Author Topic: Ponu?en intervju i trening za Fotografa  (Read 3494 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Ponu?en intervju i trening za Fotografa
« on: 09/November/2010 »
Daklem,

trebam 27.11 i 28.11. na trening u ZG koji je priprema za intervju za poziciju Photographera, mene zanima slijedeće. Pošto sam aplicirao na dosta mjesta direktno kao Online tecnican(It department) krajem prošlog tjedna, neke sam prijave i poštom slao .

Mene zanima hoću li upasti na to mjesto sigurno kao što mi EP obećava i uvjerava il da čekam ove druge kompanije, ionako je intervju krajem 1. mjeseca možda početkom drugog.Mislim nemam ja strpljenja za to. Mogu čekati ali ne bi ako ne moram.

I još jedna stvar, pošto meni nije problem platiti sve dokumente i troškove ukrcaja, zanima me jel mi se može garantirati plaća za posao fotografa veća ili jednaka 1000 $ (za ovu poziciju)jer ja ispod te svote ne mrdam iz države(možda nekom bahato zvuči al' sam već radio vani i znam koliko vrijedim u eurima :deda:).

 Hvala na savjetma i odgovorima.

 :uzdravlje:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Ponu?en intervju i trening za Fotografa
« Reply #2 on: 09/November/2010 »
Predpostavljam da bi radio za Image. Ako je tako...

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2172.0
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1811.0

Hvala ti već sam to pročitao ali nije na odmet bilo još jedan put..

...ne znam mjakemi šta da o tom poslu mislim jer baš ono ovisi od kompanije do kompanije,
 pa od broda pa od ljudi, koliki je kruz i tako ???...nevjerojatno je da nema nekakog standarda posla ako ne plaće oT.
Ali hvala na trudu  :uzdravlje:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Ponu?en intervju i trening za Fotografa
« Reply #3 on: 10/November/2010 »
Jos nesto...
koliko sam pratio, potreba za Online Technician je jako mala. Ako dodjes na brod kao zaposleni Image-a sanse za promenu department-a su ti nikakve. Ako vec planiras da ides kao fotograf, onda biraj kompaniju koja ima svoj Photo Department. Unutar kompanije imas neke sanse sa promenom dep. posle par ugovora.
Ako se uopste ukaze sansa za poziciju Online Technician.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Ponu?en intervju i trening za Fotografa
« Reply #4 on: 10/November/2010 »
Jos nesto...
koliko sam pratio, potreba za Online Technician je jako mala. Ako dodjes na brod kao zaposleni Image-a sanse za promenu department-a su ti nikakve. Ako vec planiras da ides kao fotograf, onda biraj kompaniju koja ima svoj Photo Department. Unutar kompanije imas neke sanse sa promenom dep. posle par ugovora.
Ako se uopste ukaze sansa za poziciju Online Technician.
\

Prvo, nitko ti ne garantira da ces dobiti posao, o tome ovisis samo o sebi i svojim sposobnostima. Ocito je agencija zakljucila da imas potencijal proci interview i oni ce ti pomoci ( do odredjene granice ) da se bolje spremis jer je i njima u interesu da se ukrcas.
Drugo, mislim da bi na Imageu sigurno trebao zaraditi taj novac, pogotovo sada kada imaju zagarantirani minimum, nek se malo javi neko s Imagea da nam potvrdi koliki je iznos...
Trece, miomit - ima smisla ovo sto pises jer obicno postoji sporazum izmedju cruise linea i koncesionara na brodu ( mislim da ga zovu - " Friendly handshake " ) da ne uzimaju jedni drugima ljude i na mojoj kompaniji ako si koncesionar a zelis raditi za NCL onda moras prvo dati otkaz, cekati 6 mj i tek tada poceti s pregovorima u svezi eventualnog zaposlenja.Tako da je puno lakse promjeniti department ukoliko si Photo in-house, premda ni s Imageom nije nemoguce iako puno teze...
Mislim da je zadnje EP agencija trazila Tech za Disney, nije bilo tako davno...

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Ponu?en intervju i trening za Fotografa
« Reply #5 on: 10/November/2010 »
\

Prvo, nitko ti ne garantira da ces dobiti posao, o tome ovisis samo o sebi i svojim sposobnostima. Ocito je agencija zakljucila da imas potencijal proci interview i oni ce ti pomoci ( do odredjene granice ) da se bolje spremis jer je i njima u interesu da se ukrcas.
Drugo, mislim da bi na Imageu sigurno trebao zaraditi taj novac, pogotovo sada kada imaju zagarantirani minimum, nek se malo javi neko s Imagea da nam potvrdi koliki je iznos...
Trece, miomit - ima smisla ovo sto pises jer obicno postoji sporazum izmedju cruise linea i koncesionara na brodu ( mislim da ga zovu - " Friendly handshake " ) da ne uzimaju jedni drugima ljude i na mojoj kompaniji ako si koncesionar a zelis raditi za NCL onda moras prvo dati otkaz, cekati 6 mj i tek tada poceti s pregovorima u svezi eventualnog zaposlenja.Tako da je puno lakse promjeniti department ukoliko si Photo in-house, premda ni s Imageom nije nemoguce iako puno teze...
Mislim da je zadnje EP agencija trazila Tech za Disney, nije bilo tako davno...

Ej ljudi hvala na informacijama. Nisam znao da se ne može na druge pozicije prelaziti...a vidit ću kako će biti
na treningu i intervjuu. Iako moram reći da su me upozorili da se  u prva 3 mjeseca ne prijavljujem na bilo kakve pozicije jer će me tvrtka i nadređeni smatrati neozbiljnim.

Eto ozdrav još jednom, molio bih ako netko ide još na trening i pripremu za fotografa 27 i 28.11 u Zg nek mi se javi b00/.

 :uzdravlje: