Author Topic: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?  (Read 25229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Ima smisla. Odlazak u SPA je stvarno skup.

Pozdrav svima,

ne mogu nigde da pronadjem da je neko otisao kao frizer.
Mozete li mi pomoci, pripremam se za interviju koji je 11 dece. u Beogradu.Zna li neko koliko traje obuka, koliko kosta odlazak u London u trning centar, kakav je posao, koja plata....... (prvo pa zarada hahhahahha)

Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer il da ganjam ass.konobara

pozzzzz


Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #1 on: 30/October/2010 »


Izgleda nema frizera na brodu il ja nisam postavio post na pravo mesto.
Sefe mozes li mi ti pomoci  :moli: :moli:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #2 on: 30/October/2010 »

Izgleda nema frizera na brodu il ja nisam postavio post na pravo mesto.
Sefe mozes li mi ti pomoci  :moli: :moli:

 -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #3 on: 30/October/2010 »
 
-()-
oT oT oT
odoh menjati profesiju, sad sam se obeshrabrio....
nema mi pomoci

Sefe iscackaj neku informaciju molim te

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #4 on: 30/October/2010 »
Što misliš što će se dogoditi ako staviš još negdje isti post s istim pitanjem? Ili otvoriš još jedan topic?

Sjetit će se netko nešto što se dosad nije sjetio pa će ti dati odgovor?

Iskreno me zanima zašto to radiš. Uvijek me takve stvari čude, a ne mogu shvatiti o čemu se radi.

Ako pretpostavim da ti je to inače (ili bar jednom) polučilo rezultat, onda je moguće da se radi o istom mehanizmu zbog kojeg pridajemo kauzalnost lažnim pozitivnim rezultatima. Isti razlog zbog kojeg su sve životinje evoluirale taj mehanizam za 'praznovjerja'. Ima zanimljivih pokusa s golubovima.

Da ilustriram primjerom od prije nekih 3 milijuna godina: Afričkom savanom se šeta naš predak australopithecus afarensis. Žuri, skuplja hranu i kreće se prema vodi. Odjednom zagrmi i iz žbunja iskoči predator. Brzom reakcijom, naš daleki rođak hominid, potrči i popne se na drvo te izbjegne sigurnu smrt.
Prođe nekoliko dana. Opet ista scena. Skuplja hranu, traži vodu. Odjednom zagrmi.

E sad... Što se dogodi nakon što zagrmi? Rođak istog momenta pobjegne na drvo, ne riskirajući da provjeri da li je predator u žbunju, i tako preživi dovoljno dugo da ima potomke - koji su onda opet malo skloniji takvom ponašanju.

A što se dogodilo s onim koji nije povezao grmljavinu s predatorom? Jedanput je zagrmilo, a predator je stvarno bio u grmu i on nije imao potomke. :(

Zbog tog razloga danas imamo 'sretne kape' za npr. ribolov ili za kladionicu. Naravno i astrologiju, tarot, reiki, ..., a u skorije vrijeme i bezbroj istih postova na forumu.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #5 on: 30/October/2010 »
 oT oT oT
odoh menjati profesiju, sad sam se obeshrabrio....
nema mi pomoci

Sefe iscackaj neku informaciju molim te


Kao sto su mnogi vec shvatili, pristojno kliknuvsi na link u mojem potpisu, a koji se nalazi na vise od 2500 mjesta na forumu, ja nisam sveznalica, nego samo vlasnik foruma.
Da sam imao sto za napisati, napisao bih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #6 on: 30/October/2010 »
 oT oT oT
odoh menjati profesiju, sad sam se obeshrabrio....
nema mi pomoci

Sefe iscackaj neku informaciju molim te


Nisam hteo biti nepristojan, mozda sam samo nesrpliv bio, mlad, neiskusan, a to nije greh.

Izvinjavam se ako sam bas preterao, mislio sam da se to bas ne vidi svuda, da ima koji bi odgovorili a nisu videli, da nisam na pravom mestu i blabla bla.

OK, pazicu u buduce, ako sam dodjem do nekog saznanja podelicu ga sa ostalima.

pozdrav

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #7 on: 30/October/2010 »
Što misliš što će se dogoditi ako staviš još negdje isti post s istim pitanjem? Ili otvoriš još jedan topic?

Sjetit će se netko nešto što se dosad nije sjetio pa će ti dati odgovor?

Iskreno me zanima zašto to radiš. Uvijek me takve stvari čude, a ne mogu shvatiti o čemu se radi.

Ako pretpostavim da ti je to inače (ili bar jednom) polučilo rezultat, onda je moguće da se radi o istom mehanizmu zbog kojeg pridajemo kauzalnost lažnim pozitivnim rezultatima. Isti razlog zbog kojeg su sve životinje evoluirale taj mehanizam za 'praznovjerja'. Ima zanimljivih pokusa s golubovima.

Da ilustriram primjerom od prije nekih 3 milijuna godina: Afričkom savanom se šeta naš predak australopithecus afarensis. Žuri, skuplja hranu i kreće se prema vodi. Odjednom zagrmi i iz žbunja iskoči predator. Brzom reakcijom, naš daleki rođak hominid, potrči i popne se na drvo te izbjegne sigurnu smrt.
Prođe nekoliko dana. Opet ista scena. Skuplja hranu, traži vodu. Odjednom zagrmi.

E sad... Što se dogodi nakon što zagrmi? Rođak istog momenta pobjegne na drvo, ne riskirajući da provjeri da li je predator u žbunju, i tako preživi dovoljno dugo da ima potomke - koji su onda opet malo skloniji takvom ponašanju.

A što se dogodilo s onim koji nije povezao grmljavinu s predatorom? Jedanput je zagrmilo, a predator je stvarno bio u grmu i on nije imao potomke. :(

Zbog tog razloga danas imamo 'sretne kape' za npr. ribolov ili za kladionicu. Naravno i astrologiju, tarot, reiki, ..., a u skorije vrijeme i bezbroj istih postova na forumu.

Namesto sto si ovoliko napisao u dve reci si mi mogao reci da ne znas  odgovor na moje pitanje.
-Iskreno me zanima zašto to radiš. Uvijek me takve stvari čude, a ne mogu shvatiti o čemu se radi.
 da ti odgovorim, najcesca radnja je neznanje a ne zelja za bezobrazlukom, sada znas zasto sam TO uradio, kao da sam kriminalnu radnju napravio.
pocetnicima treba pomoci a ne drzati predavanja o majmunima.

u svakom slucaju hvala na dobronamernosti da mi ukazes na moju pogresku

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #8 on: 31/October/2010 »
...
pocetnicima treba pomoci a ne drzati predavanja o majmunima.
u svakom slucaju hvala na dobronamernosti da mi ukazes na moju pogresku

Nema na čemu. Ali moram protestirati kad spominješ majmune. Ne možeš reći za rane hominide da su 'majmuni' jer je zajednički predak australopiteka (ili nas, svejedno je) i npr. čimpanze postojao nekoliko milijuna godina ranije. Želim reći da smo se od 'majmuna' odvojili nekolilko milijuna godina prije australopiteka. Uvreda je za naše pretke kad ih zoveš majmunima. Morao sam stati u njihovu obranu. :)

Ali ako baš želiš anegdotu o majmunima... nema problema.

Znanstvenici su proučavali usvajanje socijalnih dogmi. Organizirali su eksperiment pomoću čimpanza inicijalno podijeljenih u dvije grupe po pet, u dvije odvojene prostorije. (napomena: čimpanze mrze vodu, kišu, prskanje)

U prvoj prostoriji su na plafon montirali tuš te za njega zakačili banane na taj način da ako netko pokuša skinuti bananu - aktivira se tuš i smoči cijelu prostoriju led ledenom vodom tj. sve čimpanze. Ispod banana su stavili A ljestve da se čimpanze mogu popeti do banana/tuša.

Tjedan 1: Čim su pustili pet čimpanza u taj kavez, najbliži majmun je odmah potrčao na ljestve, zgrabio bananu i aktivirao tuš te su tako svi pokisnuli što je izazvalu opću paniku i gužvu. Nakon  prvog tjedna više nitko nije išao na ljestve nego su samo sjedili i gledali u banane.

Tjedan 2: Izvadili su jednu čimpanzu, a drugu ubacili unutra koja nema pojma o tušu. Čim je ovaj majmun ušao u kavez, pogledao je okolo, vidio je da svi sjede, a banane vise na plafonu te je odmah potrčao prema ljestvama. Čim je dotakao ljestve i krenuo prema bananama, ove 4 čimpanze su odmah skočile, zgrabile ga, skinule dolje i počele udarati. To su radili kad god bi on krenuo po banane. Na kraju drugog tjedna mu nije više padalo na pamet da krene po banane jer je znao da će dobiti batina.

Tjedan 3: Zamjene još jednu čimpanzu u kavezu s jednom koja ne zna za tuširanje. Ista stvar se dogodila. Dobio je batina čim je krenuo prema ljestvama. Zanimljivo je da je i ova čimpanza koja ne zna za tuš isto skočila i počela udarati novopridošlicu.

Tjedan 4: Ponove eksperiment. Ista stvar se dogodi. Čim novi krene na ljestve ovi skaču na njega i tuku ga.

Tjedan 5: Ista stvar.

Tjedan 6: U prostoriji više nema čimpanza koje znaju za tuš, ali ni jedna ne ide po banane. A svaki novopridošlica bi dobio batina ako bi krenuo dok god se i on ne nauči da se ne smije po banane.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #9 on: 31/October/2010 »
Super,
poucno nema sta, naravno za one koji kontaju.Ima tu jedna razlika, zato se valjda i razlikujemo od sipanzi..... koristimo mozak, a ne instikt.
I ne moraju svi stari (iskusni) batinati novopridosle.

I ovi postovi su bas primerni za temu ; ima li neko ko je otisao kao frizer
novopridosli su bas svasta saznali, kako su postali pa do eksperimenata sa simpanzama......
a o prijavi, iskustvu drugih, tezini posla, nacinu rada, interviju ectr. ni reci
mozda bi najbolje bilo ovaj post obrisati pa krenuti iz pocetka da se ne gubi vreme citajuci iskustv a opita na zivotinjama

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #10 on: 31/October/2010 »
Nesto se mislim .. moguce je da su cimpanze na neki nacin komunicirale posljedicu odlaska po banane novopridoslima, tako da krajnji rezultat nije batinanje bez razloga, nego poucak koji se prenosi dalje.

Ispada da su cimpanze pametnije od velikoga broja novih na forumu, koji prihvate pravila registracije (pravila ponasanja na forumu), pa onda prvim postom pokazu da ta pravila nemaju namjeru postovati. I onda ja moram udijeliti ban (batine).
Sreca pa ima jos forumasa (odnosno cimpanzi) koji shvacaju korist pravila registracije, pa mlatimo nove zajedno, dok ta pravila ne usvoje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #11 on: 31/October/2010 »
Da ne pomislite da sam bio toliko kreativan pa izmislio cijelu priču: http://www.sociallearning.info/home/pdf/social%20transmission%20of%20aquired%20behavior.pdf

Originalan izvor: Stephenson, G. R. (1967). Cultural acquisition of a specific learned response among rhesus monkeys. In: Starek, D., Schneider, R., and Kuhn, H. J. (eds.), Progress in Primatology, Stuttgart: Fischer, pp. 279-288.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #12 on: 02/November/2010 »
Nema na čemu. Ali moram protestirati kad spominješ majmune. Ne možeš reći za rane hominide da su 'majmuni' jer je zajednički predak australopiteka (ili nas, svejedno je) i npr. čimpanze postojao nekoliko milijuna godina ranije. Želim reći da smo se od 'majmuna' odvojili nekolilko milijuna godina prije australopiteka. Uvreda je za naše pretke kad ih zoveš majmunima. Morao sam stati u njihovu obranu. :)

Ali ako baš želiš anegdotu o majmunima... nema problema.

Znanstvenici su proučavali usvajanje socijalnih dogmi. Organizirali su eksperiment pomoću čimpanza inicijalno podijeljenih u dvije grupe po pet, u dvije odvojene prostorije. (napomena: čimpanze mrze vodu, kišu, prskanje)

U prvoj prostoriji su na plafon montirali tuš te za njega zakačili banane na taj način da ako netko pokuša skinuti bananu - aktivira se tuš i smoči cijelu prostoriju led ledenom vodom tj. sve čimpanze. Ispod banana su stavili A ljestve da se čimpanze mogu popeti do banana/tuša.

Tjedan 1: Čim su pustili pet čimpanza u taj kavez, najbliži majmun je odmah potrčao na ljestve, zgrabio bananu i aktivirao tuš te su tako svi pokisnuli što je izazvalu opću paniku i gužvu. Nakon  prvog tjedna više nitko nije išao na ljestve nego su samo sjedili i gledali u banane.

Tjedan 2: Izvadili su jednu čimpanzu, a drugu ubacili unutra koja nema pojma o tušu. Čim je ovaj majmun ušao u kavez, pogledao je okolo, vidio je da svi sjede, a banane vise na plafonu te je odmah potrčao prema ljestvama. Čim je dotakao ljestve i krenuo prema bananama, ove 4 čimpanze su odmah skočile, zgrabile ga, skinule dolje i počele udarati. To su radili kad god bi on krenuo po banane. Na kraju drugog tjedna mu nije više padalo na pamet da krene po banane jer je znao da će dobiti batina.

Tjedan 3: Zamjene još jednu čimpanzu u kavezu s jednom koja ne zna za tuširanje. Ista stvar se dogodila. Dobio je batina čim je krenuo prema ljestvama. Zanimljivo je da je i ova čimpanza koja ne zna za tuš isto skočila i počela udarati novopridošlicu.

Tjedan 4: Ponove eksperiment. Ista stvar se dogodi. Čim novi krene na ljestve ovi skaču na njega i tuku ga.

Tjedan 5: Ista stvar.

Tjedan 6: U prostoriji više nema čimpanza koje znaju za tuš, ali ni jedna ne ide po banane. A svaki novopridošlica bi dobio batina ako bi krenuo dok god se i on ne nauči da se ne smije po banane.

Nerece mi sta bi na kraju, jesu li sve simpanze umrle od gladi jer je strah bio jaci od gladi.......

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #13 on: 02/November/2010 »
Nerece mi sta bi na kraju, jesu li sve simpanze umrle od gladi jer je strah bio jaci od gladi.......

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #14 on: 03/November/2010 »
Again, a new monkey was introduced into the cage. It ran toward the ladder only to get beaten up by the others. The monkey turns with a curious face asking "why do you beat me up when I try to get the banana?"
The other four monkeys stopped and looked at each other puzzled (None of them had been sprayed and so they really had no clue why the new guy can't get the banana) but it didnt matter, it was too late, the rules had been set. And So, although they didn't know WHY, they beat up the monkey just because " that's the way we do things around here"…

Novi majmun se zacudio zar su ostali toliko presrani od straha zbog tudjih iskustava da nemaju ni gram mozga da se izbore za svoju poziciju.

 :banana: