Author Topic: Pitanja i odgovori za Entertainment Technician (ex. A/V Staff)  (Read 14299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nakon online apliciranja stigao mi mejl sa uputstvom, paswordom i linkom. Ulogujes se, ukljucis kameru i snimanje, i krenes sa odgovorima na postavljena pitanja.

Genijalno. Znači aplicirao si na http://carnivalentertainment.com, stigla daljnja uputstva.
Zanima me taj link gdje obavljaš 2 korak.
Jel se može bar zaviriti tamo, da vidim kako izgleda stranica za login?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
hehe. skonto sam sta tebe zanima.  :D
nista spec. web site sa login opcijom. vrlo jednostavno, samo ocigledno je da nije bas najjeftiniji sajt. znas kad sam zaboravio web adresu, a te automatic mejlove sam obrisao. jbg

update. nasao sam link.

http://hirevue.com/

Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Nakon online apliciranja stigao mi mejl sa uputstvom, paswordom i linkom. Ulogujes se, ukljucis kameru i snimanje, i krenes sa odgovorima na postavljena pitanja. Na neka pitanja imas ponudjene odgovore, a na neka dajes usmeni odgovor. Tipa, sto detaljnije opisi postavku kamera i opreme prilikom intervjua na vanjskim uslovima? I sl.
Zavrsis, i hit submit. Dodje ti automatic response da je tvoj intervju u bazi podataka i da ce te neko iz kompanije kontaktirati. Od apliciranja do intervjua proslo 2 mjeseca, isto koliko i do ovog mejla koji sam ovdje kopirao. Dakle oko 4 mjeseca sav proces, s tim da ne znam ime osobe koja je pregledala moj CV i intervju, a ovim sistemom je moj intervju bio dostupan ne samo jednom rekruteru ili menadzeru. Snimljen, pa mogao je pregledati ko je htjeo.

E druze, ja sam upravo dobio isti taj e-mail pa imam par pitanja za tebe. josh se nisam osudio da pritisnem na taj start interview setup jer nisam bash siguran sta me ocekuje. Iskreno nisam ni ocekivao da ga dobijem, ali eto, za nesto manje od mesec dana dobio. Znaci ti snimish on demand intevju? tako sam skontao, da nije to live, nego odradish pa oni kad odgledaju? Evo upravo citam instrukcije, bice mi jasnije. nego glavno pitanje je za koliko vremena od dobijanja e-maila si ga ti odradio? jesi mozda prihvatio posao i dal znash mozda plate i te stvari?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
E druze, ja sam upravo dobio isti taj e-mail pa imam par pitanja za tebe. josh se nisam osudio da pritisnem na taj start interview setup jer nisam bash siguran sta me ocekuje. Iskreno nisam ni ocekivao da ga dobijem, ali eto, za nesto manje od mesec dana dobio. Znaci ti snimish on demand intevju? tako sam skontao, da nije to live, nego odradish pa oni kad odgledaju? Evo upravo citam instrukcije, bice mi jasnije. nego glavno pitanje je za koliko vremena od dobijanja e-maila si ga ti odradio? jesi mozda prihvatio posao i dal znash mozda plate i te stvari?

Shvatio si dobro. On demand video interview. Sef je postavio dobar youtube link koji objasnjava o kakvom procesu zaposljavanja se radi.
Ja sam odradio taj intervju vec sljedeci dan, a potvrdu da sam prosao sam dobio nakon otprilike mjesec i po dana, ali jos uvijek nisam dobio poziv za ukrcaj. O platama nisam siguran 100%, mada mislim da je 2500$, ali kazem, nisam siguran. Ima na forumu tih informacija, potrazi. Srecno
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Shvatio si dobro. On demand video interview. Sef je postavio dobar youtube link koji objasnjava o kakvom procesu zaposljavanja se radi.
Ja sam odradio taj intervju vec sljedeci dan, a potvrdu da sam prosao sam dobio nakon otprilike mjesec i po dana, ali jos uvijek nisam dobio poziv za ukrcaj. O platama nisam siguran 100%, mada mislim da je 2500$, ali kazem, nisam siguran. Ima na forumu tih informacija, potrazi. Srecno

Hvala ti na odgovori. jesi li prihvatio drugi posao? vidim da si imao par opcija, negde sam gledao po forumu da je nekim ljudima ostala vrata otvorena kad su odbili posao, mislish da je to moguce u ovom slucaju?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Hvala ti na odgovori. jesi li prihvatio drugi posao? vidim da si imao par opcija, negde sam gledao po forumu da je nekim ljudima ostala vrata otvorena kad su odbili posao, mislish da je to moguce u ovom slucaju?

Nisam siguran da ce ti ostati otvorena vrata ukoliko odbijes posao. Tj, mozda i dobijes kurtoaznu poruku tipa javi se kad mognes, ali tvoj fajl ce sigurno biti na dnu nekog sporednog foldera. Ako si vec aplicirao za posao i prosao intervju, i dobio poziv za ukrcaj, onda prihvati to objerucke. Prosto, samo zamijeni pozicije; da si ti poslodavac, i da imas takvog kandidata, kako bi postupio? A imas kandidata na desetine svaki dan..
Pitanje za tebe: Jesi li odradio intervju?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Nisam siguran da ce ti ostati otvorena vrata ukoliko odbijes posao. Tj, mozda i dobijes kurtoaznu poruku tipa javi se kad mognes, ali tvoj fajl ce sigurno biti na dnu nekog sporednog foldera. Ako si vec aplicirao za posao i prosao intervju, i dobio poziv za ukrcaj, onda prihvati to objerucke. Prosto, samo zamijeni pozicije; da si ti poslodavac, i da imas takvog kandidata, kako bi postupio? A imas kandidata na desetine svaki dan..
Pitanje za tebe: Jesi li odradio intervju?

Hvala ti na savetima... nego, nisam uradio intervju josh, shalju mi reminder svaka 2 dana. Josh nemam pojma sta da radim... Malo su mi opcije ogranicene tako da neam pojma... Jesu tebe zvali da idesh mozda?

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Nema na cemu.
Nisu me jos pozvali. A cekam samo 2 i po mjeseca. Nije strasno. Ima ih koji cekaju po pola godine i vise. Pozvace kad se oslobodi pozicija.
Nemas sta da cekas. Samo prostudiraj dobro tehnicka pitanja vezano za poziciju za koju apliciras, provjezbaj engleski, obuci kosulju i kravatu da izgledas formalno, i samo hrabro. I opusteno  naravno :)
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.