Author Topic: Pranje vesa na brodu  (Read 18216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Pranje vesa na brodu
« on: 07/November/2010 »
Kako i gde se pere ves na brodu?

peanutz

  • Guest
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #1 on: 08/November/2010 »
Sada cu ti ja objasniti! Isprljas ves i odvojis ga u kesu. Odes u crew laundry room. Izvadis ves iz kese i stavis ga u ves masinu. Ubacis dolar u automat koji ti izbaci kutijicu praska i omeksivac. Sipas i prasak i omeksivac u ves masinu. Pritisnes dugme za obojeni ili beli ves. Cekas pola sata. Kada se opere, izvadis ves i prebacis ga u dryer aka susilicu. Opet sacekas malo i ves ti je suv. Opeglas ves, pegle su okacene na zidu laundry-ja. Inace, na Carnivalu, na Fantasy class brodovima laundry je na deck 3 forward.
Eto posto sada znas kako i gde se pere ves a to ti je sigurno bio najveci problem, je l' da?

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #2 on: 08/November/2010 »

Hvala,

izmedju mnogih i taj.Sad je resen i u to ime  :uzdravlje:


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #3 on: 08/November/2010 »
I nikako ne napuštati laundry za to vrijeme, jer meni su dva puta filipinci pokrali veš, onako mokar.
Da sam ih ulovio u krađi, dobili bi smjesta otkaz iz kompanije, ali eto, sirotinja riskira makar i zbog par dolara.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #4 on: 08/November/2010 »
Ozbiljno? Klosari! Ja sam uvek imao srece. Par puta mi se desilo da zaboravim i uvek mi je neko izvadio iz susilice i uredno slozio?! Ali ipak, iPod u usi i cekaj ispred laundry-ja, moj savet!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #5 on: 08/November/2010 »
Znam da je već bilo riječi o tome, ali kad je već posebna tema za laundry... ajde napišite i ovdje koliko i kome plaćate da to riješava umjesto vas? Kakvi su dogovori?

Koliko sam shvatio, vrijeme je prilično dragocjena stvar na brodu, a računam da je potrebno minimalno sat-sat i pol vremena za te akcije s vešom (ako nije nekakva gužva ili nešto sl.) Ako nije preskupo, zašto ne platiti nekom tko to može u sklopu svog posla obaviti?

Ajmo veterani.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

peanutz

  • Guest
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #6 on: 09/November/2010 »
Ako imas devojku ili drugaricu- besplatno ce ti odraditi... Ako ne tu je neki zutac koji ce ti oprati i osusiti za 5usd a meni neki trazio 50c po komadu za peglanje... Samo sam mu rekao - no thanks! Uniformu ti peru i peglaju i dostave na kucnu adresu hahaha for free ali samo ako si staff... ovo vazi za Carnival!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #7 on: 09/November/2010 »
Definitivno se ne isplati to sam obavljati.

Ja sam bio dogovorio paket usluga sa jednim Filipincem, koji mi je svaki dan odnosio smece iz sobe, mijenjao rucnike, usisivao pod, donosio wc papir po potrebi, cistio wc, odnosio prljave kosulje i hlace (od uniforme), te donosio ispeglano, brisao prasinu, slagao krevet, te dovazao naudzbe napitaka iz crew bara, sve to za $50 na mjesec.
Nekada bih dodao koji dolar vise.
On je imao slicne dogovore sa 10 drugih ljudi, pa mu se to isplatilo.

Sa druge strane, neki nasi Balkanci su odmahivali glavom na to jer su mislili da je to previse para. Oni ne bi dali niti $10 za sve ovo, a neki iz razvijenijih zemalja kao npr. Canada, US su placali i $100. Sve ovisi kakav imas odnos prema novcu i ljudima. Ja sam jako cjenio svoje slobodno vrijeme i postovao taj njihov trud i rado sam im placao, a neki ih nazivaju "zutacima" i ocekuju da im rade besplatno, samo zato jer su "zute" boje koze. I oni imaju obitelji kao i mi, a ispod koze smo jednako krvavi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #8 on: 09/November/2010 »
Definitivno se ne isplati to sam obavljati.

Isplati se po mom misljenju jer ga peres 1 nedeljno, u proseku. Zasto bih placao nekome da mi uradi nesto sto mogu sam... I svi ljudi sa broda koje poznajem sami peru svoje privatne stvari.
Sto se tog paketa usluge tice i ja sam ga placao 40 - 50 usd, mom zutom cabin stewardu. Mislim, to mu je bio baksis, ta usluga je zvanicno besplatna.
Nisam ocekivao da mi rade besplatno jer ih nisam ja postavio da budu staff stewardi. A da su zuti - jesu. Da su poludivljaci - jesu. Bar vecina.
Kakvi su ispod ne znam ali su spolja katastrofa. I ne postuju nikoga. No, nebitno, sve je stvar perspektive.. Da ne ulazimo u dubiozu.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #9 on: 09/November/2010 »
Meni se mnogo vise svidja sefova metoda, plati pa klati .
Mozda bih znao ukljuciti tu masinu i oprati i osusiti ves ali opeglati, sumnjam.Znaci ima resenje za sve.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #10 on: 10/November/2010 »
Zavisno od pozicije i privilegija, obicno dobijete svog cabin stewarda koji se brine o vasoj kabini za malu nadoknadu. Dolazi svaki ili svaki drugi dan i cisti vam kabinu, mijenja vam posteljinu i rucnike. Oni obicno ostave laundry bags gdje stavite ves za pranje, odnesu ga u laundry i donesu natrag sljedeci dan ( bilo uniforme ili vasa privatna roba ) - kod mene je slucaj da je besplatno, mozda negdje drugdje naplacuju. Obicno stavim uniforme i svoju robu za trening jer nisu bas najbolji, mijesaju boje...
Druga opcija se zove - crew laundrette, dakle masine za pranje i susenje robe, sve u osobnom aranzmanu, ali oprez jer se dosta krade !!!

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #11 on: 30/November/2010 »
Kako i gde se pere ves na brodu?

Na Infinity imaju dvije praonice u jednoj sto rade samo kinezi nosi se uniforme na pranje ,mozes odnijet i privatnu odjecu al ti naplate 1 dolar po artiklu .Dok na deck 1 imas praonicu gdje ti za jedan dolar operu, osuse i ispeglaju samo privatni ves po cijeni od 1 USD po vreci.Imas dakle te vrece od kompanije prilicno velike u nju natrpas sto vise mos prljavos privantog vesa i odneses im .Nema problema oko kradje jer sve sto doneses je registrovano i sl .

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #12 on: 30/November/2010 »
Meni nije trebalo da mi iko odrzava kabinu,to sam sama,svaki dan!!Tako vise volim! A ves me je izludjivao!!!Samo sam uniformu i farmerke davala na pranje, i to na svakih 4-5 dana, jer samo za toliko dana imam kosulja (sad brojcano bolje stojim)! Kod nas su to radili galey stewarts  i uzimali su oko 30 dolara mesecno,bar je mene toliko kostalo jer sam samo uniforme prala!!Okacim kesu sa vesom na spoljni deo kabine pred spavanje, i ujutru u 5 me ceka opran, ispeglan i zakacen na ofinger!! Ja sam mu uvek davala 50 dolara,svaka mu cast!!! Da nije Indonezana, svi bi smo pocrkali na brodovima!!!Tako vredan narod :)))

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #13 on: 06/December/2010 »
Meni nije trebalo da mi iko odrzava kabinu,to sam sama,svaki dan!!Tako vise volim! A ves me je izludjivao!!!Samo sam uniformu i farmerke davala na pranje, i to na svakih 4-5 dana, jer samo za toliko dana imam kosulja (sad brojcano bolje stojim)! Kod nas su to radili galey stewarts  i uzimali su oko 30 dolara mesecno,bar je mene toliko kostalo jer sam samo uniforme prala!!Okacim kesu sa vesom na spoljni deo kabine pred spavanje, i ujutru u 5 me ceka opran, ispeglan i zakacen na ofinger!! Ja sam mu uvek davala 50 dolara,svaka mu cast!!! Da nije Indonezana, svi bi smo pocrkali na brodovima!!!Tako vredan narod :)))
Da i ja sam protiv toga da ikome dajem kljuceve od svoje kabine i da mi neko drugi cisti i odrzava kabinu to rade samo ovi sto su lijeni i sto ni kod kuce svoje nisu nikad ocistili za sobom nit oprali.- Ja znam slucajeva kad ti taj neki sto cisti drugima kabinu ostavi otvorena vrata odnosno ne zakljuca ih dobro kad ode iz kabine nakon 5 minuta ko fol ciscenja.Eh,da vidis onda placa!

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #14 on: 09/December/2010 »
Sto se mene tice 20 dolara po kruzu filipinac cisti sobu,10 dolara po kruzu filipinac pere i pegla stvari,dostava free!!ne brinem o tome imam ko ce i nikad ali nikad mi nista nije nestalo,ako placas redovno,ako si korektan oni ce biti jos korektniji!!!!