Author Topic: Pranje vesa na brodu  (Read 18217 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #15 on: 28/January/2011 »
Znam da je već bilo riječi o tome, ali kad je već posebna tema za laundry... ajde napišite i ovdje koliko i kome plaćate da to riješava umjesto vas? Kakvi su dogovori?

Koliko sam shvatio, vrijeme je prilično dragocjena stvar na brodu, a računam da je potrebno minimalno sat-sat i pol vremena za te akcije s vešom (ako nije nekakva gužva ili nešto sl.) Ako nije preskupo, zašto ne platiti nekom tko to može u sklopu svog posla obaviti?

Ajmo veterani.



 ::yes::  Vrijeme i san su na brodu najdragocijenije stvari i najtrazenije. Ja sam u pocetku sama prala ves mjesecima. I to je bilo iscrpljujuce. Ako radim dorucak ustajem u 5:30 ili 6:00, gotova sam oko pol 12-12h, odem na rucak, pokupim ves, odem u laundry, a tamo sve masine zauzete ( najcesce ), vratim se nazad u kabinu, popusim jednu ili se otusiram ili procavrljam s nekim dok se ne oslobodi koja masina, odem ponovo u laundry " ulovim " slobodnu masinu, stavim ves na pranje i sad trebam cekati oko 40ak minuta. Odem ponovo do kabine, popusim nekoliko, malo pocistim, odem po red bull da mi oci jos malo izdrze dok masina ne bude gotova. Vracam se nazad u laundry, ves je gotov, ali nema slobodne susilice, provjeravam sve po redu, aha neciji ves je suh za koju minutu, cekam da zavrsi. Vadim tudji ves van i stavljam svoj. Sad cekam opet oko pol sata 40 min, ovisi kakav je ves. Idem ponovo do kabine, jedva se povlacim po koridoru, oci placu za malo sna,a ja jos jednom ovaj put zadnji put odlazim do laundrya po napola osuseni ves, jer mi ga je netko izvadio iz susilice i stavio svoj. Iznervirana, kupim svoje prnje i razvlacim ih po kabini da se prosue do kraja i bacam se naglavacke u krevet. Mrtva sam za nekoliko sekundi. E onda mi se jednom nakupilo toliko vesa, a ja sam bila premorena i nema sanse da bi prolazila kroz visesatnu proceduru pranja i hvatanja slobodnih masina i susilica, pa sam konacno kupila laundry ticket za $. Imas za jedno pranje i za dva pranja. Obicno sam uzimala za 2 pranja, u jednu vrecu bi skupila sareni u drugu bijeli ves i odnesem kinezu da mi opere, gotovo je do popodneva. Mila majka. Ne znam zasto to prije nisam radila nego se mucila  oT. Pranje rublja kod kineza - neprocijenjivo  :yeah:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #16 on: 31/January/2011 »
hahahaha princezo nista bez RED BULL-a!!!hahaha

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #17 on: 31/January/2011 »
jer mi ga je netko izvadio iz susilice i stavio svoj

Idi kod HR-a, Berry je dobar decko, pomoci ce ti  :yeah:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #18 on: 03/February/2011 »
Idi kod HR-a, Berry je dobar decko, pomoci ce ti  :yeah:

Imaš pravo, mogla bi njemu dati da mi veš pere.  :yahoo:

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #19 on: 14/March/2011 »
Princezo,fantasticno si to opisala .
Ja nisam mogla nikako da se odreknem svog cabin boya Filipinca,koji mi je za 1,5$ po danu prao uniformu,cistuckao  sobu,menjao posteljinu...Iz pocetka zato sto nisam imala pojma gde je sta na brodu da bi to sama radila,opsta ludnica u glavi ,ko da misli i na jurnjavu oko vesa..A kasnije sam ipak odlucila da svoje slobodno vreme kreativnije utrosim i platim decku da to sve zavrsi a ja da idem napolje,spavam,idem na bazen ,crew bar ,vidjam sa prijateljima :D.
Dovoljno mi je bilo kada perem svoje licne stvari ,posto sam njih prala sama,moram da lovim slobodnu masinu,pa susilicu ,pa obilazi svaki cas da neko nesto ne makne,posto su se i kod nas kradje u perionici desavale.A voda u masini i kad ukljucis na hot ,smesno mlaka,tako da ne znam kako  neko tu opere belu isprljanu kosulju...
 A i voooolim vise nego ishta da mi neko drugi namesti krevet i ja se onako umorna samo ususkam ,call me lazy,what to doo :nokti: ...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Princess Cruises Laundry Room
« Reply #20 on: 26/July/2012 »
Princess Cruises Laundry Room


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #21 on: 26/July/2012 »
Kod nas na Summitu si imao 3 varijante...
Prva je da sve radis sam u perionici na 2 decu...Ja to nikad nisam radila jer oduzima previse vremena a vreme je na brodu vrlo dragoceno,kao sto neko rece....
Druga je da za 20$ nedeljno to neko drugi radi za tebe....
A treca da skupis sve u torbu i odneses u crew loundry,tamo to predas Indijcu i das mu 1$ i za par sati sve je oprano,osuseno i slozeno u torbu.Ako hoces da ti pegla dodas jos par dolara....
Ja sam za licne stvari praktikovala ovo trece i obicno sam nosila prasak jer su oni koristili neki ko zna kakav koji nista nije prao....
Za uniformu sam koristila expres t.j. Kineze...kod njih za dolar po komadu dobijes full servis....oprano,ispeglano,okaceno na vesalicu...milina....
Sve u svemu kad pogledas i nije neka investicija jer imas vremena za  ostale aktivnosti.... +U+

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #22 on: 14/April/2016 »
iskopah ovu temu trazeci info, pa cu malo da je vaskrsnem jednim konkretnim pitanjem:

da li masine u tim perionicama imaju mogucnost pranja vesa na visokim temperaturama, konkretno za pranje donjeg vesa, dakle da ide ko kod nas na visoke temperature (60-90C ) ???

uniformu i spoljne stvari davacu ko vecina sto je opisala nekome ko je zaduzen za sredjivanje kabine, menjanje posteljine, pranje vesa i ostale rabote, uz novcanu nadoknadu
medjutim pranje intimnog rublja zelim sama da obavim, da budem sigurna da je higijenski to dobro odradjeno, sa tim mi se ne igra

da li je moja zamisao moguca, tj da li te masine imaju mogucnost pranja na visokim temperaturama?


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #23 on: 14/April/2016 »
Naravno da imaju. ::yes::

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #24 on: 14/April/2016 »
meni to pranje vesa nikad nije prestavljao neki problem...valjda imam dobar time management..tako na nisam nikad imao potrebu da nekom placam..a iskreno koliko vesa covjek moze tamo zaprljati?! svakih 14 dana tj 2 puta mjesecno je vise nego  dovoljno
ustvari jesam par puta  dao jednoj filipinki ali kad sam je uhvatio da  stavlja bijeli i sareni ves skupa  :neee:


iskopah ovu temu trazeci info, pa cu malo da je vaskrsnem jednim konkretnim pitanjem:

da li masine u tim perionicama imaju mogucnost pranja vesa na visokim temperaturama, konkretno za pranje donjeg vesa, dakle da ide ko kod nas na visoke temperature (60-90C ) ???

uniformu i spoljne stvari davacu ko vecina sto je opisala nekome ko je zaduzen za sredjivanje kabine, menjanje posteljine, pranje vesa i ostale rabote, uz novcanu nadoknadu
medjutim pranje intimnog rublja zelim sama da obavim, da budem sigurna da je higijenski to dobro odradjeno, sa tim mi se ne igra

da li je moja zamisao moguca, tj da li te masine imaju mogucnost pranja na visokim temperaturama?



neznam za druge ali na carnivalu masine su bile ocajne..otvoris poklopac u sred pranja voda je pa skoro  mlaka...takodjer oni njihovi praskovi su takodjer uzas i preporucujem ti da kupis sebi svoj (moze i tecni) inace ce ti rublje ostati polu oprano

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #25 on: 14/April/2016 »
Dosta zavisi i od pozicije na kojoj si pa samim tim i slobodnog vremena koje imas ili nemas. Za shop (licno iskustvo ) ili pak spa ( cimerke ) uvek ima vremena za "kucne " poslove tipa kabina/ves.... Sto se tice ciscenja kabine tu zavisi i od cimerke/cimera. Ako ti zapadne neko lenj ko nece ni prstom da mrdne onda lepo platis dodatno filipincu i ne boli te glava. A za ves ja to ne podrzavam, iz razloga sto oni ( koliko ja znam ) sve peru na niskim temp, zbog lakseg peglanja. A onda sav ves ( ne SAMO tvoj ) koji imaju za taj dan peru ZAJEDNO  :neee: sto mi je totalno neprihvatljivo. Tako da, savetujem ti da ves peres sam/a a kabinu ostavis Filipincu.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #26 on: 14/April/2016 »
neznam za druge ali na carnivalu masine su bile ocajne..otvoris poklopac u sred pranja voda je pa skoro  mlaka...

Voda i treba da bude mlaka usred ciklusa, tada je već faza ispiranja, iskuvavanje je samo na početku, sa prvom vodom. :deda:

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #27 on: 14/April/2016 »
Voda i treba da bude mlaka usred ciklusa, tada je već faza ispiranja, iskuvavanje je samo na početku, sa prvom vodom. :deda:
haval na objasnjenju
taman sam htela da ga pitam u kom momentu je on to otvarao masinu
znaci kod tih masina je na pocetku, u tom zecu lezi grm
to je onda kraci program nego kod ovih nasih? cim je na pocetku iskuvavanje onda ispiranje, sto je dobro, da ne vrti po 1:30-2h ko ove nase


hvala puno svima na odgovorima 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #28 on: 14/April/2016 »
Uuuu, kad bi 200 crew membera koji tog dana odluče da peru veš čekali po 2 sata da se veš opere, gde bi nam bio kraj... :giggle:
I ovako nekad ume da bude frustrirajuće doći na red kad je špic.

Na brodu je pranje veša ekspresno, otprilike 25 minuta traje normalan program. U pitanju su HE (high efficiency) mašine i potreban ti je i HE deterdžent, inače će rezultati pranja biti očajni. Nije kao naš, gde sipaš pola kile praška i pereš 2 sata, nego je deterdžent nešto veličine ping-pong loptice i pranje je gotovo za manje od pola sata.

Iako je OK i prašak što se dobije za dž, preporučujem kupovinu onih "kapsula", tj. na engleskom "pods", po meni je to najbolja varijanta, npr:
http://www.amazon.com/Tide-Spring-Laundry-Detergent-81-load/dp/B00QEMWJ34
Meni ovo jedno pakovanje bez problema traje 2 ugovora :pad: (uz napomenu da je to samo za lične stvari, čarape i donji veš; za pranje uniforme je zadužena kompanija).

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Pranje vesa na brodu
« Reply #29 on: 15/April/2016 »
da skapirala sam kad si objasnio u onom postu da je kuvanje na pocetku da je to garant da bi krace prao
kad bi bilo na sredini pranja nema sanse ispod 1:30 da vrti, a to je ludost kad ti je vreme luksuz
pametno od njih  ;)

e hvala za savet oko praska, znaci ne onaj obican, tefterim ovaj link   :D
ovo ko one arijel kapsulice, samo kapiram mnogo koncentrovanije
odlicno