Author Topic: Šta mislite o ovom videu?  (Read 4382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #1 on: 04/December/2010 »
mislim da je malo pretjerano...mozda nekoc davno je bilo tako ali danas jako tesko izvedivo da se dogadja takvo nesto na modernim cruise kompanijama. znam za moj odjel su cak i obvezatno smanjivali obim posla, kako ne bi morali dizati place. znaci nisu ti dozvoljavali da radis vise od smanjene propisane kolicine... ne vise od 7 sati u komadu(mada smo realno radili i 4 u komadu pa pauza) i ne vise od 10(ako se dobro sjecam) u cijelom danu. doslovce su nas tjerali iz ureda, osim u vanrednim situacijama kada su bili otkazivni portovi ili sl., ako smo presli u crveno :)
eh da, i pasosi se drze radi clearance procedura u portovima ali i radi americke imigracije, odnosno kako ne bi sa pasosom u rukama zbrisao u americkoj luci van i ostao tamo :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #2 on: 04/December/2010 »
Izdrzao sam do trece minute, kada onaj sto se sakriva u sjeni kaze da je radio 20 sati dnevno.

To je interesantno, jer se prikazuje Diznijev brod, na kojem se covjek po dolasku na posao registrira skeniranjem prsta, i ako za jedan dan predje 12 radnih sati, softver to registrira istovremeno u Miamiu, i trazi se objasnjenje od kapetana zasto se to dogodilo. Vise puta sam bio izriban od kapetana i hotel directora zbog toga, pa se dobro sjecam.

Video je tendenciozan i jadno reziran.
Nekakav expert sociolog sa 3 kruza za ledjima tvrdi kako je neki crewmember sretan jer je dobio komad svjezeg voca  oT
Ja sam se kao i svi drugi davili u bananama, grozdju, jabukama, lubenici, kiwiju, ananasu, dinjama ... kod kuce nemam novca za to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #3 on: 04/December/2010 »
Ma jasno je odmah da čovjek preuveličava, a našao je par onih
šta nevole raditi i zbog svog bezobrazluka se posvade sa svima,
pa im nitko ne pomaže nit se druži sa njima. I naravno život je onda koma.
Ne kužim samo čemu ovo sve? Čista frustracija, ili što?

Uglavnom, video sheepshit  i nema se što vidjeti !

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #4 on: 04/December/2010 »
Najviše mi se sviđa onaj deo sa okovima. Trebao je da ubaci i delove iz filma Amistad, karmina burana pa da upotputi ugođaj. Baš ga je preterao.
A onaj baja što kenja o 20 h dnevno X 1 godina.... :tuctuc: za laganje
Ceo video nije vredan pomena. Čak šta više, ja sam pre 2 godine odustao od odlaska na brod zbog nekih ličnih priča i sada bi se ujeo za d*** što
to uradih. Ljudi...nema više Tita!!! Kažite to roditeljima i započnite da radite!!! Jednoga dana, pitaćete se šta ste uradili u životu i od života. Zato
ovakve klipove treba izbaciti jer daju pograšnu sliku ne o crusevima nego o životu. A onaj iz sobar što je željan svežeg voća nije trebao da ide na cruise.
Verujem da mu ispred koliba raste na drvetu isto to voće.
Američko preterivanje, možda čak i pokušaj da se pokrene neka priča iz koje bi reditelj izvukao neki $. Inače mi je pun ......  dušebrižnika.
Šefe briši video, jer će zavesti one koji se lome...Znam da nećeš ali sam hteo da ova moja govorancija bude uverljivija zato što sam
i ja tako prevaren...
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #5 on: 04/December/2010 »
Uglavnom, video sheepshit  i nema se što vidjeti !
+U+

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #6 on: 04/December/2010 »
Hahaahah. Gluposti. XD

Je da se radi. Al ne carnivalu nesmijesh preko 10 sati dnevno. Cim predjesh 10 sati idesh u crveno i j*** si jeza morash se objasnit zashto preko 10 sati.

Svaki raspored je napravljen da radish oko 65 sati tjedno i imash josh fore oko 5 sati za usph i ostale pi***rije. Nesmijesh preko 70 sati tjedno imat.

Znate shta je problem u usa. Oni neznaju kolko mi radimo. Ja sam prico sa nekim kanadjankama i one misle da mi radimo ko crnci po cijeli dan. Nisu znale da smijemo izaci van iz broda. Da kad smo u portu da mozemo van kao i gosti itd. Sreca pa sam imo raspored u svom djepu da im pokazem pa su mi vjerovale a i jedna me vidila drugi dan u costa mayi.

To ljudi preteruju. Shto se tice vremena radnog. Ja uvijek vodim racuna da budem u sistemu oko 10 sati svaki dan. Kak mi raspored kaze. Al nekad odradim 13-14 sati. E sad zasto. Jebt ga. Imash losh raspored. Primjer. Loby open. Svaki dan tamo provedem 8-9 sati  za nishta i tako dva tjedna i onda jedan dan imam ko fol radit jedan lounge sat vremena. Al ja tamo ostanem 4-5 sati jer je busy. I sad u mom baru dignem oko 10 dolara ya 8-9 sati i to ako a tamo za 4-5 dignem 50-60 ak ne i vise. Danas recimo imam pool od 14h a ja cu doci u 12h jer je busy. Naravno da se necu registrirat da sam poceo radit nego tek u 14h. Al to me niko ne tera. Doduse da me menadjer uvati mogo bi problema imat al kolko sam skuzio i oni kontaju pa ne gnjave tolko oko toga bitno da pazish clock in i clock out.

Sve u svemu nije lose tolko. Mene najvise je*e free work jer u mom departmentu jedino kad zaradjujesh jer kad prodajesh pice a masu puta ti nesh uvale da radish i naravno nema para. Tipa loading. Jednom tjedno kad smo u portu ukrcajemo robu u u brod. Hranu, cugu itd. I tako masu gluposti nekih bude.

Al ovaj video nema veze sa stvarnoscu. Svako ko je radio na cruzeru nasmijat ce se ovom.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #7 on: 04/December/2010 »
I to je vazno da ljudi znaju - ako im je 10 sati puno, neka idu spavati ili zezati se, a ako hoce zaraditi, i to im se omoguci.
Obicno vecina shvati kako je $ vrijedniji doma nego gdje rade pa stede, sto smatram pametnim. Ali svakome po volji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #8 on: 04/December/2010 »

Znate shta je problem u usa. Oni neznaju kolko mi radimo. Ja sam prico sa nekim kanadjankama i one misle da mi radimo ko crnci po cijeli dan. Nisu znale da smijemo izaci van iz broda. Da kad smo u portu da mozemo van kao i gosti itd. Sreca pa sam imo raspored u svom djepu da im pokazem pa su mi vjerovale a i jedna me vidila drugi dan u costa mayi.


Ma ne znaju oni stosta...
Jel bilo onih klasika pitanja - dal posada spava na brodu ?

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #9 on: 04/December/2010 »

Sve u svemu nije lose tolko. Mene najvise je*e free work jer u mom departmentu jedino kad zaradjujesh jer kad prodajesh pice a masu puta ti nesh uvale da radish i naravno nema para. Tipa loading. Jednom tjedno kad smo u portu ukrcajemo robu u u brod. Hranu, cugu itd. I tako masu gluposti nekih bude.


To je tako u bar dept., pogotovo kad si bar waiter. Svako vuce za sebe, ja se nisam tu snasao jer ne mogu biti toliko pushy i samo gledati svoj osobni interes da gazim po kolegama.
Imao sam los raspored jedan kruz pa sam razmisljao : nema veze, sljedeci tjedan sam na poolu pa ce biti bolje...
Sljedeci tjedan uz mene po rasporedu se nacrta jos 5 ubojica ( filipinac, jamajka, kolumbija, indonezija i st. lucia ) s kojima nema sanse da se nadmecem... i tako iz tjedna u tjedan... Pa me Bar Manager slao na ove razne simpaticne zadatke, jer ja sam kao odgovoran i sposoban, tako da ja ispunjavam papirologiju i ganjam se s loadingom a ostali rade pare.
Ne mozes protiv sistema.
Ja sam radio na tome da budem promoviran u bar tendera, em veca osnovica, em dijeljenje para i laksi posao.
Tako gledaj...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Šta mislite o ovom videu?
« Reply #10 on: 07/December/2010 »
Ma bilo je pitanje jednom crko sam.
Ulazi covjek na brod embarkation day u loby i sad pita on curu ovu shto radi "and we are on the ship now?".
Strasno neshto. Ja umro od smijeha.

Ma i ja radim jako na tom da za bartendera idem. Nabavio sam vec od carnivala knjigu za barmene.
Kupio u gift shopu knjigu sa caribian koktelima i nabavio sam carnivalove recepture.
Ma ovaj menadjer cuga moj pa cekam da ide.
Za tjedan dana ga nema vise pa ovaj drugi je navodno okej pa cu njega za promociju cimat.
Al bi ce problema ziher jer sam prvi ugovor. Sad radim u sanku za crew party. Vec sam skoro sve naucio.
Ima sad da ubijem ove neke koji su vec godinama u kompaniji i cekaju promociju za bartendera.
Nadam se da ce neko da me zamijeti. :). Jer sad magic izlazi.
Ma ak ne bude promocija nema sanse da cu gulit josh jedan ugovor kao bar waiter.
Ma e tesko se sa tim "ubojicama" gurat.