Author Topic: Izvinjavam se ako se ponavljam  (Read 2225 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Izvinjavam se ako se ponavljam
« on: 29/November/2010 »
Veliki pozdrav Sefu foruma i svim forumasima.Ne samo da sam nov na ovom forumu,vec mi je ovo i prvi forum uopste,tako da se nadam da ce mi biti oprosteno ako budem pravio neke greske koje su iskusnim forumasima nezamislive.
Zovem se Mica(c-kao cilim)imam 27 godina i veoma sam zainteresovan za odlazak na brod.
Nameravam procitati ceo forum,jer sam na blic gledanje video da ima sve sto mi treba.Jedini problem je sto sad nemam bas puno vremena...
Mene,za pocetak zanima sledece:Da li imam realne sanse da dobijem posao?

-Imam 27 godina,ali jako malo radnog staza(upisanog u radnu knjizicu)
-Poslovi koje sam radio nemaju nikakve veze sa turizmom i ugostiteljstvom
-Znanje engleskog jezika mi je vrlo dobro(usavrsavam se preko nekog kursa i malo mi fali da moj engleski bude tecan)

Koja pozicija bi u mom slucaju bila najbolja?(spreman sam da pocnem i od najnize pozicije)

Da li su neke sitne prevare dozvoljene,a sve u cilju poboljsavanja sansi za dobitak posla(npr.malo friziranje biografije)
Meni,u principu,nije bitna ni kompanija,nipozicija na brodu,samo mi je bitno da sto pre pocnem da radim t.j da se sto pre ukrcam na brod...

Jos jednom veliki pozdrav svima,i unapred sam zahvalan na odgovoru.Trudicu se da procitam ceo forum,i da ne gnjavim sa bespotrebnim pitanjima...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Izvinjavam se ako se ponavljam
« Reply #1 on: 03/December/2010 »
Mene,za pocetak zanima sledece:Da li imam realne sanse da dobijem posao?

-Imam 27 godina,ali jako malo radnog staza(upisanog u radnu knjizicu)
-Poslovi koje sam radio nemaju nikakve veze sa turizmom i ugostiteljstvom
-Znanje engleskog jezika mi je vrlo dobro(usavrsavam se preko nekog kursa i malo mi fali da moj engleski bude tecan)

Koja pozicija bi u mom slucaju bila najbolja?(spreman sam da pocnem i od najnize pozicije)

Da li su neke sitne prevare dozvoljene,a sve u cilju poboljsavanja sansi za dobitak posla(npr.malo friziranje biografije)
Meni,u principu,nije bitna ni kompanija,nipozicija na brodu,samo mi je bitno da sto pre pocnem da radim t.j da se sto pre ukrcam na brod...

Idem u ponedeljak u Safe cruise,i u Sea agency,pa cu videti sta mi oni kazu,ali voleo bih da mi neko da misljenje na ova moja pitanjca...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Izvinjavam se ako se ponavljam
« Reply #2 on: 03/December/2010 »
Kojim si se poslovima bavio, moras biti konkretniji.

A vremena za citanje foruma uvek ima, samo ga treba naci  :rtfm:

peanutz

  • Guest
Re: Izvinjavam se ako se ponavljam
« Reply #3 on: 03/December/2010 »
Bolje ti procitaj opise pozicija na forumu, vidi sta bi ti odgovaralo i zadaj sebi cilj da to dostignes nego da sa takvim stavom odes u agenciju i da ti oni uvale da budes ass. buffet steward. Elem, citaj, citaj, citaj forum, reci sebi: aha! hocu da budem purser jer mi odgovara radno vreme i fiksna plata / prodavac jer mi odgovara radno vreme i rad za proviziju / bar dept.  jer nije tezak posao a moze se nauciti posao na college-u na Carnivalu itd. itd. i za sta se odlucis, javi, pomoci cu ti. pozz

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Izvinjavam se ako se ponavljam
« Reply #4 on: 03/December/2010 »
Hvala na odgovoru...evo sad citam forum i procitacu ga za vikend.Ne znam,posto se meni zuri sa odlaskom na brod,mislim da treba da prihvatim bilo koju poziciju,posto se ne bojim rada.
I dosada sam radio u firmama gde sam imao dvocifreno radno vreme(fabrika namestaja,stamparija,gradjevina),tako da smatram da mi rad nece tesko pasti.Dakle,ako se prijavim za neku entry level poziciju,mislim da cu pre otici na brod.To mi je bitno,jer nema svrhe da sedim kuci nezaposlen...Inace,biografija mi nije nesto impresivna,ima tu i malo rupa,ali to cu probati da nastelim.
Milim da je konkurencija za nize pozocije slabija,pa cu manje cekati...
A jako mi je bitno da ako cu vec da radim daleko od kuce,u nepoznatom okruzenju,bolje da to bude posao koji cu znati da radim(pranje,ciscenje,nosenje kojecega...)Jeste da je plata manja,ali racunam da ce mi ipak nesto ostati.
Uostalom,najbitnije mi je da se prijavim za poziciju,na koju cu najmanje cekati...
Da ne davim dalje,mozda imam potpuno pogresno mislljenje,citam forum,pa se javljam ako budem imao neke nedoumice...
Pozdrav...

Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...