Author Topic: Gde imaju dobre ponude elektronike?  (Read 18446 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Gde imaju dobre ponude elektronike?
« on: 24/October/2010 »
sve sam rasprodao da bi pokrio troskove pa me zanima gde imaju dobre ponude za npr iphone i neki ok laptop.
vidim da se ljudi hvale za great deals ali sam gledao i tiger direkt sto je sef rekao ali mi nije nesto povoljno.
gde jos kupujete i koji je ok site da se naruci da nema scamova puno?

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #2 on: 24/October/2010 »
hvala

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: elektronika pitanje
« Reply #3 on: 24/October/2010 »
Nadju se dobri deals, ali opet nije to ustaljeno. Bas gledam Canon T2i (550D) i tamo ke kit 850$ plus ako ima neki poklon. U Srbiji je 800€. Znaci tu i tamo...
Secam se za Kanadu, kad sam kupovao laptop - za Bozic budu rasprodaje, ali kad sam ja gledao vise je to bilo da ti guraju vise stvari za istu cenu, dok tamo u februaru i posle su bile rasprodaje u clearance fazonu, pa je cena isla dole.

A i sve sto sada gledamo za 6 meseci ce biti jeftinije :) Ja cu poceti pazariti tek tamo 2-3 meseca pred kraj. Na pocetku cu uzeti neki refurbished laptop za sto manju cifru i neki point&shoot aparat.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #4 on: 24/October/2010 »
pedja hvala ti za info video sam na onom norweeg ima dobrih dealova za latop a reci mi iphone samo na atqt moze?
znaci tek kad dodjem mogu ga jailbreakovati a jel to znaci kada ubacim neku stranu sim nece raditi sa istom?
i sta ti je refurbished notebook?

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: elektronika pitanje
« Reply #5 on: 24/October/2010 »
He he, mislis Newegg? :)

Uf... sto se tice kako to ide preko AT&T, to stvarno ne znam. Trebalo bi raditi nakon unlocka, ako je moguc.Jailbreak te oslobadja Apple sprega, dok te unclock resava carrier sprega. Kako mi da uzememo AT&T fon na ugovor - ne znam. Imas i SIM Free telefone, ali su oni skuplji. Ti kad ga unlockujes, on se ponasa kao SIM Free valjda, mozes ubaciti sta ti je volja.
Ja svoj 3G drzim na 4.01, jer nema unlock za 4.1, to trebas paziti. 3Gs i 4 nemaju tih problema, tj. postoji jednostavna procedura za jailbreak + unlock. Uostalom, ja sam naucio oko toga na www.redmondpie.com. Tamo izbacuju redovno sta se desava u vezi tih zatvora i odbravljavanja.

Refurbished mu dodje kao vracena roba, sto zbog razocarenja kupca, sto zbog nekog kvara. Ali rezultat je isti - oni ga puste ponovo u prodaju sa kratkom garancijom (ne znam tacno, ali mislim da je najcesce 90 dana) i manjom cenom. Naravno, ako je bilo kvara, oni ga puste kroz proces popravke. Ja kad sam kupovao svoj Sony, prvo sam gledao refurbished, ali mi, srecom, kanula neka hiljadarka od dizajnerskog posla, pa sam se pocastio svezim primerkom (nekurvanim :haha: ) :)
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

peanutz

  • Guest
Re: elektronika pitanje
« Reply #6 on: 25/October/2010 »
mobile city online shop sto se telefona tice - gledati u open box sekciju.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #7 on: 25/October/2010 »
e hvala vam,sto se refurbished znam da sam to stalno negde citao ali nisam znao sta je.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: elektronika pitanje
« Reply #8 on: 26/October/2010 »
Isti andrak sto i Pricegrabber je i Yahoo Shopping.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #9 on: 26/October/2010 »
a kakva je kupovina na ebayu,kako funkcionise to jel sigurno?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #10 on: 26/October/2010 »
a kakva je kupovina na ebayu,kako funkcionise to jel sigurno?

Registriraj se na PayPal (koji je u vlasništvu eBaya) i plaćaj samo preko njega, kupuj samo od provjerenih trgovaca (>90% poz. ratinga, barem nekoliko tisuća prodanih artikala, takve stvari). Dobro pregledaj sve detalje i sve napisano sitnim fontom. Provjeri shipping cijenu, destinacije i uvjete za povrat. Paypal ima i buyer protection koji stvarno funkcionira. Tako si donekle siguran da ne kupuješ mačka u vreći.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline vladimirce

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #11 on: 26/October/2010 »
pa to me zanima vidim da su tamo dosta povoljne stvari.e sad i te koriscene.
a reci mi da li odma skine sa kartice ili kad se isporuci roba,jer nemam pojma kako to ide nikad nisam pazario sa vizom

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: elektronika pitanje
« Reply #12 on: 26/October/2010 »
pa to me zanima vidim da su tamo dosta povoljne stvari.e sad i te koriscene.
a reci mi da li odma skine sa kartice ili kad se isporuci roba,jer nemam pojma kako to ide nikad nisam pazario sa vizom

paypal idealan za ebay, nisam nikada probao platiti karticom, ili na bilo koji drugi način osim paypala na ebayu, a i većina prodavača i traži paypal uplatu.

uplata pa shipping, nema  prodavača koji će ti dostavit robu/uslugu  pa tek onda naplatit na ebay-u

sada  tehniku second hand of privatnog prodavača ne znam dali bi kupio na  ebay-u...no ima i shopova koji prodaju preko ebay-a..
ča je  život vengo fantažija

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: elektronika pitanje
« Reply #13 on: 29/October/2010 »
Takodje, u zavisnosti od koga/gde se kupuje, mogu se koristiti i kuponi.

Na Y! Shopping zna pisati na stranici s' rezultatima pretrage "XYZ Coupons & Deals". Nisam koristio, ali vidim da se relativno popularni i http://www.retailmenot.com/ i http://www.couponcabin.com/
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: elektronika pitanje
« Reply #14 on: 31/October/2010 »
Cuo sam da su solidni popusti za Fathers Day koji je valjda negde u junu i za Independence Day koji je 4. jula. Znaci: Bozic, ~mart, Fathers Day, Independence Day.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.