Author Topic: Top 10 vina iz regiona  (Read 3617 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peanutz

  • Guest
Top 10 vina iz regiona
« on: 15/February/2011 »
Ko zeli moze ovde preporuciti vina sa dragog nam Balkana za koja misli da moraju biti probana.
Molim Vas preporucujte samo komercijalna vina, price tipa "sto moj deda pravi vinooooo" mi nista ne znace :) moja lista je:

Crvena vina: Rodoslov (vinarija Aleksandrovic), Mammoth (vinarija Milijan Jelic), Aurelius 2006 (vinarija Kovacevic), Carigrad (vinarija Radenkovic)
Bela vina: Morava 2009 (vinarija Milijan Jelic), Chardonnay Barrique (vinarija Aleksandrovic), Smederevka (vinarija Janko), Chardonnay (vinarija Radovanovic), Traminac (vinarija Mackov podrum)
Rose: Varijanta (vinarija Aleksandrovic). Poseban akcent bacam na Moravu, Rodoslov i Varijantu.

Offline brokoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Top 10 vina iz regiona
« Reply #1 on: 15/February/2011 »
MINNA roze,Stemina,od pinot noir-a.Obavezno,obavezno(pisala bih velikim slovima,ali ce me sef ubiti kao zecca) :tuctuc:
Najbolji roze u Srbiji. :party:I sam Boza Aleksandrovic se malo stidi svoje Varijante :nono:....Vestacka je.
Gde si jos osetio tako intenzivan miris divlje ruze... Ja samo u esencijalnim uljima...i nasam htela da ih pijem.hahaha
Tamnjanike u Srbiji su dobre ali su za pocetnike,a ti vidim po ukusu to nisi.
No probaj ih sve od reda,ako to vec nisi.Spasic,Minic,Vila vinum.
Da ne bude da reklamiram vina iz mog kraja,probaj Baticev(Slovenija)roze...nije lose i sve grasevine i zilavke iz Hrvatske.
Za crvena vina cekaj post nekog drugog,slabo ih pijem. :waiting:

peanutz

  • Guest
Re: Top 10 vina iz regiona
« Reply #2 on: 16/February/2011 »
Minu sam probao jednom i nije ostavila utisak na mene kao varijanta koja bas mirise na ruzu istina ali totalno je i na ukusu ostavila sve sto sam ocekivao. ono sto se od rosea pije u srpskim restoranima su varijanta i adega de pegoes, u 99 odsto slucajeva. ne znam, probao sam dosta rosea cak i barikirana (Dibonisov) ali nista tako dobro kao Bozina varijanta. Zaboravio sam i da preporucim bivseg nam premijera Zivkovica i njegovo Strast i Djerdan vino i tako.
Hajde hrvatski somelijeri, gde ste sada??? postoji li jos nesto vredno pomena osim Posipa, Dingaca i Postupa? Bosna: ima li tamo ista osim Vukoja i Tvrdosa?

Offline Ceranac

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Top 10 vina iz regiona
« Reply #3 on: 16/February/2011 »
Od bijelih volim samo traminac, po mogućnosti Iločki, jer traminac je poluslatko vino.. Ne znam zašto ali ne volim suha vina

A od crnih se da svašta popit, no moji favoriti su: Zlatan Plavac- hvarsko vinogorje
                                                                   Dingač, nebitno koja vinarija
                                                                   Pelješac, mislim da je ne potrebno navoditi vinariju..vino nije ni skupo a pitko je bez posljedica :D
                                                                   Merlot- volim skoro sve, ali najbolje iz vinarije Belje
                                                                   teran i pinot...
                                                                   
Nekada su žene trčale za mnom, a onda sam jednog dana prestao krasti torbice.