Author Topic: kako se krecu plate po svim pozicijama?  (Read 4593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Photographer

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
kako se krecu plate po svim pozicijama?
« on: 16/November/2010 »
Moje pitanje nema veze sa napredovanjem po pozicijama nego po plati.
Naime,citam da je u jednoj istoj firmi,Uniworld-u,plata razlicita na svakom brodu.
Mislim da je u pitanju Luna ta koja je rekla da joj je plata sobarice 700 evra,a
na drugom mestu Ledeni govori o 1000 evra za najnizu poziciju (cleaner).

Da li je to praksa samo u ovoj firmi ili je to normalna stvar?
Zamolio bih nekoga da napise kako se krecu plate po svim pozicijama,
npr. cistac 600-1000e itd.
Ovaj raspon sam stavio zbog gore navedenog primera.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: kako se krecu plate po svim pozicijama?
« Reply #1 on: 16/November/2010 »
Ja mislim da je ovako :)

Plata za Utillity (odnosnbo čistača ) je čini mi se 700 evra, za cabin stew ( odnosno sobaricu ) je takođe 700 evra i na tu osnovicu se dobija tips..kako je Ledeni rekao u rasponu od 600 do 800 evra za mjesec dana, dok cabin stew na sve to dobije još dodatni tips od neki 200 do 300 evra, al' sam od jedne djevojke sa ovog foruma saznao da se za taj dodatni tips moraš baš dobro potruditi! Sve ovo piše na forumu :)
Plate na svim brodovima kompanije Uniworld su iste, odnosno njihove osnovice, ali se tips razlikuje u zavisnosti od veličine brodo tj. od broja putnika koje taj brod može da primi!

Pozdrav..

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: kako se krecu plate po svim pozicijama?
« Reply #2 on: 17/November/2010 »
Ja mislim da je ovako :)

Plata za Utillity (odnosnbo čistača ) je čini mi se 700 evra, za cabin stew ( odnosno sobaricu ) je takođe 700 evra i na tu osnovicu se dobija tips..kako je Ledeni rekao u rasponu od 600 do 800 evra za mjesec dana, dok cabin stew na sve to dobije još dodatni tips od neki 200 do 300 evra, al' sam od jedne djevojke sa ovog foruma saznao da se za taj dodatni tips moraš baš dobro potruditi! Sve ovo piše na forumu :)
Plate na svim brodovima kompanije Uniworld su iste, odnosno njihove osnovice, ali se tips razlikuje u zavisnosti od veličine brodo tj. od broja putnika koje taj brod može da primi!

Pozdrav..

Pozdrav svima,

samo bih htjela nadodati ovdje da tip ovisi naravno o broju putnika, ali najviše o dužini cruisa, što je cruise duži to rijeđe dobiješ tip, pa je suma nešto manja, npr. ja sam radila na River Queen-u, naš cruise je trajao 12/14 dana, a na Ambassadoru 7 dana, pa je logično da ovi drugi dobe više i češće. Što se tiče dodatnog tipa za cabin stew, stvarno se moraš potruditi, jer nisu svi darežljivi, zna se zalomiti stvarno dobar cruise, ali i iznimno loš. Plaće su svim zaposlenicima iste fiksne na svim brodovima, prema ugovoru, a dodaci se razlikuju. Utility ima kao i cabin stew 700 eura, konobari 750 itd.

Pozdrav