Author Topic: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival  (Read 5150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« on: 17/November/2010 »
Korisničko ime: dejanasrb
Država: Srbija
Spol: Ž
Kompanija: Carnival
Pozicija: Asst. Waitress


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvo sam cula od mojih prvih komsija koji vec godinama rade za Crystal Cruises.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Putovanje u u zemlje i na mesta koje ne bih mogla da priustim ma kojim poslom se bavila u svojoj zemlji,
Novac koji bih mogla da ustedim I neki vid avanturizma….jer ipak je to velika avantura!

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power,jer su  vecina ljudi sa ovog foruma isli preko te agencije I nekako mi je bila najbliza.
Svima preporucujem EP I Gospodina Sinisu Golca.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival, jer su tad ukrcavali na te brodove, asst waitress jer su to tad primali!
Za kompaniju se ne kajem, a za poziciju se kajem svakog dana sto sam prihvatila.Mogla sam dobiti mnooogo lakse radno mesto, cak I za mnogo vece pare!Al’ dobro, preko trnja do zvezda  :D

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Trajao je minut, I odmah mi je gospodin Eric rekao da sam prosla.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1100 evra…mozda I malo jace

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poslusala sam savet ljudi sa foruma koji su napisali da treba poneti sto manje stvari! Ali evo da kazem zvanicno savet svim devojkama: Poneti osnovnu kozmetiku za mesec-2 dana, puno kozmetike za kosu I farbe poneti od kuce jer je daleko kvalitetnija od americke, fen za kosu kupiti u americi jer je dzaba a I zbog uticnice, poneti bar 15 pari pamucnih crnih carapa, puuuno vesa klasicnog-udobnog, jednu pidzamu, 2 -3 majice, jedne pantalone I patike!
Verujte mi da je I ovo puno! Toliko cete stvari kupiti da cete jedva dovuci! A prvi mesec cete samo spavati tako da sve imate! I jos nesto jako bitno, devojke kupite depilator ovde jer ga tamo nema nigde! Ja jedva nasla na amazonu pa dok sam nasla karticu da kupim…ma komplikovano bre!! To je za sve devojke MUST HAVE I ne zaboravite to nikako!

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Razocarano, ali zbog broda koji sam dobila! Luke mi se nisu svidele u koje cemo ici, poslednje sto sam zelela da vidim su Bahami, a gledala sam ih konstantno 8 meseci! Smor!
Posao nije bio tezak, ljudi su bili smesni I brzo sam se uklopila! Ruskinje I Beloruskinje, ma koliko da su mi isle na zivce kasnije, u pocetku su mi maximalno izlazile u susret savetima, uputstvima…
Najveci problem mi je bilo ustajanje ujutru, bol u nogama od cipela I hronican umor I neispavanst! Svi su mi govorili da ce to proci za 2-3 nedelje samo da izdrzim….i stvarno je tako bilo!

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
:D  :D  :D Pa…rekli su dobrodosla! Ja rekla-bolje vas nasla  :D
Ja organski ne podnosim taj americki sistem menadzmenta, mada moram da priznam da sam mnogo naucila samo posmatrajuci oko sebe! Tamo je sve obican sablon koji se ponavlja konstantno, nema sta da te iznenadi.
Imas te treninge koje moras da odradis I to je to! Sto pre to obavis, pre ce te ostaviti na miru!
Za kompaniju mi smo samo broj…I to je to! A svi smo dobrodosli, kostamo ih kao jedna guma na automobilu  :D

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, Ruskinje I Beloruskinje! A bilo je I dosta nasih koji su me u startu uputili kako biti mamagajo  :D
Mene su odmah drugi dan ubacili u petty officer mess da radim sama, a nisam imala blage gde se sta nalazi na brodu! F&B Manager je jeo tu sa ostalim nadredjenima bez obzira sto im je mesto u officer ili captain messu pa sam bas imala tremu prvih dana! Nemam blage a sve se ocekuje od mene! Brzo sam skontala sta I kako i sve je bilo ok.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ja se stvarno nisam osecala kao da sam ogranicena bilo cime! Kabina mi je bila ok bez obzira na velicinu I ako si uredan nema nikakvih problema! Tamo samo spavas I odmaras mozak muzikom I filmicem! Stvarno je napravljena tako da imas dovoljno prostora ako si uredan….a to se ocekuje od tebe tamo I stvarno su jako ceste provere.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne, ni blizu! Ali bolje ista nego nista…bice bolje drugi put!

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, ali nema pravila, to je individualno. Treba imati menadzera tvoje ili bratske ti nacionalnosti, malo srece I puno losih ili komlikovanih okolnosti u kompaniji. Mada, uverila sam se da je na Carnivalu sve moguce. Sve sto zamislis, samo potegni veze I ima da se ostvari! Da, veze su najbitnije, treba sa svima biti cool.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Prva dva meseca super, a kasnije sam nasla bolje drustvo….tj….drugara  :D , pa sam slabo isla u crew bar. Ali dobro, ipak mi je tad bilo bolje nego prva dva meseca  :D

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Sa svih kontinenata , iz 58 razlicitih zemalja, iz razlicitih kultura, razlicite vere, boje koze, razlicitih navika, ukusa, zelja i razlicitih razloga dolaska na brod! Mada….svi smo bili isti! Postojali su klanovi, svako sa svojima, ali ipak smo se svi druzili, ucili reci na drugom jeziku I tako se zezali!
Ljudi su divni na svim krajevima sveta! Divno iskustvo rada sa svima njima.

  • Kako biste opisali putnike?
Uf….vecinom jaaaaako debeli, alavi I ponekad jako zahtevni. Samo misle o hrani, zale se na sve I svasta I licemerni su. Nisam bas odusevljena sa putnicima, mada uvek naidju I jako fini ljudi koji te oduseve!

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno! Sve sto sam zelela da vidim, videla sam 10 puta u toku ugovora. Imas vremena I za muzeje, restorane, shopping svuda…. Ma bas sve zivo. Ipak, 8 meseci si na brodu, ne mozes propustiti neku luku sve I da hoces.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Regency mall u Jacksonvillu, Starbacks u Key Westu pre Rossa, Kineski restoran u Nassau…..i jedan filipinski zbog neta I neki kafic kod Senor Frogsa mislim da se Joe zove!

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Stalno ti je leto, nema zime! Usavrsis jezik, proputujes svet I skontas ga malo bolje.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Razdvojenost od porodice I prijatelja

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno da! Zato sto ce im ovde proci mladost, a gde ste bili I sta ste videli!!! Treba svako da ide ko nema decu, jer to se ne radi zbog drugih vec zbog sebe! Shvatices tamo, u onoj kabini velicine kutije sibica, koliko ti je ustvari malo potrebno da bi bio srecan! Tada ce nova nokia od 500 evra I patike od 200 izgubiti smisao.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pamet u glavu I ne odustajte! Idite tamo da se provedete, ali stedite! Ne radite vise od onog sto vam kazu da uradite I ukrcajte se na brod bez predrasuda o ljudima! Uspecete sigurno!

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Odmah od prve plate kupite foto aparat I slikajte sve zivo! Ipak idete na Karibe….a unuci to moraju da vide jednog dana  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #1 on: 15/February/2011 »
Nice,prosao sam to sve i te mamagajo i***te,i mislim da si u pravu i generalno moje je misljenje a i stav na brodu biuo-sa svojima se druzi i popij kafu i pice ali kad radis sto dalje od njih i od ruskinja.Sa njima nema promotiona

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #2 on: 15/February/2011 »
Nice,prosao sam to sve i te mamagajo i***te,i mislim da si u pravu i generalno moje je misljenje a i stav na brodu biuo-sa svojima se druzi i popij kafu i pice ali kad radis sto dalje od njih i od ruskinja.Sa njima nema promotiona

zasto dalje od nasih kad se radi i od ruskinja zasto nebi bilo promotiona? mora biti razlog  b00/

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #3 on: 15/February/2011 »
pa zato sto nece da rade,nasi ljudi manje vise,pola ih je mamagajo sa geslom-ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi,a kao ilustracija od 15 ljudi koji su bili samnom u miamiu u hotelu nakon 3 mjeseca ostalo je raditi samo nas 4.onda i ono sto ostane na brodu je u tom fazonu nerada izvlacenja itd.A ruskinje,one su posebna prica,sa lakta na lakat,samo su u grupama i nesto sapucu,nista brate ne rade,a ako si na brod dosao kao ja sa jednostavnim ciljem PROMOTION,onda ako su ti navedeni u timu,tebe nema nigdje.Na brodu postoji nekoliko popularnih fraza a jedna od njih je-posao mora biti odradjen.Zamisli se u ekipi sa dve tri ruskinje i dvoje nasih neradnika,imate posao bitan za uraditi a oni se samo nesto vrte u krug,kao neznaju sta i kako treba???Imas izbor,raditi posao za sve njih kako bi ostvario svoj cilj,ili biti kao oni i miljama daleko od promocije.E sad ,molim te nemoj pogresno shvatiti ovaj moj komentar,ali je slika onog sto sam vidio licno a i u razgovoru sa jos nekjoliko drugova koji su po brodovima kojekuda smo dosli do istog zakljucka.Naravno cast izuzecima,koji se btw prepoznaju ali sto dalje od nasih i ruskinja ako zelis promociju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #4 on: 15/February/2011 »
malidjecak, rumunjke si zaboravio oblatit, to je isto popularna teza.

ljudi nema smisla generalizirati, meni su ruskinje i naši ljudi bili najbolji  :party:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #5 on: 15/February/2011 »
Ok,vidis meni su Rumuni bili najbolji,ostao sam sa nekoliko njih u kontaktu,a nisam htjeo i mislio generalizovati,iznio sam svoje ne misljenje vec iskustvo,koje je takvo i nepobitno.Jako je lose kad dodjes na drugi kraj svijeta i uzdas se u svoje ljude,a od njih na kraju nikakve vajde.U mom slucaju,udjes u crew mess,svi sjede zajedno tj u grupama sa svojima filipinci,idijci,indonezani,svi su zajedno samo nasi ljudi a pod nasi mislim na ex yu sjede po dvoje i po citavom restoranu.Tuzno i ponekad pateticno

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #6 on: 15/February/2011 »
Ok,vidis meni su Rumuni bili najbolji
:pop1: :pop1:

Nema sta  :haha:

Vidi se da je decko veteran, odradio je citav 1 ugovor  :yeah:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #7 on: 15/February/2011 »
pa zato sto nece da rade,nasi ljudi manje vise,pola ih je mamagajo sa geslom-ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi,a kao ilustracija od 15 ljudi koji su bili samnom u miamiu u hotelu nakon 3 mjeseca ostalo je raditi samo nas 4.onda i ono sto ostane na brodu je u tom fazonu nerada izvlacenja itd.A ruskinje,one su posebna prica,sa lakta na lakat,samo su u grupama i nesto sapucu,nista brate ne rade,a ako si na brod dosao kao ja sa jednostavnim ciljem PROMOTION,onda ako su ti navedeni u timu,tebe nema nigdje.Na brodu postoji nekoliko popularnih fraza a jedna od njih je-posao mora biti odradjen.Zamisli se u ekipi sa dve tri ruskinje i dvoje nasih neradnika,imate posao bitan za uraditi a oni se samo nesto vrte u krug,kao neznaju sta i kako treba???Imas izbor,raditi posao za sve njih kako bi ostvario svoj cilj,ili biti kao oni i miljama daleko od promocije.E sad ,molim te nemoj pogresno shvatiti ovaj moj komentar,ali je slika onog sto sam vidio licno a i u razgovoru sa jos nekjoliko drugova koji su po brodovima kojekuda smo dosli do istog zakljucka.Naravno cast izuzecima,koji se btw prepoznaju ali sto dalje od nasih i ruskinja ako zelis promociju.

Kuzim,kuzim prakticki moras jesti g*o*na radi njih da bi dosao do svojeg cilja a to je nesto najgore mrzim kad se radi a neko zabušava  :tuctuc:

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: dejanasrb, Asst Waitress, Carnival
« Reply #8 on: 15/February/2011 »
Seaman,nisam ja kriv nekima sto im trbaju visestruki ugovori da skontaju sta i kako na brodu,a nisam odradio jedan ugovor kao sto tvrdis no;;; :run: :banana: