sam cuo da je A/V Staff cool posao, ali podsvest nema mira. Crne misli su dominantne.

Btw, receno mi je da ce plata prva 3 meseca biti $1500, a onda 5 meseci po $1800+ u zavisnosti od angazovanosti, ali "kao" bice ~$2000. Lurkovanjem po forumu vidim da je to fina zarada. Tomislav iz EP bi me poslao jos juce da moze i to mi je jos jedan pokazatelj da manjkaju sa osobljem.

Sto se tice troskarenja, 20€ za Merlina kojeg jos nisam polagao, 300€ depozita koji ce biti vracen u slucaju nedobijanja vize, a ako sve bude cool - bice iskoriscen za kartu. Medicinski pregled je 8200RSD (~78€), a zajedno sa drug test-om i vakcinama ce izaci oko 12-13000RSD (125€). Viza je 100-120€. I to je sto mi je predoceno.

Aj da potegnem jedno pitanjce... u vezi visual appearance-a.
Ja sam malo cudan, pa volim da experimentisem. Imam neku vrstu čiroki-tarzan-nazad-u-špic frizuru (nesto kao svojevremeno Fernando Torres ili sada David Villa), onda imam repic-ala-viking pozadi (nesto kao Rodrigo Palacio), 2 crne alke mindjuse, vertikalna-crtica bradicu (slicno kao David villa, samo duzu). Ne, nisam fan fudbalera, pa kopiram te fazone :P Koliko od svega toga odlazi? Svojevremeno, kad sam bio u Sea Agency, Dejan mi je rekao da mozda samo repic odlazi. Bradicu mogu ponovo ostaviti kad dodjem tamo, a mogao bih i repic samo sto mi je trebalo oko 4g. da izraste ovoliko. Uglavnom, rekao mi je da odgovaram ocekivanju za tu poziciju, ali opet vidim da su tamo ta neka stroga pravila, pa pitam...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #3 on: 21/October/2010 »
Tamo gdje sam ja radio, pravila su dosta stroga, a cak novima daju i knjizice u kojima je detaljno opisano koliko i kakvih dlaka moras imati na glavi/licu. Imas izvod iz ugovora na forumu u poglavlju Terms of Employment.

Jedini nacin da ne pogrijesis je da se dovedes totalno u okvire koje traze, a jednom kada pocnes raditi, vidjet ces kakva je atmosfera i koliko su ljudi spremni progledati kroz prste. Uglavnom dosta, pogotovo ako ne radis direktno sa gostima.
Strogi zahtjevi za izgledom i odjecom ne cude, jer kompaniji odgovaraju bezizrazajni uniformni ljudi koji ce se potruditi da gosti budu u centru paznje, a ne oni.

Obzirom da je odlazak na brod medju najvecim koracima u zivotu, predlazem da se bar za pocetak dovedes u okvire njihovih zahtjeva. Kazu da je prvi utisak jako vazan, i ne grijese. Ja sam se zakacio prvih dana na brodu sa nekoliko ljudi, i ostali su mi antipaticni svo vrijeme dok sam radio tamo.
Brod je unatoc velikog broja ljudi ipak mala sredina, i neminovno se nadje neka isfrustrirana budala kojoj smeta tvoja visina, boja ociju, ton glasa ... pa bar im ne daj razloga da se uhvate za ocite stvari.

Samo primjer, meni je prvog dana na brodu moj supervisor dao nositi crne cipele na bijelu uniformu, jer nije bilo bijelih cipela mojega broja, i na hodniku me je napao jedan povampireni senior officer, i kada je vidio da se ja ne uzbudjujem, smjesta je otrcao kapetanu i tuzio se. Ima k****na koji su na brodu 10, 15 godina, i kada se osjecaju frustrirano, pokusavaju se osloboditi stresa napadajuci one za koje zakljuci da su najpogodnija meta, a to su u pravilu novopridosli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #4 on: 21/October/2010 »
...Iskreno... mislim da je CCL u nedostatku ljudstva...
Ma neee... :D

Meni su rekli da za razgovor moram da imam vojničku frizuru, jednom dečku koji je imao neku raščupanu frizuru rekao je da ne mora ni da dolazi ako se ne očešlja... Dečko nije bio neuredan, to je ona frizura "tek sam sad ustao iz kreveta" koju ljudi prave po pola sata...
Što reče Šef, bradica i rep moraju da lete, kosu malo "uozbilji" a na brodu vidi kakvo je stanje... You'll cross that bridge when you get to it... Na Carnivalu je brdo naših, samo u 2 dana su primili 150 ljudi za asst. waitera, a to ti je ~6-7 ljudi po brodu, a da ne pričamo da ih i dan danas intervjuišu po BGu... Srećno i vidimo se, ja sam od sutra na Libertiju :)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #5 on: 22/October/2010 »
Hvala na insight porukama.

Ah, moj dragi repić... :( Doslo je vreme da se rastanemo. Mnoge su zene bile privucene tobom, ali sta je tu.

To je super, ako ima dosta ljudi s ovih prostora. Msm, nije meni problem ni s drugih strana sveta, no lakse je slizati se s domacima. Znam da ima i nasih kerova, ali ne mora to biti na prst u bulju. Malopre se vratih iz grada (Bg) gde sam odradio onaj Merlinov test (sa 96% :-))))' ), dao depozit i slike na kojima, naravno!, ispadoh kao neki kriminalac i videh tamo neku grupu ljudi sa Aleksandrom. Tako da da - iz Bg idu kao na traci na brodove.

Btw, ko se pregleda u Bg, MMR vakcina je 1350 dinara (~13€). Ono sto ne rade u Medicini rada na NBg, a to su neke droge i sifilis, je kostalo oko 6500 dinara (~62€) u privatnoj (Dexter's) laboratoriji. Tako da ono sto pise u dokumentima, sto sam dobio preko e-maila od EP gde pise gde se i kod koga rade pregledi, nije tacna cifra. Tamo pise 150€+40€. Mada je lepse kad se iznenadis zato sto te kosta manje. Odmah sam uleteo u Mekdonalds da se pocastim jednim sejkom, ali bila guzva.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #6 on: 25/October/2010 »
Dobio sam datum i mesto. Dvadeseti novembar. I brojevima: 20.11. :) Idem u San Diego.

Ako neko ide u San Diego tog datuma, veoma bih voleo znati :) Inace, ako idem tamo, onda mi sleduje Panama Canal Cruise?
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #7 on: 29/October/2010 »
Dobio sam odgovor u vezi zdravstvenog pregleda. Kazu da imam mrvicu viska kila, 184cm sa 102kg i da moram smrsati.

Sad sam malo vise nadrkan, pa cu se zaustaviti s pisanjem...

EDIT:
Znaci imam BMI 30,1. *ebem ih ja u BMI. Ispada da spadam u obesity grupu, tj. najutovljeniju grupu?! Nek' se oni brinu za svoje debele mešine, a ne za mene...
Sorry, nervira me ovo...

EDIT2 (jbg...):
Evo, je l' ovo podgojeno prase? http://www.facebook.com/pedjamusic
Ima tu stomacica, ali ne curi nigde...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #8 on: 29/October/2010 »
Pedja, zahtjevi su diskriminatorni, ali posto ti lijecnik nije htio pomoci i upisati koju kilu manje, morat ces smrsaviti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #9 on: 29/October/2010 »
Znam :( Malo sam nezrelo odreagovao. Sta je tu je, moracu opet na trcanje.

Moje je greske su sto sam uopste dobio kile u poslednja 2 meseca (bio sam 97kg) i sto nisam rekao/ispravio dr. da sam visok 185cm i da mi skine 2 kile. Posto msm da sam cak 186 ili 187, bar na nekim boljim meracima. U domu zdravlja su imali onaj prepotopski.

Moje greske, ali ipak... krivo mi je zbog takve politike. Valjda je to tako "tamo". Mada mi je taj BMI glupost, jer nije isto imati 100 kila i da u zivotu nisi digao nista teze od !@#$% i kasike ili 100 kila i da si se bavio sportom od malih nogu i relativno redovno imao vezbanje nakon prestanka aktivnog bavljenja sportom.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #10 on: 31/October/2010 »
ako moze neko da mi odgovori + pisem preko tel tako da nisam imao podrobnu pretragu. srry.

imam razgovor u US ambasadi u cetvrtak rano ujutro, tako da imam 3 radna dana da dobijem LoE. Tomislav je nedostupan do utorka, a na email mi je napisao da ce se javiti. zakasnio sam 1 dan sa pregledom, jer me nisu hteli primiti u 9:10, kao dodji do 8:30. ok. my bad. s tim na umu mi je receno da zakazem otprilike kada sam i zakazao. za nedelju dana.

1. koliko treba da dobijem LoE?
2. ako ispunim  online formular 24+ sata pre razgovora, a ne dobijem LoE jel ja mogu ponovo ispunjavati taj foemular?
3. da se pojavim u ambasadi iako nemam LoE i da kazem da cu zakazati drugi termin jer jos nisam dobio LoE?
4. ako npr. uplatim 140USD za vizu, da li ce mi ta uplata vaziti za drugi termin?

hvala
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #11 on: 31/October/2010 »
ako moze neko da mi odgovori + pisem preko tel tako da nisam imao podrobnu pretragu. srry.

imam razgovor u US ambasadi u cetvrtak rano ujutro, tako da imam 3 radna dana da dobijem LoE. Tomislav je nedostupan do utorka, a na email mi je napisao da ce se javiti. zakasnio sam 1 dan sa pregledom, jer me nisu hteli primiti u 9:10, kao dodji do 8:30. ok. my bad. s tim na umu mi je receno da zakazem otprilike kada sam i zakazao. za nedelju dana.

1. koliko treba da dobijem LoE?
2. ako ispunim  online formular 24+ sata pre razgovora, a ne dobijem LoE jel ja mogu ponovo ispunjavati taj foemular?
3. da se pojavim u ambasadi iako nemam LoE i da kazem da cu zakazati drugi termin jer jos nisam dobio LoE?
4. ako npr. uplatim 140USD za vizu, da li ce mi ta uplata vaziti za drugi termin?

hvala

Ne zakazuj ništa u ambasadi dok ne budeš imao LoE. Ako si već popunio online formular i odabrao termin - odgodi ga dok ne dobiješ LoE.

Postoji mogućnost da te formalno odbiju za vizu ako dođeš bez LoE. Sljedeći put kad budeš popunjavao obrasce, morat ćeš navesti da si već jednom bio odbijen. Nepotrebne komplikacije.

Da li su ti iz agencije javili da ti je stigao LoE, a ti ga samo nisi preuzeo ili? Ako ti nisu javili za LoE, zašto si onda rezervirao termin u ambasadi?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #12 on: 31/October/2010 »
Tako mi rekli. Ja za drugo nisam znao, pa sam radio tako. Sad vidim da nisam trebao. Bio sam nazvan, receno mi gde i kada idem i da kupim PIN u Rajfajzenu i da zakazem u ambasadi. Nisam ni pregled zavrsio. I sadammi niko nista ne odgovara, a ja ne bih da uludo bacam novac. Ispucao sam zakupljenih 9 min razgovora sa ambasadom.

Da li moram ponovo kupiti PIN, nazovem i pitam da odlozim?
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #13 on: 31/October/2010 »
Tako mi rekli. Ja za drugo nisam znao, pa sam radio tako. Sad vidim da nisam trebao. Bio sam nazvan, receno mi gde i kada idem i da kupim PIN u Rajfajzenu i da zakazem u ambasadi. Nisam ni pregled zavrsio. I sadammi niko nista ne odgovara, a ja ne bih da uludo bacam novac. Ispucao sam zakupljenih 9 min razgovora sa ambasadom.

Da li moram ponovo kupiti PIN, nazovem i pitam da odlozim?

Tko ti je rekao da zakažeš? Agent? Ako je agent.. onda ok. Valjda ima LoE. Sumnjam da bi ti rekao da zakažeš razgovor bez LoE. Nije mi jasna baš ta tvoja situacija.
Uostalom, nazovi agenta u utorak ujutro i provjeri sve s njim. Za to ga tvoja kompanija i plaća.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #14 on: 31/October/2010 »
premjesti appointment za kasniji datum. vrijedi ti uplata i izbjec ces probleme. no onda ces bit u opasnosti da ostanes bez termina, tako da sto prije saznas kad ces sigurno imat loe, to bolje. zovi agenta.