Author Topic: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?  (Read 4568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline odyssey

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Dragi forumasi,

Da li se na interview-u za kompaniju Uniworld pa i Riveradvice trazi obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog? To pitam iz razloga sto kad sam kontaktirao Kouzon pre par meseci u vezi posla na recne brodove bilo mi je receno da je obavezno znanje i nemackog jezika. Hvala veliko!

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?
« Reply #1 on: 27/December/2010 »
Ja sam pored apliciranja u Riverside-u, pre dvadesetak dana, aplicirao i u Scylla kompaniji. Za otprilike isti posao, bilo koja pozicija u vezi bara. Danas dobijem odgovor da li sam jos uvek zainteresovan i da ce intervju biti u januaru u Beogradu. Poslao sam im CV na nemackom i sva komunikacija mailom je bila na nemackom. I odgovorili su mi potvrdno a termin i mesto intervjua ce mi naknadno poslati. E sad je*iga, nece se valjda poklopiti datum sa Zagrebom. Druga stvar je sto i pored znanja nemackog stecenog u skoli, engleski mi je broj 1. Mislim, mogu se sporazumeti na nemackom ali neke strucne reci iz ugostiteljstva bas i ne znam.
Citao sam na forumu da su navodno bolji gosti ameri i ostali sa engleskog govornog podrucja, a svabe kao cicije.Sto znamo i bavljenjem ugostiteljstvom u Srbiji. Ima li nekog jos da je dobio poziv za taj intervju i da li se vredi pripremati za njih?

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?
« Reply #2 on: 27/December/2010 »
Za Uniworld je samo engleski, za Riveradvice je isto engleski za pola flote, dok je druga polovina flote na njemačkom.. eto ga! A i meni je drugar koji radi u Palasu rekao da dolazi Scylla u januaru, pa sam i ja kontao na njihov intervju!

Offline Mortisha

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?
« Reply #3 on: 30/January/2011 »
Mozete li mi reci koji nivo znanja engleskog je potreban?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?
« Reply #4 on: 31/January/2011 »
Mozete li mi reci koji nivo znanja engleskog je potreban?

definiraj nivo
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mortisha

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: obavezno znanje nemackog jezika pored engleskog?
« Reply #5 on: 31/January/2011 »
 Predpostavljam da je- elementary nivo nedovoljan da bi se prosao intervju. Mislim na pre-intermediate i intermediate. Koliko se tolerisu gramaticke greske prilikom  intervjua? Hvala na odgovoru.