Author Topic: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka  (Read 9252 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #15 on: 31/October/2010 »
Hvala vam.

Da, agent. Meni je bilo malo nategnuto da zakazujem intervju u ambasadi, a nemam LoE. Cak nisam ni zavrsio zdravstveni pregled, tj. nemam rezultate. Ali kazem... ja sve ovo prvi put radim, pa sam uradio kako mi je receno.

Naravno, moguce je da sam ja nesto pogresno razumeo, ali bilo je "pocinjes 20.11., zovi i zakazi ambasadu, zavrsi medicinski, spremi otprilike +200 evra za ostatak za kartu". To je sumiran razgovor.

Pretpostavljam da bih odlozio intervju treba opet da kupim PIN...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #16 on: 31/October/2010 »
Zakazivanje termina za vizu bez posjedovanja LOE je otprilike kao pripremanje raznja za zeca, a zec jos u sumi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #17 on: 31/October/2010 »
Ukoliko si prilikom online zakazivanja termina  koristio IE trebao bi moći promjeniti datum sastanka

s EP budi oprezan dok ne dobiješ LOE u ruke, zanemari što kažu kada ćeš ga dobiti.
uplata vrijedi jer dokaz o uplati prikažeš kada zatražiš vizu.
i svakako izbjegni da te odbiju radi nepotpune dokumentacije jer ako te  odbiju zakomplicirati ćeš si svaki drugi odlazak na ambasadu s nepotrebnom provjerom zašto si odbijen..
 
ča je  život vengo fantažija

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #18 on: 02/November/2010 »
Hvala na odgovorima. Nisam koristio online zakazivanje, vec putem telefona sa kupljenim PIN-om u Raiffaisen banci.

Zvao sam Tomislava danas, kao da nazovem opet sutra da vidim da li je stigao LoE, ali svejedno sam kupio novi PIN i sutra cu odloziti za 10ak dana. Non stop ponavlja da nista ne brinem ovo ono... ne brinem, nego hocu da zavrsim vise s ovim glupostima. Svaka stvar mi se komplikuje, sto mojom krivicom sto nedorecenoscu drugih. Jbg, smara me ovo vec... Kroz pricu su izokola rekli da oni nisu jos ni poslali medical, jer treba neke izmene odraditi. Pa sta su cekali, da ih ja nazovem da mi to kazu?! Mogli su mi to javiti odmah u cetvrtak kad sam zavrsio medical i lepo bih odradio potrebno sutradan. Jos su me nesto dodatno pitali u vezi medicala, ja odgovorio na email i danas me opet to isto pitaju. WTF?!

Pricao sam upravo s deckom (par ulica od mene?!) koji je radio na Royal Caribbean i rece da pripazim na ljude iz agencija i da nista ne dajem unapred. OK, dao sam 300 evra, rekli da ide u kartu, nisam znao kako da se postavim, jer sam mislio da je to standardno. Od sada nista vise ne dajem dok ne dobijem LoE sa datumom.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #19 on: 02/November/2010 »
OK, dao sam 300 evra, rekli da ide u kartu, nisam znao kako da se postavim, jer sam mislio da je to standardno.

 oT  oT  imas ti para znaci ...

Mnogo si kritican prema EP. Ti znas da je njima ovaj forum omiljena literatura?  no;;;

Stani na loptu drugar, pogledaj levo desno mozes li kome dodati. Ne srljaj sam na uigranu obranu. :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #20 on: 02/November/2010 »
Nemam novac, sve sto placam sam pozajmio i u tomi je gore. Da imam novac ne bih se upustao u ovu pricu.
Odlicno,ako prate forum. Onda ce mozda da mi izadju u susret. Kao sto si i sam napisao, to im je posao i za to su placeni. Do sada je sve manje vise korektno, ali i ti si imao iznad ono o zecu i raznju - oni su savetovali da zakazem pre LoE,zar ne? A valjda nece napraviti odmazdu zato sto imam neke primedbe.
Oduvek sam vise voleo asistirati,nego solirati. Ali isto tako ocekujem povratan pas.

Nije EP grdilo,naprotiv. Ali su me prvo pozurivali, pa su sad usporili, a ja sam rookie u svu ovome. Eto, izvinjavam se ako stvaram bad karmu EP-u. Ja sam u globalu zadovoljan EPom, ali moja nestrpljivost mozda malo utice na rasudjivanje.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #21 on: 04/March/2011 »
Posle vise od 3 meseca na Carnival Spirit brodu pokusacu da u kratkim crtama opisem stvari iz mog ugla.

Nisam verovao pricama da su gosti toliko glupi vise sam mislio da se pamte retki biseri, pa ispadne da je to svakodnevnica. I varao sam se. Jeste istina, u pocetku sam bio zbunjen kolicinom glupih pitanja, glupih prica... od toga koliko je udaljena Holandija od Netherlands do toga da drzimo krave na Aftu za sveze mleko, a travu s golf terena kosimo i dajemo ujutro da jedu. Ili puste mozak na pasu ili su genetski glupi. Ja mislim da im je seme takvo... :/

Sto se tice medjuljudskih odnosa, mogu samo reci da sam presrecan sto sada imam laptop sa sada podosta aplikacija i po kojom igrom. Najbolje se osecam kad ne slusam price, svakodnevno meljanje, ponavljanje jednog te istog... to je valjda posledica zatvorenog sistema - ne mozes pobeci od svega toga nego te saceka sledece jutro. Za Rumune su rekli da ih se treba klanjati, ali meni su 2 Rumuna do sada pomogli vise od svih nasih i "njihovih" zajedno. Bio je jos jedan namrgodjeni, ali i s njim sam bio OK. Filipinci gledaju samo kako ce te zaj****i, s Indonezanima nemam kontakt, severno amerikanci su dobri, ali su jaaako cudni. Nesto kao Dr. Dzekil i Mr. Hajd. Preko dana se jedva jave, uvece su srdacni itd.

Posao nije tezak, cak naprotiv. Imamo 5 i 9 dana kruzeve po Meksiku sa Cabo San Lucas kao glavnim odredistem i ovi od 9 dana su divota. Prva 2 dana se nesto radi, a posle 2-3 dana day off. Naravno, tu su nasi da uvek bocnu sa "da mi je tvoj schedule" itd. Vise ni ne odgovaram niti ne zbijam sale na njihov racun vec samo prodjem nista ne rekavsi. Smorilo me vec. Bas BAS. Ima par dobrih momaka i devojaka, par glupana da svet nije video, a sa vecinom i nemam neki kontakt. Nije da ja necu, nego jednostavno nemamo o cemu da pricamo. Ili bi da zderu pivo ili da kupuju trandzu ili nesto trece...
Nego o poslu...
Gro aktivitija se snimi prvi sea day, posle je samo Comedy Show i... IATV. Ali kadgod nesto ne stima mi idemo namestati, pa cak to bilo i u back stageu, jer oni im nesto ne stima, pokusaju stvar dve i odmah zovu.

Sto se tice novca, Erik Hetfild je danas poslao e-mail i AV ce biti placeni za snimanje vencanja, Sound Tech za wedding ce biti placen 50$ a ne 25$ koliko smo na ovom brodu dobijali, ali to je posledica neznanja i neprofesionalizma menadzera. U jednu ruku je i dobro i nije. Inace je ceo menadzment na Spiritu sto se tice Entertainmenta opusten, a menadzer je ono - Jackass + Tony Hawk fazon. Kanadjanin. Vrlo plahovit i delimicno razmazen, ali valjda se to desi ljudima koji su oko 10 godina na brodu... :/

Sto se tice interneta, na ovom brodu je cisto govno. Kao 200 minuta, ali efektivno cete raditi 45 minuta. Zato sam ja otisao u Telcel i uzeo 3G. Modem 67$, prvi mesec free, sledeci 41$. Istina uskoro idemo na Havaje, ali bar mesec dana postenog neta. Inace je 3Gb ili 30 dana. Sta prvo ode... ako imate iPad sa 3G onda jos bolje, jer ne placate modem, nego uzmete SIM i cepate mesec dana za free.

Sto se tice cena, meni i nije nesto povoljno. Tu i tamo tehnika. U Macy's se moze naci stvarno posteni popusti. Ja kupio Tommy Hilfiger kosulju za 20$ i Quicksilver sorc za 20$. Alfani odelo za 195$. Tommy Hilfiger patike za 25$. Steve Madden cipele za 35$. Doduse u Rossu. Ali moze se dobro proci. Samo treba gledati u izlog - "clearance" ili slicno.

Ko ne zna - Carnival ima popust na Apple i jos neke bendove. I ne samo kompjutere, ali ja sam gledao samo za Apple posto sam kupio Macbook Pro. Popust je da ne platis porez. 1199 + TAX bi bio oko 1300$ u San Diegu. Ja ga platio 1200$. http://www.apple.com/eppstore/carnivalcorp/

Ja do sada nista nisam ustedeo, slao kuci, kupio lap itd. Ali jednostavno ne znam gde je 1000$. Msm znam - crew bar, mexico restorani, target healthy food itd. Tako da novac VRLO lako nestaje. Sad razumem zasto svi odu na jos jedan ugovor. Msm posle prvog. Prvi je tu da se sve kupi, drugi je da se ustedi... Kokanda cu i ja na drugi :)

Aj toliko za sada... ako se setim necega ili ako vas nesto interesuje - pitajte. Nisam online, ali cu sada bar biti redovnije, jer imam taj Telcel 3G net.

Pozdrav iz, trenutno, Porto Valjarte...

EDIT:
i da... ne postoji 8 meseci ugovor u startu. Ovi me ovde gledali belo. Sta su ovi iz agencije lupetali, ne znam. Uglavnom, mora se traziti extension... a ja cekam odgovor vec mesec dana. Meni je trenutno sign-off krajem maja, a ja hocu do kraja jula. Na koliko sam prvo i bio spreman...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pedja, relativno mator, Sombor/Umka
« Reply #22 on: 04/March/2011 »
extension ....  :hehe: bravo za tebe kad možeš tako dugo izdržati, vjerovatno nitko drugi i ne traži iz A/V pa te u čudu gledaju

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)