Author Topic: Kakvi su uslovi za napredovanje?  (Read 11549 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Kakvi su uslovi za napredovanje?
« on: 25/October/2010 »
Hvala ledeni6 na svim postovima! 

Kakvi su uslovi za napredovanje konkretno za tebe? Mi koji ciljamo okeanske brodove imamo prilicno jasnu predstavu sta i kako da ocekujemo, cemu se mozemo nadati, posle koliko ugovora, itd. jer se o tome 100 puta pisalo i pisace se i dalje. Ipak su prekookeanci i masovnija i popularnija varijanta. Ali kakva je stvar sa promocijama na recnom, koliko se mora odraditi da bi se napredovalo? Na kojoj poziciji vidis sebe u slucaju da uspes da izguras taj period za dobijanje svajcarske penzije?
“Go ahead, make my day”

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #1 on: 25/October/2010 »
Pozdrav senna,

Ma može se napredovati, osobito u kuhinji, npr.da želim ostati u kuhinji siguran sam da bi iduću sezonu krenuo s pozicije junior chefa, jer već ovu sezonu, konkretno prije mog godišnjeg jedan cruise sam radio u hladnoj kuhinji jer su htijeli vidjeti kak se snalazim tamo,

I bio sam odlićan, bar tak kažu (to mogu zahvaliti kolegi koji mi je sve objasnio i mojom sposobnošću kopiranja pokreta, te engleskom kojeg poprilično razumijem)
Ex.chef me je već pitao dal želim iduću godinu krenuti od te pozicije, na što sam mu ja odg. nit potvrdno nit niječno!

Moja želja je housekeeping i poslao sam zahtijev u office da bih radio to iduće godine, našto su mi rekli da bi mi bilo bolje da ostanem u kuhinji jer sam se tamo već dokazao ali ako bi se osjećao bolje u HK da može!
Kuhinju po mom mišljenju trebam izbjeći u velikom luku, jer nije mi najveći prioritet pare i promocije, već ja to nit volim raditi nit želim!

HK je za mene efektivno 6-7 sati posla, naspram kuhinjskih min.12-14 za nešto nižu plaću
Ne vjerujem da ču izgurati tih 5 god. ali ako izguraš jedno 3 god.u HK nekim slijedom dobiješ promoc. u senior cab.stew. nakon 6-7god.si housekeeper

Najsporije se napreduje u HK ali mi to ni nije prioritet, prioritet je maknuti se iz kuhinje, a pošto konobar ne znam nit želim biti a za rec. mogu konk. samo za nightwatcha (a to meni ne paše jer ne možeš se zapiti s ekipom kad ide van) ne ostaje mi ništa drugo to spomenutog HK.

Doduše najrađe bi bio sailor ali moraš 3 god.provesti na rijeci da bi mogao konkurirati za to!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #2 on: 14/November/2010 »
Pozdrav senna,



HK je za mene efektivno 6-7 sati posla, naspram kuhinjskih min.12-14 za nešto nižu plaću
Ne vjerujem da ču izgurati tih 5 god. ali ako izguraš jedno 3 god.u HK nekim slijedom dobiješ promoc. u senior cab.stew. nakon 6-7god.si housekeeper



iz koje pozicije postajes tj dobijas promociju u senior cab.steward? i kolika je njihova plata?

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #3 on: 14/November/2010 »
iz koje pozicije postajes tj dobijas promociju u senior cab.steward? i kolika je njihova plata?

U senior cab stew možeš napredovati sa pozicije cabin stew, a plaća im je 950 eura + tip.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #4 on: 15/November/2010 »
Sabina, jel' ti možeš da nam preneseš svoje iskustvo rada na riječnim brodovima, jer o ovoj temi ima veoma malo na forumu, a vjerujem da mnoge interesuje, jer je u januaru intervju za Uniworld i Riveradvice!
Recimo mene konkretno interesuje koliko ti već dugo radiš na riječnim brodovima, kakav je bio intervju, pitanja na njemu...kako si naprdovala ili si odmah dobila tu poziciju..reci nam nešto o životu na brodu, al' tvoje viđenje i iskustvo, jer su nam Ledeni i Mihajlo već poprilično objasnili stvari iz njihovog ugla..mene eto interesuje i tvoje mišljenje?

Lijep pozdrav..

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #5 on: 15/November/2010 »
Sabina, jel' ti možeš da nam preneseš svoje iskustvo rada na riječnim brodovima, jer o ovoj temi ima veoma malo na forumu, a vjerujem da mnoge interesuje, jer je u januaru intervju za Uniworld i Riveradvice!
Recimo mene konkretno interesuje koliko ti već dugo radiš na riječnim brodovima, kakav je bio intervju, pitanja na njemu...kako si naprdovala ili si odmah dobila tu poziciju..reci nam nešto o životu na brodu, al' tvoje viđenje i iskustvo, jer su nam Ledeni i Mihajlo već poprilično objasnili stvari iz njihovog ugla..mene eto interesuje i tvoje mišljenje?

Lijep pozdrav..

Lijepi pozdrav svima, 

Evo da kažem nešto o svom viđenju života na brodu. Meni je ovo bila prva sezona na riječnom brodu, ali i na brodu uopće, istina bila je to natezanje dok sam otišla, jako sam dugo čekala, makar sam na intervjuu dobila i fiksni datum i dobru poziciju za prvi puta. Na kraju sam otišla tek u petom mjesecu kao cabin stew zbog problema u dobivanju vize. Ja sam jako zadovoljna na brodu, meni je stvarno bilo dobro, posao, društvo i cjelokupni dojam. Posao cabin stew nije težak, znaš šta moraš napraviti svaki dan, ne iziskuje mnogo vremena, naš odjel ima najviše slobodnog vremena, stoga imali smo vremena i izlaziti navečer i popodne. Kada sam došla bila sam relief cab stew, ali pošto su bili zadovoljni mojim radom ostavili su me na jednom brodu River Queen cijelu sezonu.U večini mišljenja slažem se s ledenim što je rekao za kuhinju i rad u kuhinji, ali ni konobarima nije nešto bolje. U principu ništa to nije teško, ali iziskuje jako puno vremena, konobari rade trokratno još ako imaju lošeg RM-a stalno rade. Pitanja na inervjuu ne znam, ali znam da nije ništa posebno, pitaju te općenito o tvom radnom iskustvu, zašto si se odlučio za posao na brodu, zašto ne radiš u firmi gdje si radio i takve stvari, time provjere tvoju motiviranost, ali i vještine baratanja jezikom. Na brodu života nema, iskreno, ništa ti nije dopušteno, barem na našem brodu, tako da se snalaziš, izlaziš van kad god je to moguće iili sjediš na sun decku s ekipom i cugaš ili pričaš do sitnih sati :-)) Iskreno bit će ti kako si sam napraviš, od kukanja i cviljenja kako je dosadno i loše nemaš ništa, zabavit se uvijek možeš, ako imaš ekipu i ako želiš. Ako te još  što zanima slobodno me pitaj.

Puno pozdrava

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #6 on: 30/December/2010 »
Evo ovak,nemogu baš ovo svrstati u ovu rubriku jer nije nekakvo napredovanje ali je lakša pozicija pa ču podjeliti s vama,
Jučer bio zadnji radni dan i HM nam podijelio ugovore,i preporuke,i dobio sam željenu poziciju cab.stew.
Digli su mi plaću ne bog zna koliko,50€ i razlika je u putnim troškovima od prošle sezone sada iznose 75 eura po mjesecu,znači provedeš recimo 10mj,na brodu i na zadnjoj plači ti isplate 750€za troškove
Sad i odgovor nekome tko je napisao da ne primaju muške u HK,eto ja sam čisti primjer da nije tako!!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #7 on: 30/December/2010 »
Ledeni sretan povratak nazad i čestitam na novoj poziciji..svaka čast!
Ja sam napisao da ne primaju muške na poziciju cabin stew jer sam se ja prijavio u Riverside-u na tu poziciju, ali mi je Damir rekao da samo žene mogu konkurisati i tako sam odustao :)

Lijep pozdrav!

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #8 on: 30/December/2010 »
Ledeni sretan povratak nazad i čestitam na novoj poziciji..svaka čast!
Ja sam napisao da ne primaju muške na poziciju cabin stew jer sam se ja prijavio u Riverside-u na tu poziciju, ali mi je Damir rekao da samo žene mogu konkurisati i tako sam odustao :)

Lijep pozdrav!
za muskarce promocija u sobara se daje na brodu ali prilikom konkurisanja za posao ne moze se aplicirati za sobara. tsko da odem crncimo i onda mozete da se nadate boljem.
mislim da je posteno. dokazi se i dobices bolje uslove. toliko od mene  :uzdravlje:

Offline popajce

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #9 on: 01/March/2011 »
recite dali je neko iz januarskog intervjua otisao da radi jasam bio i par ljudili na zimskog putovanja I sve sum ostavili na stand by to je uradio riverside

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #10 on: 02/March/2011 »
Baš gledam sliku broda River Queen koji je Sabina napisala.. pa gdje stanete svi tamo.. izleda mi kao neki prcmoljak mali :) Valjda zato jer sam gledao kruzere velike do sad pa mi ovo izgleda full malo.. koliko gostiju ima a koliko posade? Gledao sam malo unutrašnjist i baš lijepo izgleda a izvana mi se čini kao da unutra stane 20 ljudi samo :)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #11 on: 02/March/2011 »
132 pax i oko 35-40 crew,ima queen ak se dobro sjećam,nekad ne stanemo svi ali onda muški dio posade spava u istom krevetu sa ženskim  :haha:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #12 on: 02/March/2011 »
Samo ti se čini da je mali, nizak je i dug. Svi stanemo u najnižem decku su nam kabine. Da vidiš kad moraš trčati iz kuhinje do restorana, ili kao cabin stew čistiš javne prostore, nije nimalo mali no;;;

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #13 on: 02/March/2011 »
Samo ti se čini da je mali, nizak je i dug. Svi stanemo u najnižem decku su nam kabine. Da vidiš kad moraš trčati iz kuhinje do restorana, ili kao cabin stew čistiš javne prostore, nije nimalo mali no;;;
A predpostavljam da.. Samo mi je tako izgledalo.. Fora mi je onaj novi, Antoinete ( tako nekako ) .. Lijepo izgleda..

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Kakvi su uslovi za napredovanje?
« Reply #14 on: 02/March/2011 »
Milo,mislim da se Sabina neće složiti s tobom!!!!Osobito kad bude čistila  :hehe:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]