Author Topic: Rije?ni brodovi - konacan utisak  (Read 4348 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Rije?ni brodovi - konacan utisak
« on: 21/October/2010 »
Pozdrav svima,
eto ja sam zavrsila svoju sezonu na brodu, pa da dam konacan utisak.

Naime ja sam radila prvo u laundriju, kao sto sam i spominjla u predhodnm postovima, a kasnije sam radila u kabinama i po meni je to mnogo bolje. Bolje mi je bilo radno vrijeme, duze sam mogla da spavam i ranije sam zavrsavala navece. Mnogo opustenije. Da istina je mnogi iz housekeepinga se stalno nesto zale, ali stvarno nema potrebe. Najbolje radno vrijeme imaju i uopste nije toliko strasno. Naravno nigdje nije lako, ali se covjek vremenom navikne i postane ti normalno sve, da nemas slobodan dan i da svaki dan ustajes rano. Ako jos imas dobro drustvo onda je jos bolje.
Kao sto je meni bilo, ja sam se stvarno super zabavljala iskreno. Uvjek smo izlazili kad god imamo priliku.

Sve u svemu dobro iskustvo, svakome bi preporucila. Steknu se rigorozne radne navike, moze se nesto ustediti, zavisi ko je kakva osoba ko kako voli da trosi.

U svakom slucaju da ne duzim, ne mogu se sada svega ni sjetiti. Ako koga nesto zanima, voljna sam odgovoriti, pa slobodno pitajte.

Moji trenutni planovi su za sledecu godinu jahte. To sam definitivno odlucila. Jer je tamo puno bolja lova.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Rije?ni brodovi - konacan utisak
« Reply #1 on: 07/January/2011 »
sto su ti trazili na  interveiw  reference     diplome ili neston slicno   zanima posto sam aplicirao za utility    ali  imam sa 1-1.5 godinu iskustva u njemackoj

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - konacan utisak
« Reply #2 on: 10/January/2011 »
sto su ti trazili na  interveiw  reference     diplome ili neston slicno   zanima posto sam aplicirao za utility    ali  imam sa 1-1.5 godinu iskustva u njemackoj

Izvini sto sad tek odgovaram. Vjerujem i da je interview prosao...no da u svakom slucaju odgovorim. Meni nisu nista trazili na interview, ponijela sam reference, ali ih niko nije ni pogledao. Ti ljudi sto su mene intervjuisali sada vise ne rade za kompaniju, tako da ne znam kakav im je sada sistem. Sve u svemu smatram da je njima najvazniji sam utisak kakav ostavite na interview. Svi ostali papiri su nebitni. Znam da su prolazili ljudi bez ikakvog iskustva.

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - konacan utisak
« Reply #3 on: 06/February/2011 »
Izvini sto sad tek odgovaram. Vjerujem i da je interview prosao...no da u svakom slucaju odgovorim. Meni nisu nista trazili na interview, ponijela sam reference, ali ih niko nije ni pogledao. Ti ljudi sto su mene intervjuisali sada vise ne rade za kompaniju, tako da ne znam kakav im je sada sistem. Sve u svemu smatram da je njima najvazniji sam utisak kakav ostavite na interview. Svi ostali papiri su nebitni. Znam da su prolazili ljudi bez ikakvog iskustva.
Cao,imam pitanje za tebe.Ja i supruga imamo iskustvo na ovim kruzerima iz USA,ja sam konobar a ona je bila hostesa a sada je na celebrityu kao sommelier.imamo dvoje djece kuci,jbg,situacija je takva kakva jest i odlucili smo otici par godina raditi na brod i probati zaraditi neki dinar kako bi koliko toliko obezbijedili nesto za zivot.ja cekam ugovor ona je vec otisla,kad saberemo mogli bi mjesecno prolaziti sa nekih 4000-4500$.e sada da te pitam kakve su sanse nama da se u paru prebacimo na rijecne,kakva su primanja tamo,imaju li sommeliera za nju ili hostesu.ako mi mozes napisati iz svog poznavanja situacije bio bih ti zahvalan

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - konacan utisak
« Reply #4 on: 09/February/2011 »
Cao Kasper.
Na rijecnom brodu koliko ja znam ima bas puno bracnih parova, tako da vjerujem da ti i tvoja supruga imate sanse da odete zajedno.
Samo za nju sommelier ili hostesa nema takve opcije. Eventualno da radi na recepciji ili mozda u baru.
Purser ima oko 1300e, hospitality assistent (isto djevojka sto radi na recepciji i u shopu) ima cini mi se oko 900e plus naravno tip.
A konobari nisam sigurna koliku imaju platu. Ima ovde na forumu mislim da je Ledeni to napisao ko koliko platu ima.