Author Topic: Youth Staff - Da li se može izaci na svim portovima ili se radi kad brod stoji?  (Read 5471 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jersey Lilly

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Evo i ja se razmišljam prijaviti za youth staff,
nemam nikakvu diplomu ali sam radila godinu dana full time kao aupair in USA, engleski mi je dobar, kad sam bila tamo bio je i više nego fluent.
Naravno nakon 3 godine nije vise takav jer tu nemam s kime pricati ali mislim da mi treba nekih tjedan dana da opet bude kao nekad. :hekla:
Zanima me dali se može izaci na svim portovima ili se radi kad brod stoji?

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Ovako ti to otprilike izgleda:

Na embarkation day, ako nemas duznosti na debarku ili embarku (imas ih otprilike svaka dva-tri kruza i onda radis taj dan ujutro) pocinjes u 4 popodne za boat drill i radis otprilike 5-8 sati, kako kad.
na sea-day, kad je brod na moru, radis 9-11 sati rasporedjeno tijekom citavog dana.
Na port days, kad je brod u luci do 5-6 popodne, ujutro rade 2-3 cure (ili decka, ali pojednostavit cu) do podne, onda jos dvije pocinju raditi side duty i najcesce ostaju u playroomu kasnije. Kako ima desetak cura u timu, recimo da ih vecina moze izaci ujutro makar do 2 sata popodne. Dvije cure po kruzu su babysitterice, sto znaci da na port days pocinju raditi kasno, najcesce za veceru oko 6 sati, dakle imas cijeli dan u portu slobodan. Babysitter si svako 4. ili 5. kruz.
Raspored ti jako ovisi o youth directoru. Ako je netko normalan, imas lijep raspored i sve fino stignes. Ako imas zeznutu yd, mozes se pripremit na jako puno posla.

Sam posao je okej, al jako puno toga moras savladati u prvih mjesec dana. moras pratiti hrpetinu pravila, sve zivo je propisano. Iskustvo u skoli ili vrticu je golema prednost, cisto sto se kontrole klinaca tice. Meni je pomoglo sto sam english teacher pa sam znala sve te pjesmice i gluposti koje moras pjevat s njima. Moras zaboraviti da imas ikakav ego jer ces tamo morati raditi svasta.
Ima jako puno ciscenja, posluzujes klincima veceru, moras dj-ati partije, hostati talent show, obavljati papirologiju, raditi side duty (camis sat ili dva na toboganu dok te sunce przi, i gledas ljude kako se spustaju dolje, otprilike :rolleyes:).
Ta je pozicija relativno slabo placena, kad uracunas da zapravo primas bruto placu (ako si iz hr), 1100 dolara + babysitting koji varira od par dolara do tisucu mjesecno, ali najcesce neka sredina (jako ovisi koji brod ces dobiti i u kojoj sezoni ides, i na to, zapravo, ne mozes racunati). odgovornost ti je golema, mislim da je to najlaksi posao za dobiti otkaz. Vecina drugih departmenta te gleda ko da nis ne radis, i samo se zafrkavas s klincima, a mislim da ne bi izdrzali ni par dana na nasem mjestu.  :rolleyes:
no nekad zna bit jako zabavno. Sve ovisi o ekipi i sefici.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
zapinje mi l na kompu, dakle ovo "side duty" bi zapravo bilo slide duty  :rolleyes: makar i side duties ima koliko hoces.

plus, za jezik se ne brini. ako si zivjela u americi nemas frke.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam prepravio na 2 mjesta "slide duty" u "side duty", jer ne kapiram sta je to "slide" u ovom kontekstu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
napisala sam gore u zagradama. slide duty je duznost koju rade youth staff (znaci camp carnival plus circle c i club o2 direktori) i housekeeping (pool and deck attendants). najcesce je jedna osoba na vrhu tobogana, a druga dolje i signalizira kad je netko izasao iz tobogana da druga osoba moze krenuti (nekad se ima i radio). to je najdosadnije sto smo tamo radili. na suncu si stalno, i tvoje je u biti da provjeravas jesu li klinci dovoljno visoki da idu dolje i da se postuju pravila. cak i kad je kisa neki k****ni pool supervisori ne daju da se maknes od tamo i ostave slide otvoren. tako da smo redovito morali zvati svoju supervisoricu jer bi bile mokre do koze, a nakon tobogana morale odraditi smjenu normalno. :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ajajajjjj .... safety first  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)