Author Topic: Slikanje ven?anja na brodu?  (Read 2734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Slikanje ven?anja na brodu?
« on: 29/October/2010 »
Marko car si, nema šta. Hvala puno.

Slikanje venčanja na brodu? Šta se tu slika? Ko to slika? Koliko zaradi?    
I naravno (zaboravih ) koliko košta 1 slika na brodu?
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Slikanje ven?anja na brodu?
« Reply #1 on: 30/October/2010 »
Vjencanje slikaju malo sikusniji fotografi, koji imaju jedan ugovor ili su se pokazali, kod nas je svako krstarenje jedno vjencanje tako da stalno netko to slika, mislim da se svi mjenjaju manje vise podjednako, osim nas koji smo prvi ugovor.

SLika se po tvojoj volji, ti si fotograf i imas slobodu, moj kolega je vjezbao na meni, vodio me po brodu i slikao u svim pozama sa svakakvim pozadinama i onda je odabrao najbolje i to napravio s mladencima i bilo je dobro, sad koristi za svako vjencanje iste poze jer zna da su dobre.
Ako proda vjencanje odbije postorak od zarade, mislim da je minimum $100 pa do $500 najvise.

slike su kod nas od $9.99 najmanja, srednja $11.99 i portreti $21.99, i 70% zarade nam je od portreta, najskuplji su i najbolje se prodaju jer su naprofesionalniji.

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Slikanje ven?anja na brodu?
« Reply #2 on: 31/October/2010 »
Pa iz svog ličnog iskustva (slikanje svadbi na kopnu) mogu da kažem da target 3,3$ po gostu i nije nedostižan. Ne kažem da je lako ali sa cenom od 9,9$ poklopiš 3 gosta dnevno (da ne pričam o portretima). Ako je cruise 10 dana, treba prodati 3 i nešto više slika po gostu. Ako se ne varam ali to je tu negde. Naravno to je neki drugi narod, drugi adeti...Samo računam na glas.
Na domaćim svadbama koje ja slikam, u situaciji kada svi kriziraju , ja prodam sliku po gostu (neki put više , neki put manje) na svadbi od 200 do 400 gostiju. U Bg ti proseci su još veći ali je i platežna moć
gostiju veća.
Hvala na podeljenom iskustvu
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline misfit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Slikanje ven?anja na brodu?
« Reply #3 on: 11/November/2010 »
Vencanja su za Image radili senior fotografi,imalo se 3 paketa,pearl,ruby i diamond mislim.400,800,1500 usd tako nekako,ti imas Procenat od toga,ne prodajes slike na komad.Sto se posla tice mislim da sam citao da se dvoumis izmedju Image i MSC?MSC definitivno,ako treba da cekas i 6 meseci,ucini to.pozdrav,