Author Topic: Frequent flyer program  (Read 5146 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Frequent flyer program
« on: 09/November/2010 »
Pozdrav,zanima me u koji ste program učlanjeni i kojim kompanijama najčešće letite za Miami.? Dali je ruta uvijek ista Zagreb-Paris-Miami ili ima još koja?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Frequent flyer program
« Reply #1 on: 09/November/2010 »
Pozdrav,zanima me u koji ste program učlanjeni i kojim kompanijama najčešće letite za Miami.? Dali je ruta uvijek ista Zagreb-Paris-Miami ili ima još koja?

Ako malo istražiš po webu, primjetit ćeš da i nemaš nekog izbora, odnosno, da je 'Miles & More' optimalna varijanta.

Registriraj se za Miles & More karticu online (LINK). Moći ćeš isprintati/zapisati broj kartice koji ćeš pokazati prilikom check-ina za let preko bilo koje kompanije uključene u program (a to je većina: LINK), a nakon prvih milja na kartici - na kućnu adresu će ti poslati plastičnu verziju kartice. Milje možeš i retroaktivno staviti na karticu, do 6 mjeseci unazad koliko se sjećam.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Frequent flyer program
« Reply #2 on: 09/November/2010 »
Ako malo istražiš po webu, primjetit ćeš da i nemaš nekog izbora, odnosno, da je 'Miles & More' optimalna varijanta.

Registriraj se za Miles & More karticu online (LINK). Moći ćeš isprintati/zapisati broj kartice koji ćeš pokazati prilikom check-ina za let preko bilo koje kompanije uključene u program (a to je većina: LINK), a nakon prvih milja na kartici - na kućnu adresu će ti poslati plastičnu verziju kartice. Milje možeš i retroaktivno staviti na karticu, do 6 mjeseci unazad koliko se sjećam.

Ma učlanjen sam ja u Miles&More ali da ti se baš potrefi da letiš Lufthansom za Miami,hm.. Kad sam išao par puta preko( ne na brod ) letio sam Deltom, Air France-om, i jednom American Airlines, a oni su Skyteam.. Zato sam pitao kojom kompanijom letite preko da znam kombinirat..

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Frequent flyer program
« Reply #3 on: 09/November/2010 »
Ma učlanjen sam ja u Miles&More ali da ti se baš potrefi da letiš Lufthansom za Miami,hm.. Kad sam išao par puta preko( ne na brod ) letio sam Deltom, Air France-om, i jednom American Airlines, a oni su Skyteam.. Zato sam pitao kojom kompanijom letite preko da znam kombinirat..

Pa pazi... ne možeš i ovce i novce.
Ili možeš birati s kojom kompanijom letiš ili ne možeš. Najbolje je da uzmeš obje kartice pa kako budeš mogao 'kombinirati' tako pišeš milje. Ako ti dozvole u kompaniji da biraš kompaniju kojom putuješ - super, a ako ne - imaš drugu karticu.

Evo ti malo štiva: http://www.flyertalk.com/forum/milesbuzz/1055266-sky-team-vs-star-alliance.html
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Frequent flyer program
« Reply #4 on: 09/November/2010 »
Ja sam većinom letio Lufthansom, na liniji Frankfurt - US, a retroaktivno nekada ne radi, tako da poturi karticu prije leta službenici na check-in-u
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)