Author Topic: Kompanija Riveradvice! [January 01, 2014 River Advice named FleetPro]  (Read 25050 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Pošto se bliži intervju za rad na riječnim brodovima, koji organizuje agencija Riverside, ja bih želio otvoriti temu o kompaniji Riveradvice!

Razlog tome je što agencija Riverside radi odabir kandidata i za ovu kompaniju, aveoma malo se zna o njoj!

Ja bih zamolio sve one iskusne koji su radili ili još uvijek rade na ovoj kompaniji, ali i one koji ne rade a znaju neke informacije, da ih podjele sa nama! Ja sam čitajući ovaj forum shvatio da se Riveradvice ne razlikuje mnogo od Uniworld što se tiče privilegija, osim u veličini plate, pa bi bilo dobro da nam neko ovo malo objasni!

Lijep pozdrav..

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #1 on: 17/November/2010 »
Evo njihovog sajta (dvojezican, na engleskom i nemackom) sa ponudama poslova:



//////////////web izbrisan prelaskom u FleetPro
“Go ahead, make my day”

Offline Photographer

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #2 on: 18/November/2010 »
Costarico me pretekao u otvaranju teme.  :D
Mene zanimaju ne samo plate nego i firme sa kojima River Advice radi jer oni nemaju svoje brodove.
Ovo je spisak flote na koje salju radnike:

MS Alemannia
MS Avalon Affinity
MS Avalon Creativity
MS Avalon Felicity
MS Avalon Luminary
MS Avalon Scenery
MS Bellissima
MS Britannia
MS Casanova
MS Cézanne
MS Excellence Rhône
MS Fidelio
MS Frédéric Chopin
MS Heidelberg
MS Johannes Brahms
MS Katharina von Bora
MS Königstein
MS Olympia
MS Princesse de Provence
MS Rembrandt
MS River Art
MS River Explorer
MS River Navigator
MS River Odyssey
MS Sound of Music
MS Spirit of Caledonia

Mislim da neki brodovi pripadaju firmi Avalon waterways,ali nisam siguran.

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #3 on: 17/December/2010 »
sto se plata tice one su malo manje ngo na uniworldu
utility 750e+tips
junior cheff 750e+tips
cheff de party 1200+tips
housekeepeng od 650 do 750e+tips
night watch na mom brodu ms soun of music 600e+tips
muzicar ima dnevno 60e+tips

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #4 on: 17/December/2010 »
Jel zna neko kolike su otprilike sanse da prodjes intervju za Riveradvice i da dobijes posao?Koliko sam ja razumeo ove iz Riverside,vece su nego za Uniworld.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #5 on: 18/December/2010 »
RAS ja bih ti savjetovao da puno ne razmišljaš o tome, nego da svoj CV dobro naštrebaš na engleskom i za tebe nema frke.. To razmišljanje ti je samo dodatno opterećenje! I ja sam postavljao isto pitanje i skontao da nema pravila, ništa lakše nećemo proći za Riveradvice negoli za Uniworld, jer ako im trebaš i ako zadovoljavaš osnovne zahtjeve oni će te primiti! Jedino što ja mislim da ljudi koji se prijave za poziciju Utility imaju puno veće šanse da prođu intervju od drugih pozicija iz razloga što je to najteža pozicija na brodu i vjerujem da tu ljudi treba tokom cijele godine!

Samo engleski dobro uvježbat, da što sigurnije djeluješ na intervjuu!

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #6 on: 28/June/2012 »
Da li neko moze jos sta da kaze o ovoj temi npr za konobare jer cu tu izgleda da letim brzo!
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #7 on: 25/July/2012 »
Da li neko moze jos sta da kaze o ovoj temi npr za konobare jer cu tu izgleda da letim brzo!

Na koji brod ideš, imam ja prijatelja na "MS Frederic Chopin"?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #8 on: 27/December/2013 »
Koliko sam ja shvatio ovo nije tipična agencija, već više kao neka ship management kompanija? Uzmu brod u najam i onda upravljaju s njim kao da je njihov?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #9 on: 27/December/2013 »
Rocco to nije agencija to je kompanija i to ogromna..odnosno najveca rijecna kompanija..to je skup malih kompanija..recimo nesto kao carnival na oceanu!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #10 on: 27/December/2013 »
Mislim da je ovo ipak nešto posve drukčije od Carnivala jer oni ne posjeduju sve to, već samo time upravljaju, mislim da bi najispravniji nazivnik  bio ship management kompanija. Dakle tamo na njihovom siteu piše "Managed Companies", što bi po meni značilo da ih oni ne posjeduju već su im samo dani na upravljanje. Isto tako, imaš i rubriku "Operated Vessels" gdje se radi o brodovima drugih kompanija. Uglavnom, koliko ja vidim, oni su brodska kompaniaj koja posuđuje tuđe brodove umjesto da posjeduje svoje vlastite, ima nekih dodirnih točaka s charterom. 

Offline Sux

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #11 on: 14/January/2014 »
Mislim da je ovo ipak nešto posve drukčije od Carnivala jer oni ne posjeduju sve to, već samo time upravljaju, mislim da bi najispravniji nazivnik  bio ship management kompanija. Dakle tamo na njihovom siteu piše "Managed Companies", što bi po meni značilo da ih oni ne posjeduju već su im samo dani na upravljanje. Isto tako, imaš i rubriku "Operated Vessels" gdje se radi o brodovima drugih kompanija. Uglavnom, koliko ja vidim, oni su brodska kompaniaj koja posuđuje tuđe brodove umjesto da posjeduje svoje vlastite, ima nekih dodirnih točaka s charterom. 
ja sam radio 4 godine za riveravice kao prvo bar waiter,a poslije kao barkeeper....riveradvice je svicarska nazovimo kompanija koja radi catering za druge kompanije koje se nemaju uslove kojima bi regrutirali takav kadar...npr nicko tours iz stuttgarta ima 30 brodova na kojima im riveradvice i jos neke druge kompanije rade catering,a oni imaju svog cruise directora i salju svoje goste,a mi radimo prema standardima koje su nam oni dali...to znaci ako nicko tours zeli imat kaffee zeit pola sata,i zeli 3 razlicite vrste kolaca mi tako radimo...eto nadam se da vam je sad malo jasnije,ukratko catering firma koja radi za firme koje nemaju svoj kadar,a ima ih dosta takvih....

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #12 on: 15/January/2014 »
Kontaktirao sam ih za poziciju recepcionera, odgovorio mi je Muhamad Suhaimi Bin Ahmad (???), Human Resources Officer, s nekog ciparskog maila. I kaže on meni ovo:

Quote
Many thanks for your application and your interest in our company.

Following positions are being recruited only through the agencies, which are forwarding relevant documentations to us:

Receptionist
Night Auditor
Chef de Partie
Junior Chef
Utility
Waiter
Barkeeper
1. Cabin Steward/ess
Cabin Steward/ess
Laundry Steward/ess

Applicants for all positions, who are not EU citizens,  are being recruited only through the agencies ( in attachment), which are forwarding relevant documentations to us.

This is a standard procedure in our company.

U attachmentu je popis od 11 agencija. Meni je najbliža u Grazu, mnogima od vas će možda biti ona u Budimpešti. Feron se ne spominje.

Offline Sux

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #13 on: 15/January/2014 »
Kontaktirao sam ih za poziciju recepcionera, odgovorio mi je Muhamad Suhaimi Bin Ahmad (???), Human Resources Officer, s nekog ciparskog maila. I kaže on meni ovo:

U attachmentu je popis od 11 agencija. Meni je najbliža u Grazu, mnogima od vas će možda biti ona u Budimpešti. Feron se ne spominje.
pa bivsi riveside je radio s njima a onda su mene prebacili u budimpestu u crew agency,koji me uopce nisu kontaktirali ili bilo sta napravili....mislim ja sad cekam da se ukrcam na seabournov neki brod... :run: ,al ako planiras ic radit na rijeke jedina kompanija koju bi ti preporucio je viking,posto viking sam radi sve,a to je na rijekama jako bitno,i mislim da viking ima puno bolju strukturu osoblja,tj tvojih buducih kolega...pojednostavljeno,nece ti se desavat da dobijes kolegu u restoranu koji je tamo samo zato sto nema ko drugi radit i ne prica ni jedan strani jezik....a to za tebe znaci da ces morat ti umjesto njega dok ne dodje netko ko zna radit...taj gosp Muhamad je neki novi posto ih u cipru mjenjaju ko carape,a sad da se bas mora preko agencije neznam,znam da river nautik koji je drugi dio river advicea,ili river cateringa kako god zaposljava sam,posto se firma prije neke 2 godine podijelila na nauticki dio koji ima drugacije(svicarske ugovore) i na hotelsku posadu koja nema svicarske ugovore,vec ciparske...meni osobno je riveradvicea bilo previse,nikad mi nisu izasli u susret,sve sto sam trazio su odbili,nakon 4 godine nisam dobio cent vise,i princip je ako hoces radit radi,ako ne znas gdje je gangway,tako da neznam...mislim dotako sam se samo par tocki,al ima tu puno toga zasto je bolje radit za kompaniju koja sve radi sama...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija Riveradvice!
« Reply #14 on: 15/January/2014 »
Mislio sam kontaktirati taj Crew Agenvy, ali im je sve na mađarskom, ništa nije prevedeno na egneski, tako da ni uz najbolju volju ne znam kako. Očito ih ne zanimaju kandidati van Mađarske pa očito nema smisla pokušavati. Pokušati ću s tim Blackrockom iz Graza, i to je to.

Znam ja da je Viking najjači, ali čini se da sam malo zakasnio jer trenutno ne traže skoro pa ništa. Znam i da su kompanije koje nude švicarske ugovore puno poželjnije, ali s obzirom da pucam na poziciju koja nije toliko masovna kao recimo, konobari, kuhari i sobari, mmislim da ne bih trebao biti pretjerano izbirljiv što se kompanija tiče. Meni je najbitnije da steknem brodsko iskustvo na toj poziciji, morski ili riječni cruiiser, svejedno), pa ako ne valja, lako prijeđem na bolju kompaniju nakon ugovor-dva. Prošli put sam se više fokusirao na to da odem na dobru kompaniju nego na to da dobijem poziciju koju želim, pa sam u međuvremenu zaključio da bi trebalo biti obratno.