Author Topic: Pozz svima, odradio prvi kontakt, me?utim trebam informaciju  (Read 3770 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sicamber1

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav,

zovem se ivan imam 23 godine i jučer sam bio u EP na razgovoru, čisto informativno. Svidio mi se pristup gospodina Tomislava međutim ono što mene muči je koliki su troškovi prije samog rada točnije:
a) vize
b) liječničkog
c)tečaja fotografa
d) i najbinije karte do miamija
e) putovnice
f) i ima li još što a što nisam uspio poloviti a moram platit

Jer mi se čini da mi je gospodin Tomislav prilično ugrubo spomenuo cijene kao sve skupa oko 5500 kn a ja vidim na netu da je sama karta 6000 kn

Molim vas zapomoć ukoliko možete ovo mi je valjda slamka spasa jer znamo svi da posla nema u HR

Hvala>!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Sve je to već napisano na forumu nekoliko puta. Potrudi se malo prije postavljanja pitanja ako ti se već toliko ide na brod.

Pregledaj teme:
Troškovi odlaska na brod
A/V & Photo Department
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Agencija moze kupiti kartu puno povoljnije od pojedinca.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Agencija može kupiti povoljnije, ali čisto ovaj slučaj, meni su naplatili do New Yorka 6000 kn, a da sam sam uzeo ispala bi me 4199 kn povratna za pomorce bez određenog datuma povratka

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Agencija može kupiti povoljnije, ali čisto ovaj slučaj, meni su naplatili do New Yorka 6000 kn, a da sam sam uzeo ispala bi me 4199 kn povratna za pomorce bez određenog datuma povratka

Nisu ti naplatili 'proviziju' za posredovanje? Da li je ta razlika 'provizija'? Čini mi se da im je to novi modus operandi - nema provizije, ali obavezna kupovina karte preko njih.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Agencija može kupiti povoljnije, ali čisto ovaj slučaj, meni su naplatili do New Yorka 6000 kn, a da sam sam uzeo ispala bi me 4199 kn povratna za pomorce bez određenog datuma povratka

moguće je letit preko bare i za manje (zadnji puta 632 Eur povratna 2 osobe, takse  uključene)
problem kod odlaska na brod je što se let bukira  relativno kasno pa su cijene i nešto više, s druge strane uvjeren sam da je majstor u pravu oko "provizije" također..
ča je  život vengo fantažija

Offline sicamber1

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
moguće je letit preko bare i za manje (zadnji puta 632 Eur povratna 2 osobe, takse  uključene)
problem kod odlaska na brod je što se let bukira  relativno kasno pa su cijene i nešto više, s druge strane uvjeren sam da je majstor u pravu oko "provizije" također..

nije bitno za proviziju, ono kaj mene muči je zašto je to toliko različito od osobe do osobe mislim cijena troškova.
ja moram prodati auto da imam zate početne troškove ali nije problem platiiti to, samo se želim informirati i ruku na srce čudno mi je to da je meni rečeno 5500-6000 kn troškovi vize, kolegi 5000.

ako ja ugrubo računam treba mi 2000e jer nemogu biti prvi mjesec bez kinte do plaće

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
nije bitno za proviziju, ono kaj mene muči je zašto je to toliko različito od osobe do osobe mislim cijena troškova.
ja moram prodati auto da imam zate početne troškove ali nije problem platiiti to, samo se želim informirati i ruku na srce čudno mi je to da je meni rečeno 5500-6000 kn troškovi vize, kolegi 5000.

ako ja ugrubo računam treba mi 2000e jer nemogu biti prvi mjesec bez kinte do plaće

Ne možeš zanemariti 'proviziju'. Ona nije fiksna. Agencije imaju neki način na koji određuju koliko će kome uzeti novaca.
Nije ista 'naknada' za svaku poziciju, a ne bi me ni čudilo da varira i od osobe do osobe. Razlog je, naravno, što je to zabranjeno zakonom tako da nema propisanih mjerila za određivanje cijene.

Sljedeća stvar koju moraš imati na umu je da ne plaćaju svi vakcinaciju, a žene rade dodatno i ginekološki pregled. Također, tehničke pozicije i/ili pozicije koje nemaju kontakt s hranom i pićem ne moraju raditi 'sanitarni' dio pregleda - uzorak stolice i sl.

Na kraju cijele te priče dolazi i sama avio-karta. Ne postoji samo jedan način kako avionom doći do nekog grada u US. Možeš ići preko Frankfurta, Beča-Amsterdama, Pariza, ... što naravno utječe na ukupnu cijenu karte zbog aerodromskih taksa i broja presjedanja. Ne lete svi ni u isti grad u US. Netko leti u Miami, netko u New York, netko u LA, netko u Boston, netko u Orlando, ...

Dodatno na cijenu utječe i vrsta aviona kojim letiš te avio-kompanija, a naravno i vrijeme rezervacije u odnosu na vrijeme leta. Nekad je moguć last-minute aranžman s popustom ili popust za ranu rezervaciju, a nekad ćeš platiti i 50% više upravo zbog kasne rezervacije.

Zbog svega navedenog, bilo bi čudno ako bi svi imali isti trošak odlaska na brod.

Neki minimum je nemoguće izbjeći, ali sve iznad toga ovisi o navedenim pojedinostima.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

 nemogu biti prvi mjesec bez kinte do plaće

mozes, hrana i smjestaj su ti na brodu besplatni, a neke kompanije ti daju i pocetni kredit dok ne dobijes prve pare, pa mozes kupiti sto ti treba na brodu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sicamber1

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
šefe i majstore od srca hvala puno ste mi pomogli i samim time olakšali jer sam bih ovime razbijao glavu unedogled.

mislim da ću se odlučiti i krenuti u to.

još jednom hvala

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Nisu ti naplatili 'proviziju' za posredovanje? Da li je ta razlika 'provizija'? Čini mi se da im je to novi modus operandi - nema provizije, ali obavezna kupovina karte preko njih.

 e to ti je taj njihov novi način rada, ti samo daj 6000 za kartu pa smo sve riješili...tak da ti nikad ne kažu trebaš platiti proviziju...