Author Topic: Ima li ko da radi kao Asst waiter na Celebrity Cruises??  (Read 5971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Vjerovatno vas ima dosta ovde koji radite kao asst waiter-i na nekom od Celebrity Cruises brodova.
Moze kratki opis posla i radnog mesta?
Hvala unapred...

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
evo ja sam bio na infinityu ass waiter,pa nema se sta reci,radis sve od ujutru ocean view restorana,znaci ili si na liniji za buffet i sluzis ili cistis ko je zavrsio.
posle toga rucak isto tako sta te zapadne i na kraju vecera koju jedva cekas da zavrsis.za veceru se radi naravno sa waiterom ono donosis hleb,casa za vodu ne sme biti prazna ides po dressinge,pomazes ako treba da se donese main course i na kraju kafa ili caj.a da ti ne pricam kada je formal night kakva je to guzva i frka a ti crknut ali jos moras kada  hotel direktor predstavlja menagment restorana ti sa napkinom u rukama kao vrtis u vis a babe i dede slikaju.
sve je to ok zato si i dosao da radis ali najgore je kada u kruzu imas jedan dan u svakom kruzu posle vecere ti jedva cekas da odmoris ide se na nakakvu zurka za goste gore i ponovo tako cistis i jedva cekas da se razidju.a tek onda ono najteze ide znaci svi ti stolovi i sve sto je ostalo od hrane i stolica ako ima koje pripadaju nekom drugom restoranu sve se to mora vratiti.
eto to je moje skromno misljenje o assistant waiter poziciji,jer assistant waiter radi sve kao i waiter nema velikih razlika.
in vino veritas

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Znaci rade se sva tri obroka u toku dana?
A kolike su plate za asistente?

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
da radis sva tri obroka.
pa sve zavisi kolika ti je stanica i kakav si na ratingu kada biras tj da li je puna ili nije,ja sam radio u proseku stanicu 20 a nekad 24 znas naravno da imas dva seatinga izlazio sam u proseku 2000 mesecno a nekad  jace sve zavisi ti od gostiju kakav baksis ostave na kraju ali 2000 je prosek.
najbolji sam bio na alasci kruzevi 7 dana cesto ni ne dodju na veceru gosti ma milina,pa se kao setas po restoranu znas kao radis nesto da ti ne uvale neki sidejob.
in vino veritas

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Cekaj, 20 gostiju u oba seating-a ili u svakom po 20??
Kako se odnose prema asst waiter-ima koji prvi put dodju na brod, odmah u dining ili nesto drugo?
Kakvi su rasporedi za day off?

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
svaki po 20,i odma te bacaju u dining,mozda ces raditi prvi kruz sa jos jednim assistentom kao trening ces imati.
nemas day off samo meal off po kruzu jedan ili dva u najboljem slucaju
in vino veritas

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Vjerovatno vas ima dosta ovde koji radite kao asst waiter-i na nekom od Celebrity Cruises brodova.
Moze kratki opis posla i radnog mesta?
Hvala unapred...




Bas tako kako si rekao, ima nas dosta koji smo radili taj posao i napisali smo svoja iskustva TU na forumu. A ti nas sad tjeras da ih pisemo ponovo jer se tebi ne da ukucati slova u trazilicu  :tuctuc:  Lijenosti moja, gdje ti je kraj?

1. Ne radis na svim Celebrity brodovima sve 3 smjene. To ovisi od broda do broda. Na SL-u imas samo 2 smjene. Il si dorucak i vecera ili si rucak i vecera. Samo Blu tim radi 3 smjene na sea day.
2. Placa ti ovisi o milijun faktora....jesi dobar radnik, kakav je kruz, na kojem si brodu, koje je doba godine, ko ti je manager, kolika ti je stanica....itd. Ja sam uzimala od 2300 do 2500$ otprilike. Nema pravila, pa se nemoj drzat toga ko pijan plota i mislit da ces i ti uzimati isto toliko. Mozda ces uzimati manje, mozda vise.
3. Opis posla ti je da radis sve sto ti kaze konobar i manager. Serviraj ovo, odnesi ono, donesi ovo, postavi ovako, rastavi onako, sastavi naopako...bla bla, vidjet ces kad dodjes. Kolege su ti koji ce te uvesti u posao. Gledaj njih kako rade, pitaj i uci. Uhodat ces se za tjedan dana, ako nisi smotan ko sajla. Za detalje, prekopaj forum.
4. Pamet u glavu.   :uzdravlje:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Bas tako kako si rekao, ima nas dosta koji smo radili taj posao i napisali smo svoja iskustva TU na forumu.
A ti nas sad tjeras da ih pisemo ponovo jer se tebi ne da ukucati slova u trazilicu  :tuctuc:  Lijenosti moja, gdje ti je kraj?


 -()-
Trazio sam nekog ko radi na Celebrity da mi da svjeze informacije, a ne da mi pametuje.
Hvala ti za ovo sto si napisala, ali nije bilo potrebe za tim da se pravis pametna ako si odradila ugovor ili dva.
Vec sam sve to prosao, samo u drugoj kompaniji.