Author Topic: MS Sound of Music, Junior Chef  (Read 4245 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
MS Sound of Music, Junior Chef
« on: 17/November/2010 »

I kad sam skroz odustao skoro godinu dana posle intervjua, pozvao me Damir iz Riversidea i ponudio mi zimsku sezonu :run: od oko 2 meseca.
Ja pristao ::yes:: , stigao ugovor :D , podneo zahtev za vizu cekam vizu i kartu kazu da mi je ukrcavanje cca 24.11 na brod MS Sound of Music u Baselu.
Ja sam konkurisao za Junior Chef poziciju iu Damir mi je rekao ako se pokazem na zimskom ugovoru mogu mi odma na brodu produziti za narednu sezonu. Tako da dragi moreplovci ne odustajte.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #1 on: 17/November/2010 »
Cestitam  :uzdravlje:
Zapni ta 2 mjeseca da se dobro pokazes.
Pisi koliko ces zaradjivati i koliko slobodnog vremena ces imati, ... mozda netko od veterana zna?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #2 on: 17/November/2010 »
Hvala na cestitkama sefe.
Sto se plate tice u ugovuru mi pise 750e+tips pa videcemo koliko ce biti tipsa.
Ali u svakom slucaju j akuhinju volim a videcemo koliko ima mesta za napredovanje.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #3 on: 21/November/2010 »
Sretno,plaća junior chefa na uniworldu je 850€+tip,poprilično težak posao,ali ja govorim u mojoj kompaniji,sretno još jednom!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #4 on: 21/November/2010 »
Ledeni posto mi je ovo prvi odlazak na brod jel bi mogao da mi objasnis sta je konkretno zaduzenje junior cheffa

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #5 on: 11/December/2010 »
evo posto sam sa tek sad dokopao neta da se javim.
stose tice recnih brodovq moje utisak je veoma pozitivan.ja sam na poziciji junior chef zaduzen sam za deserte a pomazem svima u kuhinji aktivno se radi 8-9 sati dvokratno moze i vise zavisi od duzine kruza i kolicine gostiju.ja na brodu imam jos dva momka s nasih prostora a ostatak posade su pola bugari pola madjari i par nemaco po koji rumun.tips shodno kolicini posla jer od 7 dvodnevnih kruzova je oko 200e znaci oko 100 nedeljno.ali to je zato sto su gosti na brodu svajcarci,inace ako se upadne na bro sa amerima tu je tips i do 200e nedeljno.sto se tice pozicija na brodu najvise se radi u baru i po 13sati a baksis slab jer gosti uglavnom ostavljaju kolektivni tips,dosta se radi i u restoranu oko 10sati,najlakse je u hosekeepeingu,kuhinji,night watch koji samo bleji nocu rtecepcija koja samo bleji danju,i naravno spa posto oni uglavnom ne rade svoj posao vec pomazu housekeepingu i konobarima(poliraju escajg).to je u sustini to dosta zavisi od ekipe u koju upadnes na drugom brodu momak is srbije isto kuvar sam je sa madjarima i onda ga cimaju po ceo dan radi i po 11-12 sati.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #6 on: 11/December/2010 »
Bravo..a ti onda govoriš i njemački pored engleskog ako si upao na brod gdje su gosti Švajcarci?
E da a jel' bi mogao da nam kažeš kolike su plate na tvojoj kompaniji, kao što je Ledeni napisao za Uniworld?

Pozdrav..

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #7 on: 17/December/2010 »
Ja pricam samo engleski ali crew prica mesovito i engleski i nemacki ali jezik i nije kljucan na mom brodu je bilo par konobara koji ne znaju engleski a radili su normalno sa svajcarcima

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #8 on: 04/January/2011 »
Evo posle zavrsenog ugovora na putu kuci, dok je sveze da sumiram utiske.
Ovih mesec i po dana posla ostavilo je na mene veoma pozitivan utisak :yahoo: sto se tice recnih brodova :plovim:, i kompanije Riveradvice.
Ljudi na brodu su bili korektni , crew jw bio ok, posla je bilo ali i para.
Bolje je raditi na brodovima sa engleskim govornim podrucjem jer je tips duplo bolji, ovde je u proseku bio 100e nedeljno, sto i nije tako lose.
Ako neko ima neko pitanje tu sam b00/

Offline sikimaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: MS Sound of Music, Junior Chef
« Reply #9 on: 01/May/2011 »
ja treba da idem da radim kao chef de partie na advice ali jos ne znam koji brod... pa ako ima neko neki savet i iskusstvo neka javne