Author Topic: Još jedna mama ?ije je dete na brodu  (Read 2983 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Još jedna mama ?ije je dete na brodu
« on: 05/November/2010 »
Dragi prijatelji, dugo sam se dvoumila da li da se registrujem na ovom forumu, koji sam pročitala uzduž i popreko u protekla skoro 3 meseca. Čitajući ga shvatila sam koliko je bio od koristi i meni i mojoj ćerki, koja je otputovala pre nedelju dana i smatram da će iskustvo, koje ću vam iz ugla majke preneti značiti i deci i roditeljima, koji se upuštaju u ovu avanturu.

Moja ćerka je otputovala pre nedelju dana, a u celu priču u vezi sa odlaskom na brod ušla je u avgustu mesecu. Sve je tako brzo odradjeno tako da je ona sada ass. waiter na Carnivalovom brodu Paradise. To je bilo iznenadjenje i za nju i za mene s obzirom da je odletela u Miami i da je na ugovoru pisalo Carnival Fantasy. Prošli vikend je provela u Majamiju, a u ponedeljak je odletela u Los Andjeles i ukrcala se na Paradise. Mama ko mama samo čeka da joj se dete javi posle prvog četvorodnevnog putovanja, a priču od samog početka, odnosno ideje da ode na brod i samog toka priprema za odlazak ispričaću u pojedinačnim postovima.

Pozdrav!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Još jedna mama ?ije je dete na brodu
« Reply #1 on: 05/November/2010 »
Pozdrav mama  :uzdravlje:

Promjena broda u zadnji cas je cest dogadjaj, jer pri trazenju vize kompanija mora navesti ime broda, a onda se do odlaska prioriteti kompanije promjene, pa se pokaze da je novi radnik potrebniji na drugome brodu.
Nezgodna stvar za ljude koji ne vole promjene, ali to je tek pocetak. Promjena ce biti puno. Kada ogugla na promjene, postat ce flexibilna, sto je jedna od najpotrebnijih karakteristika za posao na brodu.

Nazalost, mnogi se ljudi boje promjena, i ne razumiju da je ona temelj napretka.

Sretno  :pop:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Još jedna mama ?ije je dete na brodu
« Reply #2 on: 05/November/2010 »
Hvala Šefe!

Da dodamo samo uz ove tvoje reči i stihove velikog Mike Antića:

"Ti misliš: more su samo lađe
i samo daleka putovanja.

More je kad čovek u sebi nađe
mudrost kako se budan sanja
i kad su dani slani i sivi.

Mudrost kako se sasvim živi."

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Još jedna mama ?ije je dete na brodu
« Reply #3 on: 06/November/2010 »
neboj se mama, moja mama je bila dva puta kod mene na brodu, dosao je brod u dubrovnik.
Svako malo nam mame dolaze, evo sad je mama od prijateljice na krstarenju s nama :)

Offline Noirin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Još jedna mama ?ije je dete na brodu
« Reply #4 on: 11/February/2011 »
Draga mama

Nista s vi nebrinite kao stoje i Sef rekao promjene broda u zadnji trenutak su sasvim normalne pogotovo u poslu koji ona radi.nije niti prva niti zadnja.vjerujem ma zapravo znam da ce se snaci jer na svakom brodu ima nasih ljudi s balka koji ce joj pomoci.nemojte se brinuti ako se nejavi odmah i cesto to je zato sto ce joj sve to biti novo i mesto sokantno drugacije pa ce joj trebati vremena da zapravo dodje k sebi i snadje se.a i nezaboravite da je vremenska razlika u pitanju.ja sam svoju mamu nazvala prvi dan na 5 min da joj samo javim da sam sretno stigla a nakon toga tek nakon 10 dana jer sam dosla u takvoj sezoni da nisam imala vremena nizasto.a cesto se desi da kad smo mi tamo slobodni kod nas je duboka noc pa obicno ne zovemo.s obzirom da je tek dosla morate znati da ce obavljati puno treninga plus posao tako da ce biti dosta zauzeta prvih 2 tjedna.
drzite se i sretno :-*