Author Topic: Gdje polagati Basic Safety Training i koliko košta?  (Read 62127 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Moze i u Crnoj Gori (Zelenika) traje 4 dana ali se grupe prave po interesovanju polaznika tj.nezna se tacan datum.
Budimpesta (Posejdon) ima datume kad se polaze i kao sto rece Wolfns 2 dana i  kraj.
Polaganje u CG je ok za MSC (mediteran) ali se postavlja pitanje za americke kontinente.
Smestaj u CG je skuplji nego u HU. Srecno i pozdrav  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Mislim onda da je Budimpesta najbolja opcija :) hvala ljudi na informacijama :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
iskalkuliraj sta ti je najbolje. Kad sracunas smestaj i troskove mislim da je Pesta super povoljna opcija. Ne znam samo koliko ti je daleko i zgodno zbog prevoza.

Ja sam super jeftino prosao bio, al vidim da je sada skocila malo cena smestaja, al nadje se svakako ponesto. Ako imas vremena/novaca, spoji lepo i korisno pa poseti Budimpestu, definitivno je za nepropustiti (ako nisi bila)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Nisam nikad bila, vidjela sam tu da ima neki hostel u blizini, nije skup, mislim da si ti spomenuo Kopar znas li kakva je cijena tamo, u Kopru bi imala besplatan smjestaj i prevoz

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Pozz,cini mi se da je Kopar bio oko 500 evra a First Medical Aid se nije radio kod njih,mozda se varam. Ako ides u Pestu obacevno idi na gradski bazen,termalne vode i jakuzi otvoreni zatvoreni,saune i ostalo. Nalazi se odmah pored ZOO vrta i OBAVEZNO idi u restoran "TROFEJ" klopa ekstra a jedes i pijes ceo dan (svedski sto) placas samo ufor. Pozz  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Hahah ma sigorno cu, poslala sam im email u taj njihov trening centar samo tu pise da su treninzi tek 10 augusta i to ako budu imali dovoljno kandidata  :hmm: ne svida mi se to

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
treninzi su jednom mesecno, uglavnom tako oko 10og, zavisi kad pada vikend. imace kandidata garant...obavestice te
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Nadam se da hoce, imali neko ovdje da ide na ovaj trening 10og Augusta :)

Offline Ufko

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Gdje polagati Basic Safety Training i koliko košta?
« Reply #38 on: 04/February/2014 »
ako nekog interesuje za Sloveniju ima u Kopru 300 eur + 55 eur ako imas first aid inace je 300eur + 98eur,
sad mene interesuje jel moze da bude first aid od vozacke dozvole za auto ili je to nesto specificno.

LINK od skole: http://pomorska.geps.si/node/51

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Brodarska Skola-Beograd. Sve kosta oko 250E. Oko 5 dana obuka, formalni ispit u luckoj kapetaniji, i to ti je to.
Ja sam radio 2010, i na mom sertifikatu je validnost neogranicena, ali sam cuo jos tada kad sam isao na obuku, da ce smanjiti validnost na 5 godina!
Imas i na netu sajt brodarske u BGu, kao i kontakt telefon! :google!:

Svako dobro
 :rasta:
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Brodarska Skola-Beograd. Sve kosta oko 250E. Oko 5 dana obuka, formalni ispit u luckoj kapetaniji, i to ti je to.
Ja sam radio 2010, i na mom sertifikatu je validnost neogranicena, ali sam cuo jos tada kad sam isao na obuku, da ce smanjiti validnost na 5 godina!
Imas i na netu sajt brodarske u BGu, kao i kontakt telefon! :google!:

Svako dobro
 :rasta:

 Izgubili licencu od Avgusta 2012  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile

Nisam znao! Hmm. Vidim na MSC si, a ja sam i morao da polozim tu obuku zbog posla na MSC.
Hmm. Sad si me bacio u razmisljanje.. Ako su izgubili licencu, da li to znaci da mi ovaj sertifikat ne vazi vise? Pozdrav
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile


Ne bih znao da ti odgovorim,trebas proveriti u Luci Beograd,pretpostavljam da su ti oni izdali sertifikate ili u brodarskoj skoli u Beogradu.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Ok, hvala puno na info. Nekad radio za MSC, 2 ugovora ko fotograf i dosta brate. Slaba para.
Trenutno ganjam da se ubacim na neku jahtu, pa za taj posao mio definitivno treba BST, pa zato sam pitao.
Svako dobro :uzdravlje:
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.