Author Topic: Zdravstveni pregled u Beogradu - stvar dobre organizacije  (Read 15218 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Za lekarski pregled, koji se obavlja u novobeogradskoj Medicini rada potrebna je dobra organizacija kako bi se sve završilo za jedan dan uz eventualni jedan dan odvojen za neke prethodne analize sve u zavisnosti od toga da li ste iz Beograda i okoline ili ne. Moj savet je da sve moguće analize, koje možete uraditi u laboratorijama što državnim što privatnim pripremite pre samog lekarskog pregleda.

Moja ćerka je lekarski pregled obavila u Medicini rada na Novom Beogradu i s obzirom da  je u ovaj pregled uključen i ginekološki pregled koštao je 8.900,00 dinara. Dan ranije u Institutu Batut primila je MMR vakcinu, koja košta 1.200,00 dinara. S obzirom da je u Batutu pauza od 10 do 10 časova i 30 minuta izbegla je ovaj termin i sve obavila zaista brzo. Pre toga smo se raspitali da li je moguće upisati u knjižicu MMR vakcinu, koju sva deca primaju u nekom ranijem uzrastu i izbeći novu vakcinaciju, ali bar u našem slučaju to nije bilo moguće. I inače u našem gradu u Zavodu za javno zdravlje za MMR vakcinu vas upućuju u Batut. Od lekara opšte prakse uzele smo upute za analize krvi i mokraće i sve što je moglo da se obavi u državnoj laboratoriji od analiza obavila je,a u privatnoj laboratoriji u našem gradu uradila je analizu na opojne droge - barbiturate i benzodizaepine, ako i HAV igM At (hepatitis). Ove dodatne analize platila je 3.200,00 dinara. S obzirom da je imala sve pripremljene analize izbegla je vadjenje krvi u Medicini rada i uzimanje mokraće, ali je tamo odradila uzimanje uzorka stolice, jer smo to zaboravile da uradimo u našoj laboratoriji.

Tako je u Medicinu rada na Novom Beogradu otišla oko 7 sati sa svim potrebnim analizama i već primljenom vakcinom MMR i sve preostale preglede završila za par sati. Dakle , sve je u dobroj organizaciji pa shodno tome da li ste iz Beograda ili ne pripremite se za lekarski pregled i ne trošite bespotrebno vreme, jer sve se može završiti u zaista kratkom vremenskom intervalu.

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Cao, mene zanima da li se ovi testovi sprovode iskljucivo u Novom Beogradu ili je moguce odraditi ih u nekom drugom gradu (npr Nis, Zajecar ili lokalnim bolnicama)

Hvala :)

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Zavisi od agencije... ja sam cula da su se pregledi za Kouzon radili u Skoplju...
smile is my answer ;D

Offline Da_pokusam:))

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav

Mene zanima koji vrste pregleda postoje na lekarskom u bg-u... znaci koje vrste doktora pregledaju i kako izgledaju pregledi... Pitam ovo je sam imao srcanih problema u proslosti ( ne ozbilljnih ali vezanih za genetiku) i da li bih mogao proci isti?

Unapred hvala

Offline wanjoza

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Imaces pregled kod kardiologa i EKG tu ce primetiti ako imas problem. Najbolje je da pozoves medicinu rada na nbg trazis lekara koji vrse preglede za brod i sve objasnis i pitas, ili je bolje cak da kardiologa direktno da pitas...011 209 5400 to ti je broj odeljenja za preglede

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ja cu ti dati drugaciji savet....Nista im ne govori...
Evo moj slucaj...
Ja imam visok pritisak,koji uspesno lecim 8 godina.Primam terapiju i sve je ok.Dok pijem lekove pritisak je 120/80..Kad prestanem da pijem lekove,pritisak naravno skace...Takodje i pored lekova srce mi brze otkucava nego sto bi trebalo...Puls mi je oko 100-110 otkucaja..To nije nikakav problem koji me sprecava da radim,jednostavno,tako mi cuka radi...ali nisam zeleo lekarima da dam povod da me sruse....
Pred lekarski nisam pio lekove 2 dana,pa su mi naravno izmerili visok(bolje reci povisen)pritisak,i EKG je pokazao nepravilnosti u radu srca...
Na kraju ,kada sve papire nosis kod doktora koji ti daje pecat da si sposoban,sve je proslo glatko...
Razgovor je isao ovako nekako:
Doktor:Vidim imas viskok pritisak,a i puls je visok za tvoje godine...Imas li problema sa srcem,ili neko u tvojoj porodici...
Ja:Ma,jok,sve je u redu,samo se ja malo uplasim kad dodjem kod doktora...

I posto se ja privatno lecim,pa u kartonu nema nikakvih dokaza,mada karton nisan ni nosio na medicinski,lekar je stavio pecat FIT FOR DUTY...Tako da sam ja prosao lekarski, a n a brod naravno nosim izvestaj mog lekara,recepte i lekove...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline wanjoza

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Sve to moze anonimno da se proveri, ako nije nista ozbiljno i moze da se prodje sa tim nema potrebe mutiti...a ako ne, onda naravno svluziti se svim mogucim metodama... :uzdravlje:

Offline Da_pokusam:))

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Hvala Vam svima na odgovorima... Verovatno cu zvati ovaj broj koji ste mi ostavili, ali cu i probati  da ne govorim nista (iskustvo sa pregleda za vozacki ispit :) ) pa sta bude.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile

Za medicinski treba da se dostavlja uzorak stolice?
Je l' to nesto novo?

Koliko se secam nije tako bilo pre par godina...
I, jel jos uvek 8000 i nesto dinara?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
8270, tako nesto na Medicini rada.
Nije trebao nikakav uzorak stolice.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Verovatno zavisi od toga za koju kompaniju se radi...  Za Princess ne treba uzorak stolice, kosta 8 hiljada i nesto dinara i zavrsava se bez problema za jedan dan od 7-13h, bez odlazaka bilo gde drugo...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Za medicinski treba da se dostavlja uzorak stolice?
Je l' to nesto novo?

Koliko se secam nije tako bilo pre par godina...
I, jel jos uvek 8000 i nesto dinara?

Mislim da se stolica predaje samo za one koji rade sa hranom, za njih je to dodatno. A za ostale ne treba.
8260din pregled, pre mesec dana sam bio tamo.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Imam pitanje i unapred se izvinjavam ukoliko je vec negde bilo reci ...Pregled u Bgd-u tj cena istog je ista za drzavaljane i strance ili ima neka posebna procedura ukoliko npr cg drzavljanin radi lekarski u Bgd-u? Hvala unapred...

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Sve zavisi za koju ce te firmu raditi.
Mene ce npr. za RCCL pregled (u Beogradu), izaci oko 13500 din. Obrazlozenje, RCCL zahteva neke dodatne preglede koji se naravno placaju.  oT

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Imam pitanje i unapred se izvinjavam ukoliko je vec negde bilo reci ...Pregled u Bgd-u tj cena istog je ista za drzavaljane i strance ili ima neka posebna procedura ukoliko npr cg drzavljanin radi lekarski u Bgd-u? Hvala unapred...

Trebalo bi da je ista, ne prave razliku. Bar su tako rekli Kouzon-ci...