Author Topic: Povišen še?er i leukociti  (Read 10603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Povišen še?er i leukociti
« on: 06/November/2010 »
Jedno pitanje..

Zanima me dali na lječničkom samo dobiješ neki certifikat da si zdrav ili traže i nalaze?
Problem mi je jer imam povišen šečer i leukocite pa da me ne budu za*****avali zbog toga.
Nisam bolestan, oduvijek su mi leukociti povišeni a šečer nemam pojma zašto mi je stalno 10. Tnx

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Povišen še?er i leukociti
« Reply #1 on: 06/November/2010 »
S povišenim leukocitima i šećerom ne prolaziš liječnički, naravno, s vrlo dobrim razlogom. Osim, naravno, ako imaš neku specifičnu kroničnu bolest za koju nisam nikad čuo - trebat će ti nalaz od tvog liječnika za to.

Kako misliš 'oduvijek su ti povišeni leukociti'? Odakle ti to? Stalno povišeni? Nisam liječnik, ali znam da je to indikacija reakcije imunološkog sustava. Jel znaš točno koji? Jesi radio diferencijalnu krvnu sliku? Ima mnogo vrsta leukocita, a svaki reagira na nešto specifično. Obično je neka infekcija, ali ako su ti 'stalno' povišeni - moraš to istražiti.
Ako nemaš neki primjećenih simptoma, možda se radi o alergiji na neku hranu ili nešto iz okoline. Nema s tim za*****ancije dok ne saznaš točnu dijagnozu.

Šećer... ako ti je stalno tako povišen - najvjerojatnije imaš dijabetes koji moraš hitno početi liječiti jer će ti se početi oštećivati živci ('periferalna neuropatija' na početku - trnci u prstima i nogama), vid, jetra, ...

50% ljudi ima dijabetes, a da ne zna. Hitno to rješavaj.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Povišen še?er i leukociti
« Reply #2 on: 06/November/2010 »
Ma od kad znam za sebe su mi leukociti povišeni, rekla mi je doktorica da to ne mora bit znak nikakve bolesti nego jednostavno da su povišeni, ne jako puno ali jesu.. Nisam nikad bolestan bio, ni gripu a kamoli sta drugo, a za šečer stvarno neznam, nekad je 6, nekad 8, znao je bit i 12, jučer je bio 9.. A možda mi je to jednostavno zbog života kojeg vodim, jedem 1 dnevno, pušim stalno, pijem 10 kava dnevno itd.. aktivnost nikakva bla bla..Nadam se da je zbog toga, imam 27 god pa mislim da se mogu promjenit dok stvarno mi ne dođe na naplatu ovaj stil života. Ići ću vadit krv ove dane i vidjet kakva je situacija da se malo popravim :) Hvala ti puno


Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Povišen še?er i leukociti
« Reply #3 on: 06/November/2010 »
Koliko god malo da su ti povišeni leukociti - liječnički nećeš proći.

Dok god sve vrijednosti na nalazu nisu unutar normalnih parametara - nema sreće.

S tim šećerom se nemoj zaj... Takve vrijednosti nisu normalne. Dijabetes je opasan jer je 'tihi ubojica', nema simptoma u većini slučajeva.  Možda češće mokriš, piješ više vode - stalno si žedan, suha usta, svrbež, trnci, rane sporo zacijeljuju,... to su neki od znakova.

Nemoj o tome pisati po forumu nego pali kod doktora. Naravno, nije svejedno kad mjeriš šećer. Ako si ga mjerio neposredno nakon jela ili nekog soka/kave i sl - takvo mjerenje se ne uzima u obzir. Moraju ti izmjeriti visinu inzulina nakon unosa šećera u organizam. Prirodno je da ti nakon jela poraste šećer, ali ti odmah poraste i razina inzulina u krvi koji onda pomaže u metaboliziranju tog šećera. Napravi obavezno OGTT test - test tolerancije na glukozu. Doći ćeš ujutro na tašte, dat će ti da popiješ jako zašećerenu vodu (glukozom) i nakon toga će ti vaditi krv. Traži doktoricu hitno uputnicu za OGTT.

Što se tiče leukocita: ako su tako 'malo' povišeni, a nije bilo simptoma - doktor nije radio daljnje pretrage jer ne djeluje strašno, najvjerojatnije je neka alergija u pitanju. Moraš otkriti na što si alergičan i prestati se izlagati/unositi taj alergen u organizam kako bi ti se normalizirali leukociti. Naravno, ako je alergija - za to ti treba diferencijalna krvna slika.

Znači, dosta pisanja po forumu - pali kod doktora.

Traži MINIMALNO uputnice za: OGTT (glukoza/inzulin), KKS (kompletna krvna slika), D (diferencijalna), ALT/AST (enzimi jetre); alergija - dermatološki test bockanjem, RIST/RAST reagens; dalje ovisi o rezultatima.

Nemoj se za*****avati s tim.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Gadamer

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Povišen še?er i leukociti
« Reply #4 on: 06/March/2016 »
Majstore,

jedno pitanje za tebe:Da li ce nakon regulisanog secera lekari da odobro odlazak na brod ili nesto drugo?

Hvala josh jednom na korisnim informacijama.