Author Topic: Lightman (Carnival Entertainment Technician - Lights)  (Read 3418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Silver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Bok svima!  :uzdravlje:
Ukratko da se predstavim, rođen i živim u ZG, radio svakakve poslove, inače po struci informatičar, trenutno radim u gradskoj upravi.
Razmišljam o promjeni posla, a ideja o odlasku na brod mi je pala na pamet prije par godina, sad sam napokon stisnuo jaja i odlučio to izrealizirati. Čvrsto sam to odlučio :)
Najinteresantniji mi se čini posao lightmana, jer sam radio kao lightman nekoliko godina i imam iskustva u tom poslu (moving heads, scanneri, laseri, i sva ostala oprema, da ne nabrajam). Interesiraju me iskustva iz prve ruke, ili u najmanju ruku ako znate nekog lightmana, opis posla mi je jasan, znam kolika je lova (bio sam u Uspinjači, Empl. Power), no zanima me kakav je konkretno posao, pretpostavljam da se radi s GRO opreme, da li se radi solo ili vas je više u teamu itd.
Bio sam, kao što rekoh, u Uspinjači, u ponedjeljak nosim ostatak potrebnih papira. CV je gotov, samo ga moram još malo prepraviti.
Kolika je šansa da se dobije taj posao, koliko se sati dnevno radi (to pitam više informativno, spreman sam na spartanski odnos prema radu, pročitao sam valjda cijeli forum i znam da nije sve cookies and cream, ali to nisam ni očekivao  ;D)
Za nekih mjesec dana bih trebao imati interview s g. Lebarićem (ako sam dobro zapamtio prezime). Vidim da je popis opreme, tj. proizvođača prilično opširan, tako da je velika vjerojatnost susreta sa stvarima s kojima možda i nemam iskustva, da li se očekuje da sam potpuno pečen (što bih mogao reći da i jesam, ali u Hrvatskoj se ne radi sa svim tim proizvođačima) ili te netko ipak uputi u posao bar prvih nekoliko dana/tjedana?
Eto, oprostite na podužem postu, no htio bih se informirati, odluka je pala a ja sam toliko siguran u sebe da znam da ću dobiti taj posao (iako ću vjerojatno trebati čekati)
I da, kako se pripremiti za interview? Da štrebam malo o opremi itd.?

Offline Silver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Lightman (Carnival Entertainment Technician - Lights)
« Reply #1 on: 27/November/2010 »
Očito nitko ništa  :D
Ajde onda drugo pitanje,kad prođem interview, koliko bih maksimalno čekati ukrcaj? Da li je to kad dulje od recimo 6 mjeseci?

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Silver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Lightman (Carnival Entertainment Technician - Lights)
« Reply #4 on: 28/November/2010 »
Hvala na linkovima i sorry na postavljanju tog pitanja, opet  :)

BTW imate li IKAKVIH saznanja o ovoj poziciji? Mogućnost napredovanja? Početna plaća je solidna

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Lightman (Carnival Entertainment Technician - Lights)
« Reply #5 on: 28/November/2010 »
gle....nemoj previše ispitivat,nego ako hoćeš pravac EP...osobno je ispred mene bio dečko koji je išao za navedenu poziciju,dobio papire,vizu sve 5,kartu za Miami,sve mu objasnili i  "snađi se druže"...ovdje ti neće puno ljudi pmoć,jer je pozicija "rijetka" nego pravac di sam reko i sretno ;)
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Lightman (Carnival Entertainment Technician - Lights)
« Reply #6 on: 02/December/2010 »
Evo i ja radim kao light i sound tehničar već više godina i certificirani sam rigger i penjač, sada pičim nešto manje gaža jer sam se vratio na faks (pomorski) čak me je bilo pucalo da odem na cruiser radit taj posao šta bi imalo neke prednosti (nema jeb***og load in/ load outa, nema vožnje kombija/kamiona od gaže do gaže, struja je za svaki event uvik ista nema prištekavanja "repeka" itd.) ali sam skužio da su novci isti kao i u firmi mi što ih imam kad sam ful u poslu, oko 1500 USD, plus ovo što sam ja gledao tražili su minimum tri godine kazališnog iskustva wtf da mogu to skupit ne bi mi ni trebao eventualno kruzer nego bi ostao u kazalištu, a ne po terenu...  :haha: sad liti pičim jahte zimi faks i koncerti i nije loše. Ako tko upadne ili zna što o tom poslu na kruzeru neka posta, šta više naših bude radilo taj posao tamo bit će bolje za naše u cjelini. Znam dosta naših nezaposlenih ili poluzaposlenih tehničaras i rado bih proslijedio info ako ga bude  :uzdravlje:

Offline Tonnwerk

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
 :uzdravlje:
bas zanimljivo, ja trenutno tražim također ukrcaj za sound tech-a,
imam iskustva i školu, a imam brodsko iskustvo, bio sam stage manager na manjem brodu

vidim da suzana (a priori) oglasava posredništvo za te pozicije, zanima me dali
se itko na ovom forumu uspio preko nje ukrcati...za tu branšu naravno