Author Topic: Pozdrav svima, dipl. inž. strojarstva, 38 g, kadetura??!  (Read 6768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bird

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Imam jedno pitanje za vas. Ja dipl. inž. strojarstva bi plovio. Nisam novi - imam dozvolu za voditelja čamca iz 1988. Radim matrikulu, tj. idem na basic safety training itd. Čitam po internetu već 7 dana no još nisam našao način kako bih ja došao do trećeg inžinjera stroja bez pomorskog staža. Već sam se psihički spremio na ordinary seamen. No ako postoji kakav pripravnički staž ili kadetura molio bih nekoga da me u to uputi.
 :moli:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Ovo je najniža pozicija koju sam našao, a da se možeš prijaviti. Ne znam jel se njihov 'četvrti' računa kao naš 'treći' ili kadet.
Čini mi se da ti je problem OOW (Officer Of the Watch - Engineering) certifikat za koji bi trebao imati 6 mjeseci plovidbe, ako se ne varam.

Mislim, ništa te ne košta da se javiš pa da vidiš kako ide priča dalje.

http://www.seamariner.com/

ID: EO-10-69   Cruise 4th Engineer
Rank: 4/E
Certificates: OOW, ENG1
Vessel Type: Cruise
Experience: Pax
Trip Lengths: 3 Months on / 2 Months off
Trading Area: Europe / USA
Start Date: ASAP
Salary: USD TBC
 mike@seamariner.ltd.uk
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline bird

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Puno hvala. Poslao sam CV.

Da li postoji mogućnost da ja odvolontiram npr. 6 mj. na brodu na željenoj poziciji u zamjenu za kadeturu za to mjesto. Isto bih želio ići prvo na Cruisera. To je ipak grad s par tisuća ljudi. 

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Ne možeš se ukrcati na brod kao asistent stroja jer nisi brodostrojar obrazovan po STCW 95 konvenciji. Sa svojom strukom bojim se da možeš naći samo mjesto mehaničara u stroju, zakonski uvjeti za svaku poziciju su ti ovdje http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6166. Ako nećeš na prekvalifikaciju za brodostrojara onda imaš opciju tako da tražiš mjesto ili deckhanda ili assistant engineera vani na megajahtama jer tako možeš izbjeći hrvatsko licenciranje i licencirati se kroz britanski MCA sustav. Prva strojarska svjedodžba za jahting ti je AEC i sa njom se da naći posla na brodovima do nekih 30m, zatim sa dvije godine iskustva MEOL, i zatim Y4, Y3, Y2, Y1. Sa svakom narednom svjedodžbom opcije u megayachtingu su ti bolje, također preko 75-80% megajahti su MCA flagged vessels tako da ti ove svjedodžbe daju dosta široko tržište, detalje možeš vidjeti na http://www.mcga.gov.uk/c4mca/mcga07-home/workingatsea/mcga-trainingandcert/mcga-yachts/ds-stc-tc-yacht-seatime-eng.htm te ovdje za AEC http://www.bluewateryachting.com/crew-training/courses/engineering/approved-engine-course Također pogledaj i za riječne kruzere na ovom forumu jer tamo možeš biti upravitelj stroja sa svojom strukom, ali lova koliko je meni pozntao je puno, puno manja nego na yachtingu.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Probaj na NCLu - postoji pozicija Engine Cadet, imas dva ugovora i onda nakon ispita ides za 3. strojara...

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Na skoro svim kompanijama ima pozicija engine cadet, problem je druge naravi... Nažalost, zakon je jasan, na hrvatsku matrikulu ne može obaviti kadeturu http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6166, iako se šuška nešto o tome da će se to promijeniti, međutim po postojećem zakonu ne može. sa tom strukom može biti strojar samo na megajhtama po britanskoj MCA šemi licenciranja ili strojar na riječnim kruzerima, na moru ne, jer nije prošao obrazovne sadržaje po STCW 95 konvenciji... također traže mechanical engineers za razne offshore poslove oko platformi, drill shipova, plinovoda i naftovoda, npr kao razne field engineere, painting and coatings inspectore itd. ali to čini mi se prelazi tematske okvire ovog foruma


Časnik stroja odgovornog za stražu u strojarnici sa strojem porivne snage od 750 kW ili jačim (STCW III/1)
Vremensko ograničenje 5 godina

 
Uvjeti

    *
      Više od 18 godina starosti
    *
      Završeno srednjoškolsko obrazovanje brodostrojarskog smjera ili drugog odgovarajućeg smjera u trajanju od najmanje 4 godine, u kojem su obuhvaćeni najmanje sadržaji sukladno programu iz dijela A-III/1 STCW Pravilnika, ili
    *
      Odslušani i položeni svi ispiti prve dvije godine preddiplomskog sveučilišnog studija brodostrojarskog smjera ili drugog odgovarajućeg smjera u kojima su obuhvaćeni najmanje sadržaji sukladno programu iz dijela A-III/1 STCW Pravilnika, ili
    *
      Završen preddiplomski studij brodostrojarskog smjera ili drugog odgovarajućeg smjera u trajanju od tri godine u kojima su obuhvaćeni najmanje sadržaji sukladno programu iz dijela A-III/1 STCW Pravilnika
    *
      Položen ispit sukladno programu iz Priloga C10
    *
      Najmanje 12 mjeseci plovidbene službe u svojstvu vježbenika u strojarnici broda sa strojem porivne snage od 750 kW ili jačim od čega najmanje 6 mjeseci na brodu sa strojem porivne snage od 3000 kW ili jačim
    *
      Udovoljavanje zdravstvenim uvjetima