Author Topic: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..  (Read 8510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DEDASMRZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
       Ćao svima, ja sam Ivan iz Beograda, dugo sam slusao price da je nemoguce doci do posla na brodu, pa se nisam mnogo interesovao oko toga, iako mi je to velika zelja, ne samo zbog novca vec i i zbog putovanja i trista drugih stvari, dok nisam dosao do ovog foruma, gde vidim da to nije tako nemoguce, pa imam par pitanja ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori, bio bih jako zahvalan.. Imam 21 god, sa 17 sam poceo da radim pa sam bio primoran da napustim srednju skolu, koju sad zavrsavam (ostalo jos dve god) pa me interesuje da li je to problem prilikom zaposljavanja na brodu. Engleski govorim dobro. Sto se tice iskustva u poslu, radim vec 4god u grafickoj industriji kao operater cnc masina, pored toga radim kao mehanicar (znam da se to ne racuna kao iskustvo za rad na brodu :).
       Zanima me kakve su mi sanse za odlazak na brod, i gde se nalaze te agencije u bgd-u. pretpostavljam da ima negde na forumu ali sam jako nestrpljiv jer vec vidim sebe na brodu :))) Hvala puno unapred...
Čovek pokaže pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i u pijanstvu.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Sve su informacije na forumu. Ako se malo potrudiš sve ćeš naći. hint: search

Evo za početak: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=31.0

EDIT: Da ti odgovorim na pitanja. Škola uglavnom nije problem, ovisno o poziciji. Napišeš da si završio i sve pet.
Sad sam ukucao tvoje podatke u program za izračun šansi i rezultat je: 69,3452% za entry level posao. Ostali poslovi su ispod 50%.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline DEDASMRZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ovo je bilo brzo.. :) Kad kazes da sam zavrsio i sve pet, na sta mislis? hvala puno na brzom odgovoru.. s obzirom da sam tek sad saznao za ovaj forum, trebace mi malo vremena da proucim sve teme, ali nije problem...
Čovek pokaže pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i u pijanstvu.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Ovo je bilo brzo.. :) Kad kazes da sam zavrsio i sve pet, na sta mislis? hvala puno na brzom odgovoru.. s obzirom da sam tek sad saznao za ovaj forum, trebace mi malo vremena da proucim sve teme, ali nije problem...

Ne provjeravaju CV detaljno. Napiši da si završio srednju školu bez brige. Neće te tražiti nikakve papire.
Najvažnije ti je iskustvo i znanje engleskog jezika. Ajde sad fino na čitanje.

Još koji post i pada neka anegdota.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Još koji post i pada neka anegdota.

 :nono:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #5 on: 01/November/2010 »
u Bg u petak imas preliminarni intervju za odabir pozicija i uopstene informacije,ako hoces detaljnije,zovi Kouzon ( nisam sigurna da li i Safe C.organizuje isti dan,ali tih dana verovatno da);i nemoj biti nestrpljiv,samo citaj postove :party:

Offline DEDASMRZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #6 on: 01/November/2010 »
Joj hvala ti puno, planirao sam sutra pre podne da pozovem i jednu i drugu agenciju da vidim kada je konkurs i sta mi je sve potrebno da bih konkurisao... Sto se tice nestrpljivosti... procitao sam skoro kompletan forum za vece.. :)
Čovek pokaže pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i u pijanstvu.

Offline DEDASMRZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #7 on: 02/November/2010 »
u Bg u petak imas preliminarni intervju za odabir pozicija i uopstene informacije,ako hoces detaljnije,zovi Kouzon ( nisam sigurna da li i Safe C.organizuje isti dan,ali tih dana verovatno da);i nemoj biti nestrpljiv,samo citaj postove :party:
Zvao sam kouzon, traze mi pored osnovih dokumenata da im dostavim i kopiju diplome sredje skole... :( sto ja nazalost jos uvek nemam... isto je i za SafeC , ali kod SafeC mogu da apliciram za tipa cistac i to, ali ne bih se zalio ni za tu poziciju... Pa mi rekose da se javim posle 25.11..
Čovek pokaže pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i u pijanstvu.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #8 on: 02/November/2010 »
pricekaj diplomu pa se prijavi na bolju poziciju  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DEDASMRZ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #9 on: 02/November/2010 »
pricekaj diplomu pa se prijavi na bolju poziciju  :deda:
Pa ostalo mi je jos 14 ispita, to moze da potraje i do godinu dana... Nije mi tesko ni da radim najteze i najprljavije poslove sve dok sam tamo, radio sam i po dva posla, tako da mi nista nije tesko...... Ako postoji sansa ovako probacu.. ako ne onda mi ostaje da sacekam... ALi imam jako veliku zelju, a mislim da je to najvaznije jer cu se maksimalno truditi...
Čovek pokaže pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i u pijanstvu.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #10 on: 02/November/2010 »
Pa cekaj ... znaci ne ides u skolu, ne ucis? Radis.

Kao cistac neces puno zaraditi, a ugovor ce ti biti 8 mjeseci.
Ako bas mrzis skolu onda hajde na brod kao cisac, ali vidis da ti ne daju bolji posao, a tako ce biti i kad odgulis tih 8 mjeseci ciscenja.
Na tvom mjestu, ja bih se poigrao photoshopom. Ni agencija ni kompanija ne igraju fer, pa zasto bi ti?
Agencija od tebe nezakonito uzima "proviziju", a na brodu neces imati sredstva za rad ali ce ti sef govoriti: "Ne zanima me kako ces to napraviti, ali zelim da to napravis!"
Najgore sto se moze desiti je da ti ne daju posao. A danas imas dovoljno agencija da ces kod jedne proci. Mlad si i znas engleski, to je sve sto zapravo trebas.

Jednom se zivi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #11 on: 02/November/2010 »
Nije mi jasno kako su u agenciji dosli do pitanja diplome?
Za koju si se poziciju prijavio?
Ja sam se prijavio pre nekih mesec dana u Kouzon, i niko me nista nije pitao za diplomu.
Mogao sam da napisem sta sam hteo. :)

Uostalom, traze ti samo "kopiju" diplome  :rolleyes:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #12 on: 02/November/2010 »
...
Na tvom mjestu, ja bih se poigrao photoshopom.
...

I fully endorse this product.  ;D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #13 on: 02/November/2010 »
To quote Edmund Blackadder: "I have a cunning plan" ;D

“Go ahead, make my day”

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Molim za par odgovora danas sam se uclanio... tnhx..
« Reply #14 on: 02/November/2010 »
Mene niti u Sea Agency niti u EP nisu pitali za diplomu. Nisu me ni na intervju pitali ista o obrazovanju. A msm, mnogo bi im znacilo sto sam Teh.drumskog saobracaja. Isto kao i da je nemam sto se njih tice. Znam decka koji je bio u situaciji kao ti, jedino ne znam da li je on nabrzinu zavrsio. Otisao je kao konobar i kolikp sam ja tada znao on nije imao diplomu srednje skole. Preko koga i kako je otisao, ne znam i ne mogu ga pitati, jer ga dugo nisam video. Sem na slikama s broda. Mozda ga je i Kraken pojeo :)
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.