Author Topic: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile  (Read 14282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« on: 08/December/2010 »
Korisničko ime:pomagac      
Država:Srbija   
Spol:muski
Kompanija:MTN-Seamobile
Pozicija:Internet manager


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko prijatelja koji je to radio 2 godine, tako sam i saznao da je ovako nešto moguće.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Putovanja, zarada, sama ideja videti mesta koja malo ljudi moze i videti.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Za ovaj posao je prijava išla direktno preko kompanije za koju sam radio, poslao sam svoj CV i posle mesec dana dobio odgovor, pa posle toga i 4 telefonska interviju.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
MTN-Seamobile kompanija koja je concesionar na mnogo cruise kompanija, pozicija je Internet Manager.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
4 telefonska interviju, svaki po 30-40minuta. Saznao sam tek posle 4, kada sam dobio mail sa potvrdom o ponudi posla, i potvrdi da sam primljen.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Lekarski pregled, američka viza i avionska karta do Majamija, sve ukupno oko 700e

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Dosta sam znao već unapred jer me je kolega uputio u sve u vezi rada na brodovima. Poneo sam jedan kofer a vratio se sa 2 i velikom torbom na ledjima

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Dosta mi je pomoglo to što sam bio prvi cruz senka prethodnom menageru, tako da me je ona naučila sve što sam trebao da znam i o poslu kao i samom životu na brodu.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Cruz kompanija nije baš nešto mnogo, uglavnom je to bilo prvi dan 2 a posle si sam.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Manager koga sam menjao.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Treba malo vremena dok se ne navikneš na sve to, prve 2 nedelje je bilo neobično ali kad jednom udješ u taj ritam života sve je lako.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Jesam naravno, bila je više nego što sam i očekivao.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ne, ovo je bilo najviše što je moglo biti.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Crew bar, izlasci na obalu, bilo je svega, mnogo je važno da je i dobro društvo tada ugovor mnogo brže prodje.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Bilo je tu svega, svih nacija, zavisno od cruise kompanije na kojoj sam radio nekih nacija je bilo više a nekih manje.

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici su dosta različiti na svim cruise kompanijama, od velikih smarača do ljudi sa kojima se možeš lepo ispričati i ubiti vreme.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno, to je bila jedna od stvari koja me je držala na brodu, svaku luku sam imao off time od 10am do 4pm

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Uf ima ih mnogo: Havaji, Tahiti, Tajland, Australija…

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Prilika da zaradite novac koji teško da možete kući, i da sačuvate nešto naravno, priliku da vidite mnogo mesta i obidjete ceo svet. Da pronadjete prijatelje i kolege širom sveta.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Mnogo stresan posao, tesan prostor bez neke slobode i mnoga ograničenja. Bez i jednog slobodnog dana u nedelji.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno svima koji su raspoloženi probajte, jedno nezaboravno iskustvo i nauka za ceo život.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Probajte da dobijete što bolji posao na interviju, ciljajte na to i ne dozvolite da se zadovoljite onim najnižim poslovima. Ako je potrebno sačekajte duže kući na ukrcaj verujte da će se isplatiti. Naučite dobro engleski jer vam od njega mnogo zavisi sve.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Sretno svima i mirno more
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #1 on: 11/December/2010 »
Pozdrav, evo bas mi je drago da vidin ovaj post jer bas san posla CV toj kompaniji za Internet Managera, inace odradija san ugovor kao fotograf pa bi me sad bas zanimalo ako mozes da napises malo o tom telefonskom intervjuu, kakva pitanja te pitaju i sta je tu sve skupa bitno. Ja san inace zavrsija fakultet Informaticki Menadzment ali nisan bas neki strucnjak oT eto bas bi mi pomoglo da mi das uvid o intervjuu ko zna mozda me zovnu uskoro :moli: :uzdravlje:

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #2 on: 24/January/2011 »
I ja sam se prijavio negde u 11. mesecu. Dobio sam onaj automatic reply, i to je to.
I na zalost imam neki osecaj da nece biti nista od toga.  :( Ili ako bude, bice za par meseci do godinu dana tek... :(
Zaista bih voleo taj posao... :hehe: :hehe: :embarrased:
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #3 on: 24/January/2011 »

Zaista bih voleo taj posao... :hehe: :hehe: :embarrased:

a tko ne bi? Puniš printere papirom i pomažeš se gostu ulogirati.
Ljudi koji su navikli na internet će kupiti pristup bez obzira na sve.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #4 on: 21/February/2011 »
E to je poso  :rofl:

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #5 on: 21/February/2011 »
Svaki posao na brodu ima svojih dobrih i losih strana  :D u ovom poslu je mnogo vise dobrih nego losih  b00/

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #6 on: 22/February/2011 »
Posao je super ako zelis zaradit pare a da se ne polomis za njih (konobar i sl.) ali recimo kad bih ja upao na tu poziciju..odradio bih ugovor, a ako je moguce jos jedan ili dva ugovora..a onda bih se vec pokusao prebacit, ako je moguce, u neki drugi IT odjel..pokusao bih sto vise naucit od drugih koji tamo rade, pa da i sam kasnije radim taj posao.. kolko sam citao po forumu.. kao Internet manager ne mozes napredovat..uvijek radis jedno te isto i nema vise sta iznad toga.. po prirodi nisam bas takva osoba da bih 10 godina pokazivao ljudima kak da se ulogiraju, ili kako gazda kaze, da mjenjam papir u printeru  :rofl: ..pa nisam za to 8 godina isao na fakultet  :D

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #7 on: 22/February/2011 »
Posao je super ako zelis zaradit pare a da se ne polomis za njih (konobar i sl.) ali recimo kad bih ja upao na tu poziciju..odradio bih ugovor, a ako je moguce jos jedan ili dva ugovora..a onda bih se vec pokusao prebacit, ako je moguce, u neki drugi IT odjel..pokusao bih sto vise naucit od drugih koji tamo rade, pa da i sam kasnije radim taj posao.. kolko sam citao po forumu.. kao Internet manager ne mozes napredovat..uvijek radis jedno te isto i nema vise sta iznad toga.. po prirodi nisam bas takva osoba da bih 10 godina pokazivao ljudima kak da se ulogiraju, ili kako gazda kaze, da mjenjam papir u printeru  :rofl: ..pa nisam za to 8 godina isao na fakultet  :D
Slazem se, posao je super ako zelis da ne radis mnogo, nemas nikoga iznad sebe, sam si svoj shef :) pare su ok za posao koji radis. Ako zelis dalje moras da menjas kompaniju jer kao IM ti radis za conssesion kompaniju koja je contractor na brodu. PA nije bas da mi samo menjamo papir u printeru i pomazemo oko logovanja, pored ovoga imas jos i accounting, balancing revenue, marketing, customer support, public speaking, dealing with a difficult guests, debit machine support and troubleshoot, teaching classes itd...to su neke stvari za onoga ko na ovaj posao gleda sa strane nije moguce videti. Nekad moze biti i mnogo stresan, jer imas goste koji znaju biti teski i zaliti se za $0.50 neverovatno ali tako je.  :D

Offline ivandel82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Company: Soon
  • Job Title: IT sektor
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #8 on: 19/July/2011 »
pozdrav pomagac  :D


zavrsio sam trogodisnje studie primijenjenog racunarstva,pa me iinteresuje posao na brodu tj, posao Internet menager-a za pocetak. Pa sam htio da vas pitam sta mi sve treba od znanja i radnog iskustva za taj posao da bih se spremao ... imam preporuku za jedan brod jednog prijatelja,Rekao mi je da bi mi plata bila oko 2500 $ plus preko... da li moze neko da mi pomogne oko literature za taj posao i sve vezano za posao Internet Menager....

unaprijed hvala

Ivan

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #9 on: 19/July/2011 »
pozdrav pomagac  :D


zavrsio sam trogodisnje studie primijenjenog racunarstva,pa me iinteresuje posao na brodu tj, posao Internet menager-a za pocetak. Pa sam htio da vas pitam sta mi sve treba od znanja i radnog iskustva za taj posao da bih se spremao ... imam preporuku za jedan brod jednog prijatelja,Rekao mi je da bi mi plata bila oko 2500 $ plus preko... da li moze neko da mi pomogne oko literature za taj posao i sve vezano za posao Internet Menager....

unaprijed hvala

Ivan
Ovo ti je sa zvanicnog sajta uslovi za posao kao i email na dnu na koji saljes svoj CV. Pocetna plata IM je oko $1600 mesecno, posle svakog 3 ugovora dobijas povecanje plate.

Internet Technology Instructor at Sea!
SeaMobile is seeking experienced, dynamic and motivated individuals to fill the shipboard
position of Internet Technology Instructor onboard luxury cruise liners. Position requires
prior teaching and/or public speaking experience, strong computer knowledge (wireless
internet experience and basic networking skills a plus), internet savvy, sales-orientated
management ability and excellent customer service skills. Successful candidate will thrive
in a fast-paced environment, be patient and courteous, project professionalism at all times
and will have exceptional communication skills. Extensive travel up to 5 months at a time
required. Must have a valid passport and be able to travel internationally.
More about this position …
The Internet Technology Instructor is responsible for teaching computer classes to cruise
ship guests, as well as ensuring the efficient and optimal day-to-day operation of the
shipboard Internet (and affiliated) services. Class curriculum includes multiple levels of
Word, Excel, PowerPoint, Windows, Movie Maker, Web Design using FrontPage, photo
editing using Adobe Photoshop Elements, Internet and Email based classes, as well as basic
introductory classes for absolute beginners. Responsibilities include delivering the above
curriculum, preparing class schedules, facilitating sign-ups, effectively marketing the
program onboard each vessel to achieve pre-determined revenue goals, and communicating
between ship departments. This employee also handles all other Internet revenuegenerating
activities onboard, for both guests and crew, while working closely with
shipboard cruise line Staff and Management.
To be considered for this position, email cover letter, resume and photo to:
jobs@seamobile.com
Only candidates who match the above criteria need apply.
Please note: SeaMobile cannot interview any applicants currently onboard any vessel.

Offline ivandel82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Company: Soon
  • Job Title: IT sektor
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #10 on: 19/July/2011 »
da li ima neko na forumu ko je vec bio na poziciji internet menagera da bih mogao da  mi priblizi detaljnije za taj posao,neko ko je vec imao iskustva....?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #11 on: 19/July/2011 »
da li ima neko na forumu ko je vec bio na poziciji internet menagera da bih mogao da  mi priblizi detaljnije za taj posao,neko ko je vec imao iskustva....?

fino ti je pomagac napisao, plata, posao, uvjeti, potrebna znanja ... sve ti piše.
koliko detaljnije te zanima? šta ima za ručak? večeru?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lakistriko

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #12 on: 06/June/2013 »
Ovo ti je sa zvanicnog sajta uslovi za posao kao i email na dnu na koji saljes svoj CV. Pocetna plata IM je oko $1600 mesecno, posle svakog 3 ugovora dobijas povecanje plate.

Internet Technology Instructor at Sea!
SeaMobile is seeking experienced, dynamic and motivated individuals to fill the shipboard
position of Internet Technology Instructor onboard luxury cruise liners. Position requires
prior teaching and/or public speaking experience, strong computer knowledge (wireless
internet experience and basic networking skills a plus), internet savvy, sales-orientated
management ability and excellent customer service skills. Successful candidate will thrive
in a fast-paced environment, be patient and courteous, project professionalism at all times
and will have exceptional communication skills. Extensive travel up to 5 months at a time
required. Must have a valid passport and be able to travel internationally.
More about this position …
The Internet Technology Instructor is responsible for teaching computer classes to cruise
ship guests, as well as ensuring the efficient and optimal day-to-day operation of the
shipboard Internet (and affiliated) services. Class curriculum includes multiple levels of
Word, Excel, PowerPoint, Windows, Movie Maker, Web Design using FrontPage, photo
editing using Adobe Photoshop Elements, Internet and Email based classes, as well as basic
introductory classes for absolute beginners. Responsibilities include delivering the above
curriculum, preparing class schedules, facilitating sign-ups, effectively marketing the
program onboard each vessel to achieve pre-determined revenue goals, and communicating
between ship departments. This employee also handles all other Internet revenuegenerating
activities onboard, for both guests and crew, while working closely with
shipboard cruise line Staff and Management.
To be considered for this position, email cover letter, resume and photo to:
jobs@seamobile.com
Only candidates who match the above criteria need apply.
Please note: SeaMobile cannot interview any applicants currently onboard any vessel.

Pomagac imas li nekih savjeta za Cover letter vezano za ovu poziciju, ako je uopste obavezn?

Hvala unaprijed!

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #13 on: 06/June/2013 »
Pomagac imas li nekih savjeta za Cover letter vezano za ovu poziciju, ako je uopste obavezn?

Hvala unaprijed!

Probaj  :google!:, trebalo bi da ima nesto u vezi ovoga. Ja kada sam aplicirao nije to trebalo, sada je mnogo rigoroznije.

Trenutno ne mogu da ti kazem koliko ces imati srece da dobijes ovaj posao jer je neka prica da do Oktobra cemo da izgubimo posao na svim Carnival brodovima, sto znaci automatski kompanija ce imati 24 viska zaposlenih. Do sada smo ostali bez 3-4 Carnival broda i tamo je nas posao preuzeo purser desk i i/s manageri.

Uglavnom sretno i probaj da saljes svakih par nedelja svoj CV da vide da si zainteresovan za posao.  :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pomagac, Internet Manager, MTN-Seamobile
« Reply #14 on: 07/June/2013 »
pre dve nedelje mi je stigao mail od njih, proveravali da li sam mozda opet zainteresovan za posao. Kaze gosn David da imaju opening...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced