Author Topic: Potrebna pomoc, kakve su mi sanse da dobijem posao?  (Read 3494 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IvanaL.

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima!
Imam nekoliko pitanja vezanih za prijavu za poslove na brodu. Intresuje me kakve su mi sanse da dobijem posao kao Shopp ass. ili neki drugi Staff job.
Apsolvent sam na Filoloskom fakultetu i trebalo bi da zavrsim u januaru sledece godine. Govorim tecno engleski, a spanski na nivou osnovne konverzacije. Sto se tice iskustva, radila sam u teretani i jedno vreme na trafici, a letos sam radila kao promoterka za Apatinsku pivaru. Problem je u tome sto nigde nisam bila prijavljena, pa ne postoje zvanicni podaci o mom radu... Da li to napisati kao iskustvo u CV?
Mozete li mi dati savet za koju poziciju da se prijavim i koja agencija je najpouzdanija? Ili je dobro prijaviti se u vise kompanija? Moram da napomenem da sam slala mail Sinisi i da mi je on rekao da bih bez iskustva mogla da radim samo na entry pozicijama, a da me on tu "ne vidi". Stvarno zelim da radim na brodu i nece mi predstavljati nikakav problem da pocnem od nule ako mogu da napredujem!
Jos me interesuje obuka za STCW95- da li se ona radi po dobijenom poslu ili pre?
Izvinjavam se sto pitam ono sto je neko mozda pitao vec, ali forum je zaista veliki i nisam stigla sve da procitam.
Hvala!

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc
« Reply #1 on: 27/November/2010 »
Najbolje da pitas agenciju.Koliko ja znam na RCCL-u nema mesta FULL je +ima njih dosta koji cekaju za tu poziciju.

peanutz

  • Guest
Re: Potrebna pomoc
« Reply #2 on: 27/November/2010 »
Javi se u Invermore, prijavi se za Starboard, navodno intervju tek posle januara. A do januara probaj da nadjes neke preporuke iz parfimerija ili nesto slicno(koje se ne proveravaju wink wink) i idi lepo na neki seminar o direktnoj prodaji i nemas frke.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Potrebna pomoc, kakve su mi sanse da dobijem posao?
« Reply #3 on: 27/November/2010 »
peanutz je dobro napisao ...

Ne vidim kako netko curi sa filoloskim fakultetom i znanjem engleskoga može reći da ju ne vidi na entry level poslu_
Možeš birati entry level posao, samo se dobro pripremi za interview, ušminkaj CV, ne navodi nerelevantna iskustva (nisu važna), uveličaj ovo što si radila kao promoter (velika veza sa prodajom) i prijavi se na nekoliko agencija.

Nekakve pisane preporuke bi isto koristile
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc, kakve su mi sanse da dobijem posao?
« Reply #4 on: 27/November/2010 »
Obavezno zvrcni i Kouzon. Koliko znam, odnosno kako su oni rekli, uskoro se ocekuje veliki broj pozicija za MSC. Kod njih bi sa drugim jezikom trebalo da prodjes glat, ako 'upeglas' CV.

Offline IvanaL.

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc, kakve su mi sanse da dobijem posao?
« Reply #5 on: 27/November/2010 »
Hvala puno na savetima, naci cu preporuke pa u akciju :)