Author Topic: Medicinski pregled (nemojte piti kafetin)  (Read 14922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Medicinski pregled (nemojte piti kafetin)
« on: 23/October/2010 »



Pozdrav,

u Medicini rada na NBg u Srbiji ne rade neke testove na drogu i sifilis, pa sam isao u privatnu laboratoriju. Bilo je skupo, ali sta da se radi. Isplatice se. Eventually.
No, ispostavilo se da sam narkoman i da sam pozitivan na opijate. Cura je isla podici rezultate i gledali su je tugaljivo, jer nije svesna da joj se ljubav drogira. Ali istina je, da sam popio glupi kafetin nekih dan ipo pre testa, ne znajuci da kodein-fosfat ima svojstva opijata i da daje lazni pozitivan rezultat na heroin. Jbg... sad moram ponovo ici i raditi test i bacati se u novi trosak.

Ne pusim, ne pijem (ili popijem s drugarima svaki 4 mesec), hranim se relativno nezdravo... Zbog ishrane, u ovim nalazima je bilo dopisano da imam blago lipemican serum iliti imam povecane trigliceride ili holesterol. Da li medicinski rezultati treba da budu kao u Useina Bolta ili postoji tolerancija, ako mi je neki rez blago veci od dozvoljenog? Eto, konkretno trigliceridi/holesterol?

Takodje, vidim da ne pustaju BMI debele, a moj je na granici dozvoljenog i nedozvoljenog. Visina ~185cm i tezina ~100Kg. Mada, do pre mesec ipo sam isao nekih 6 meseci u gym, mada ne bilderski program vec neka mesavina odbojke i tegova. Bavio sam se odbojkom semi-pro i kratko pro do pre koju god. Otuda i malo veca misicna masa, tako da nisam deb'o mas'an iliti sapun.

Hvala unapred.

P.S. sorry, ako nisam bio dovoljno istrajan u pretrazi foruma :/
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Medicinski pregled i rezultati urina, krvi itd.
« Reply #1 on: 23/October/2010 »
Hvala za info, nisam znao da je kafetin toliko problematican, iako je i Seaman napisao da bi zbog njega netko mogao dobiti otkaz na brodu gdje se vrse povremena nasumicna testitanja na droge.

BMI kod nekih kod kojih sam ja isao nije problem, ali to sve zavisi i od agencije i od mjesta pregleda.
Malo je vjerovatno da ce se agencija odreci idealnog kandidata zbog BMI, jer tako svi gube tj. nitko nista ne zaradjuje.

Moji lijecnici nisu prebrojavale krvna zrnca, cak ni visoki tlak nije bio problem, vjerovatno su dobili "instrukcije" od agencije o tome sto se moze tolerirati a sto ne.

************

p.s.
idem nabaviti kafetin da se uslagiram  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Medicinski pregled (nemojte piti kafetin)
« Reply #2 on: 23/October/2010 »
Preimenovao sam naslov teme, da bude odmah jasan.
Znaci, nemojte piti kafetin, ako boli glava. Stisnite zube i jbg. Proci ce :)

Kafetin sadrzi kodein koji ima odlike opijata sto mu se da poistovetiti sa heroinom i daje lazni pozitivan rezultata na tu drogu.

Izdvojio sam ono bitno iz mog blebetanja u OP, jer ni ti nisi znao (kao ni ja, a i verujem vecina), pa da bude vidljivo i citljivo.

Hvala na odgovoru o BMI, jer sam morao doznati da li bi mi to pravilo problem ili koji triglicerid viska.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.