Author Topic: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci  (Read 3879 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Veljanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Hey guys! Pozdrav iz Bihaca.

Prije dva dana sam bila na New Hire treningu za Image (koji je nazalost bio u Zagrebu) i sve je proslo vise no dobro., dobila sam posao i to.
Anyway, citajuci osvrt veterana na samu kompaniju za koji sad radim je pomalo zastrasujuci.
Duboko se nadam da cu ja moci pisati pozitivne stvari o tome svemu.
Uglavnom, cekam LOE zbog nekih problema s pasosem  :tuctuc:, pa cu po vizu i goodbye everyone!

Eto, puno pozdrava za sve i mirno more!  :plovim:  :-))))'

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #1 on: 03/November/2010 »
Sretno  :uzdravlje:

Najvaznije je da si dobila posao.  :deda:

Mislim da negativni komentari poticu uglavnom od veterana, a to je kategorija ljudi koja zahvaljujuci svojem iskustvu moze birati za koju ce kompaniju raditi.
Stekni iskustvo, pa ces moci i ti birati.

 :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline devilchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #2 on: 03/November/2010 »
a to je kategorija ljudi koja zahvaljujuci svojem iskustvu moze birati za koju ce kompaniju raditi.

a kakave to veze ima sa tim sto su oni pisali sve najgore o njima?!?!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #3 on: 03/November/2010 »
a kakave to veze ima sa tim sto su oni pisali sve najgore o njima?!?!
Oni imaju izbora.

Kad nemaš izbora što ti onda znači kad se netko žali da je negdje manja plaća ili lošiji uvjeti?

Dok se ne odradi prvi ugovor nema svrhe 'imati mišljenje'.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #4 on: 03/November/2010 »
a kakave to veze ima sa tim sto su oni pisali sve najgore o njima?!?!

devilchild, jasnije se mogu izraziti samo ilustracijom, ... dakle:

Crni hleb = Image
Beli hleb = MSC, Carnival ...

Ako nemas para za beli hleb, obogacen semenkama sezama, nego imas para samo za crni hleb, neces da kritikujes crni hleb jer jedes ga svaki dan, i njegovim kritikovanjem bi zapravo isticao svoj manjak inteligencije, jer nije kriv crni hleb sto je crn, nego si kriv ti sto ne umes da zaradis za bolji, kvalitetniji hleb.

A ako imas para za beli hleb, koji je ukusniji, vrlo je verovatno da ces da budes kritican prema crnome, jer ti standard to dozvoljava. I svi koji jedu crni hleb ce da ti budu glupi.

@Veljanova je tek saznala gde moze da kupi hleb, i morat ce da kupuje crni. Nju malo plasi pisanje svih tih ljudi koji sada jedu beli hleb, ali ja joj porucujem da to ne znaci da je crni hleb los, nego da je sve stvar perspektive.

Jos pamtim sto rece jedan moj frend Indijac, kada sam ga pitao kako to da svi gosti dolaze sa pitanjem meni (visok, bijel), a ne njemu (nizak, crn), iako obojica imamo isti cin i istu uniformu, a on cak i 3x duzi staz na brodu.
Rekao je: "Perception is everything."
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #5 on: 05/November/2010 »
Hey guys! Pozdrav iz Bihaca.

Prije dva dana sam bila na New Hire treningu za Image (koji je nazalost bio u Zagrebu) i sve je proslo vise no dobro., dobila sam posao i to.
Anyway, citajuci osvrt veterana na samu kompaniju za koji sad radim je pomalo zastrasujuci.
Duboko se nadam da cu ja moci pisati pozitivne stvari o tome svemu.
Uglavnom, cekam LOE zbog nekih problema s pasosem  :tuctuc:, pa cu po vizu i goodbye everyone!

Eto, puno pozdrava za sve i mirno more!  :plovim:  :-))))'

Ma ne sekiraj se na tudje price, mislim da trebas gledati na to kao jednu veliku pozitivnu avanturu...
Znam osobno ljude koji su radili za Image i imali fenomenalni prvi ugovor, dakle...
Ukoliko ti nisi takve srece ( jer imaju jako puno brodova s razlicitim rasporedima, placom i statusima ) onda
ti samo savjetujem da ostanes pozitivna i hrabro grabis naprijed...
Prvi ugovor je skola, dakle uvijek mozes upoznati puno ljudi i ostvariti kontakte ukoliko ti se ostali poslovi cine
privlacnijim i pogodnijim...

Mirno more  i sretno...

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #6 on: 06/November/2010 »
ako ides za image odradi ugovor do kraja, odmah ces upasti na carnival ako ti se nece svidjeti, glavno da imas ugovor odraden do kraja.

Ne zelim sada upet kritizirati image jer sam vec zaboravio da postoje, al ja sam se na carnival preporodio, lova dobra, placene karte, nemoram kupovati opremu, bonusi svaki kruize...ma milina.

Offline misfit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Osvrt veterana na Image je pomalo zastrasujuci
« Reply #7 on: 11/November/2010 »


 Draga Viljanova,

 evo sasvim slucajno sam naleteo na ovaj sajt,i reko da dam svoj doprinos,posto je proslo 6 godina otkako sam bio u tvojoj kozi.Ono sto je neko reko beli hleb-crni hleb je recimo dobro poredjenje.Ali da skratim,jeste Image je najveci,ali su koliko ja znam skratili plate jako,i radi se mnogo.To ne treba da te plasi,ali nemoj da ocekujes med i mleko.Ocekuj naporan posao za platu koja ce se vrteti oko 1000 usd.Ako se skoncentrises na posao moze ti biti dovoljno dobro da prezivis 1 ugovor pa da onda mozda potrazis bolju soluciju.Jos bi dodao da:kupi sebi najbolje i najudobnije cipele sto mozes,ne zali para,10 carapa,10 gaca,malo lekova i srecno.Image nije bas najbolja solucija,ali ako nemas drugu,prihvati.Srecno i mirno more.Pozdrav iz NS :plovim: